Много интересна и все по-често дискутирана тема.
В България не се произвежда ламиниран паркет. Кроношпан правят ОСБ, ламинирани мебелни плоскости, но ламинатите им се произвеждат в други фабрики и само ги внасят в България. Като цяло немския, полския и руския ламинат на Кроношпан са със различно качество, то си личи и по цената.

А относно надигането на ламината по фугите - много зависи от качеството на профила. Според мен добре импрегнирания профил, който закопчава добре няма да се надуе с години, дори и да се забърсва с влажен парцал. За което човек трябва да залага на качествените марки, без да е нужно да са повече от 20 лева. Но ако си купи някой от някоя скалъпена промоция (които много често се срещат по големите неспециализирани вериги), дето ги е валял дъжда цяла зима на двора зад магазина и затова са на хит цена - фугите са си фабрично отворени :)
vikingt - помощник
pif4o написа:
.... Тези с релеф са много по здрави, гладките само като ги зачопля леко с нокъта по ъгъла и направо се кърти, докато с релефните не е така, е те са ии почти двоино по скъпи ама повече евтин няма си купя....
Това с гладката повърхност наистина ли е критерий за добър ламинат, тъй като съм си харесал на кронотекс - AC4, и нарочно гледах да е с гладка повърхност за да не събира мръсотия?
Кронотекс добри ли са като марка?
Chefo77 - майстор
vikingt написа:
pif4o написа:
.... Тези с релеф са много по здрави, гладките само като ги зачопля леко с нокъта по ъгъла и направо се кърти, докато с релефните не е така, е те са ии почти двоино по скъпи ама повече евтин няма си купя....
Това с гладката повърхност наистина ли е критерий за добър ламинат, тъй като съм си харесал на кронотекс - AC4, и нарочно гледах да е с гладка повърхност за да не събира мръсотия?
Кронотекс добри ли са като марка?
Не са зле, но не са и върха на сладоледа. А защо мислиш, че ще събира мръсотия в шарките?
laptoo - напреднал
здравеите незнам дали въпроса ми е за точно тук,но е тема за ламинат и да не отварям нова-та на въпроса...онзи ден си наредих с едно приятелче ламината в хола-на Tarkett....днес слагах первазите и лаисните и на едно място усетих като стъпих как едната дъска потъна сякаш не е закопчана и потъва махам си крака и се оправя(да кажа че ламината е с тази широката дъска не нормалните-25-6лв кв.м)и тук се крие въпроса ми....с какво да го оправя ако може изобщо-нещо със спринцовка си мисля ама какво да е да се залепи един вид.....надявам се някои вещ или опарил се като мен да ми отговори...мерси..предварително....
Chefo77 - майстор
Разглааабяш, подпъъхваш и нареееждаш :)
Сериозно - няма друг вариант. Ако пък закопчаването е прословутия Megalock (в което съм 99.99% сигурен) и успяваш да разместиш дъската спрямо другата като стъпиш, значи си потрошил закопчалката. Кофти :(
elby - специалист
Кронотекса имат ли със стандартно закопчаване, с двоен клик?
Chefo77 - майстор
Мисля, че не. Да не излъжа обаче.
elby - специалист
чет окт 03, 2019 11:14 pmChefo77 написа:
Мисля, че не. Да не излъжа обаче.
т.е. има шанс да изпусне, ако не са по-тесните дъски.

А иначе като качество AC5/33 10мм къде е в сравнение с Classen, Egger, Tarket ?
Chefo77 - майстор
По-долу от тях е. Виж и Quickstep.
elby - специалист
пет окт 04, 2019 1:37 pmChefo77 написа:
По-долу от тях е. Виж и Quickstep.
Много пари :) А 5G клик системата на кронотекс държи ли?

Тема "Един неприятен ефект при ламината?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: