Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
torbalan - Дървен философ
пон сеп 30, 2019 2:59 pmшоп написа:
....
Можете и без термокамера да забележите: ако 1 месец не позвате мивката и петното засъхне-проблем в канала.

Ако теча е постоянен-водопровод.
Успехи!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Плочка върху плочка, а как подменихте тръбите?
И другото, огледайте си стоящата батерия... отдолу, вътре в шкафа и ако можете да снимате там как е
Lutchezar - майстор
По тази схема, ако няма теч когато не се ползва следва да е каналът на мивката.
Vasil82 - напреднал
Не няма влага когато не се ползва
Изрязоха се канали в стената и се положиха нови тръби с изолация и пяна.Ето снимки на мивката отдолу.Около тръбата не е влага по тъмен е фугина там

Изображение
Изображение
iliya_i - майстор
Тази площадка на вътрешното стълбище не едно ниво с пода на банята ли е? Къде е влагата по вертикал?
Vasil82 - напреднал
Да на едно ниво са. Влагата е по пода и по стената нагоре.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 01, 2019 5:46 pmVasil82 написа:
Изрязоха се канали в стената и се положиха нови тръби с изолация и пяна.
Vasil82 - напреднал
Какво имаш предвид
kozl - майстор
вт окт 01, 2019 2:44 pmVasil82 написа:
Едно над друго са влагата е на 40-50 см от земята от тяхната страна , казват че ако ме няма за 2-3 дни и почва да поизсъхва . Ето примерна схема на пространството дано да се чете

Изображение
Предполагам, че като те няма не спираш крановете на водопровода. Ако така изключваш теч от водопровода и се насочваш към канала и фугите. Аз съм с подозрения в канала. Само че къде имаш достъп? През водомерите ако има куфар може да се огледа с ендоскоп (пускаха в Лидл) за течове и мокро. Другите тръби от мивката и от т.чиния до каменина предполагам са замазани и няма достъп около тях, но пък ако се вижда прехода към каменина и той е влажен, това ще подкаже, че вероятно на там е проблема.
Казвам верятно, защото преди години съседите отдолу пропищяха за теч от банята ми. След щателен оглед открих навлажняване на фуги м-у плочки. След като разбих плочките и направих отвор към обзиданите вертикални щрангове и открих, че теча е от горните етажи, но при мен бе запълнило всички останали кухини, та действаха като резервоари. Демек случва се теча и отминава, а влагата продължава да се изявява от резервоарчетата. Та докато оглеждах наводнените места и се :? от де е източника и отгоре по верт.щрангове като се ливна една вода...... И после мъка, оти оди я търси, а комшлука вика на мем ми не тече и т.н.
Та тука се сещам за един интересен въпрос "Да или не за замонолитване на отвора в плочата за ВК вертикални щрангове.
Vasil82 - напреднал
Не не спирам крановете,до мръсния на мивката нямам достъп,водомера и каменина са в куфар виждат се всичко е сухо там.А при положение има 2 реда плочки може ли да просмуче през фугата.Ето снимки на водомера и на връзката на т.чиния с каменина.


Изображение
Изображение

Тема "Проблем с влага" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: