Напишете въпрос свързан със санирането.
swenstyle - специалист
Четох темите за монтаж на дограма, аз си я монтирам по български, клин, до всеки клин винт, и изпенвам.
Въпроса ми е друг.
1. Дали са ми подложки 34 мм а пакета ми е 40, трябва ли и трите стъкла да са легнали на него.
2. Профилите са Етем Е45, на касата в зоната на вратата, долу в ляво (гледано отвътре) има някаква метална ключалка, съответно и на вратата има метална част. Та когато се затвори вратата, първо опират тези две метални части. Може би иска да се вдигне с 2-3 мм вратата. И така си опира още преди да сложа пакета. Пакета ми е подпрян по диагонал, както си е описано в каталога на етем, но НЕ е заклинен да изпъва крилото, т.е. долу до пантата има подложки и горе на диагоналния ъгъл има само на страницата подложка. Самата рамка при сложен пакет е с перфектни прави ъгли. Вратата се отваря двуосно. Горната панта има някакъв луфт, може би когато го обера и долу ще започне да се затваря перфектно. Намерих в нета ей тази картинка дето е за ПВХ дограма.
https://bg.blog-oremonte.ru/uploads/img ... -dveri.jpg

Довечера като отида на обекта ще видя дали са подобни винтовете.
miliad - майстор
1.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
2. С горната подложка се "наперва" рамката на крилото нагоре, защото според Нютон ябълките падат само надолу.
swenstyle - специалист
осъзнах следния проблем
Прикачен файл:
podlovki.jpg
miliad - майстор
Проблем няма. Има неразбиране на материята.
Първо слагаш долния държач. После слагаш две 5мм подложки една върху друга в канала/може да са по диагонал, може да са по дължина, може по ширина-важното е всички стъкла да стъпят равномерно върху тях. Втората подложка може да бъде, 2,3,4,5,6,7,8,9мм - според случая.
swenstyle - специалист
сега вече схванах, практически как да се направи, благодаря!
swenstyle - специалист
А на фиксовете горе встрани да слагам ли подложки или само долу? Понеже горе, за да стоят сами трябва или да ги лепя с тиксо или да ги заклинвам.
miliad - майстор
Принципно трябва да се сложат. Но, по принцип...
Силикон, не тиксо.
swenstyle - специалист
пет окт 04, 2019 8:39 pmmiliad написа:
Принципно трябва да се сложат. Но, по принцип...
Силикон, не тиксо.
благодаря!
миля че се доближаваме до последния въпрос:
как се реже лесно упълътнението под 45*, и как точно да му определя дължината, съхранявам го на стайна температура без пряка слънчева светлина.
miliad - майстор
Със специална ножица която ти нямаш. Остава макетен нож, това не е ядрен реактор - гума е. Режеш с надмярка /примерно на вертикалите 4 пръста в +/и натъпкваш каквото можеш. Излишното го изрязваш. На втория, третия пакет ще се ориентираш.
Гумата задължително трябва да е по-дълга от клетката.

Тема "Дребни въпроси при монтаж на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: