• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valqta - напреднал
съб окт 05, 2019 8:43 pmfilmatoplo написа:
Е що не каза -днес преглеждах една такава ,втори сезон ще започва ,на дисплея показа за общ разход за миналата зима -3333 кг за 120 квадрата къща на 1 етаж.
Филма, а кажи де! Ти си човека,в теб ми е надеждата! :)
нед окт 06, 2019 1:11 amvalqta написа:
съб окт 05, 2019 8:43 pmfilmatoplo написа:
Е що не каза -днес преглеждах една такава ,втори сезон ще започва ,на дисплея показа за общ разход за миналата зима -3333 кг за 120 квадрата къща на 1 етаж.
Филма, а кажи де! Ти си човека,в теб ми е надеждата! :)
Еееее, дал ти е база де. Имаш коефицент, размятай го на твоите квадрати и разхода ши ти са изясни, поне и почти.
filmatoplo - майстор
:) Изолирана с 10 см изолация.
filmatoplo - майстор
:) Изолирана с 10 см външна изолация стиропор ,на таваните не знам .
andy_forresite - майстор
Това е пример за преоразмерена горелка. Няма какво да се обсъжда. Само ще кажа че една 20-киловатова горелка на максимална мощност ще изгори 3333 кг пелети за един месец. Нека не се заблуждават хората като си мислят, че от избора на правилната мощност на горелката ще имат по-нисък разход. Все едно ако тази къща се отопляваше с 20 kw да беше изгорила 3900 кг, а с 50 kw - 5700 kg. Няма магическа формула за изчисляване на точната мощност на горелка за най-нисък разход. Всичко е въпрос единствено на топлозагуби (необходимост от топлина) и топлоизолация (задържане на топлината). Тази горелка е горяла или по часове няколко часа на ден късно след обяд или по стаен термостат, на който са програмирани температури, при които горене няма да има. Например сутрин 22°, зададено е от 08:00 до 18:00 часа да е 18 градуса и температурата е спаднала до 18,5°С. Тоест не е палила изобщо. След това в 18:00 часа заданието е 23° и воала - пАли и гори 4 часа на ден. Оттук е този разход - топлоизолация плюс това.

Между другото, тази тема е избор на горелка и котел, а не как да си настроя грейкото. Има тема за грейко. Да се попита там с настройки, да се опишат проблемите и ще се дадат конкретни насоки :wink:
нед окт 06, 2019 10:39 amandy_forresite написа:
Това е пример за преоразмерена горелка. Няма какво да се обсъжда. Само ще кажа че една 20-киловатова горелка на максимална мощност ще изгори 3333 кг пелети за един месец. Нека не се заблуждават хората като си мислят, че от избора на правилната мощност на горелката ще имат по-нисък разход. Все едно ако тази къща се отопляваше с 20 kw да беше изгорила 3900 кг, а с 50 kw - 5700 kg. Няма магическа формула за изчисляване на точната мощност на горелка за най-нисък разход. Всичко е въпрос единствено на топлозагуби (необходимост от топлина) и топлоизолация (задържане на топлината). Тази горелка е горяла или по часове няколко часа на ден късно след обяд или по стаен термостат, на който са програмирани температури, при които горене няма да има. Например сутрин 22°, зададено е от 08:00 до 18:00 часа да е 18 градуса и температурата е спаднала до 18,5°С. Тоест не е палила изобщо. След това в 18:00 часа заданието е 23° и воала - пАли и гори 4 часа на ден. Оттук е този разход - топлоизолация плюс това.

Между другото, тази тема е избор на горелка и котел, а не как да си настроя грейкото. Има тема за грейко. Да се попита там с настройки, да се опишат проблемите и ще се дадат конкретни насоки :wink:
Ми щом е се едно, топли са с MW. Лъхнеш еднаж на джибра зимъска и си изпролетил.
Всъщност, искаш да кажеш нещо, но докато се луташ от едната крайност в другата, казваш че + е = на -.
filmatoplo - майстор
:) В случая -котела и горелката са 30 киловата , за първи път ми се случи -клиента да поиска само да доставя комплекта ,и да бъде свързан от майсторите на сградната инсталация ,аз се появих само за пуск .Казах им че 30 киловата е много , но те си държаха на своето .Настроих го -работи перфектно ,и ето резултата -за мен е супер от към разход.Инсталацията е добре направена ,иноксов комин с изолация ,радиатори с термоглави ,два кръга водно подово с смесителен вентил ,дебитомери,задвижки,отделна помпа.Кръговете на подовото се контролират със стаен тт , но няма главен стаен термостат да контролира горелката.
pechkata - специалист
нед окт 06, 2019 10:39 amandy_forresite написа:
Това е пример за преоразмерена горелка. Няма какво да се обсъжда. Само ще кажа че една 20-киловатова горелка на максимална мощност ще изгори 3333 кг пелети за един месец. Нека не се заблуждават хората като си мислят, че от избора на правилната мощност на горелката ще имат по-нисък разход. Все едно ако тази къща се отопляваше с 20 kw да беше изгорила 3900 кг, а с 50 kw - 5700 kg. Няма магическа формула за изчисляване на точната мощност на горелка за най-нисък разход. Всичко е въпрос единствено на топлозагуби (необходимост от топлина) и топлоизолация (задържане на топлината). Тази горелка е горяла или по часове няколко часа на ден късно след обяд или по стаен термостат, на който са програмирани температури, при които горене няма да има. Например сутрин 22°, зададено е от 08:00 до 18:00 часа да е 18 градуса и температурата е спаднала до 18,5°С. Тоест не е палила изобщо. След това в 18:00 часа заданието е 23° и воала - пАли и гори 4 часа на ден. Оттук е този разход - топлоизолация плюс това.

Между другото, тази тема е избор на горелка и котел, а не как да си настроя грейкото. Има тема за грейко. Да се попита там с настройки, да се опишат проблемите и ще се дадат конкретни насоки :wink:
Та аз нали изгорих миналата зима точно толкова 5 тона слънчоглед за два месеца със икономии разбира се и това се дължи на топло загуби...Тази година не можах да направя изолация ама догодина ще направя и тогава ще видим кон боб яде ли...Е смених котела турих някоя друга дограма правих баня и така до края на лятото...Море йок...
morfei1 - специалист
И да я смятаме и да не я смятаме, пилците ще ги броим на пролет. Моят шнек миналата зима пускаше 1500гр. за 6мин, края на миналия сезон го изчистих, че не беше чистен четири сезона. Уж е сложен по същия начин със същите пелети с които карах миналата година, взе да пуща 1250гр. Вчера го засичах. Тоест, миналогодишните настройки (паузи) няма да ми сработят тоя сезон, щот има един минимум под, който няма как да паднеш, колкото и да искаш.

Горелката ми която принципно е 25Kw по каталог и с миналогодишния дебит на шнека, беше почти толкова, сега рязко падна на макс 18.5Kw с новия дебит на шнека. Сега дали имам нужда от толкова друг въпрос.

С тоя топъл Октомври, ако се задржи така ще съм 500кг. напред, щот котела не работи. Живот и здраве и Април да е така топъл, ще съм още 500кг. напред. Ей къде ти 1 тон икономия без изолация :D . Октомври и Април не са страшни, интересното е центъра на зимата.
valqta - напреднал


Колеги! Моля да хвърлите по едно око,на настройките,които с направени на моята - Грейко РБ30

Ще се радвам да споделите,как е и какво трябва да се edit-не ? :) Много благодаря,поздрави!
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 20

Тема "Много моля за съвет- Какъв Котел и Горелка да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: