• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте имам следното питане имам една дървена дограма демонтирана от един балкон,искам да я използвам пак но има един проблем.След като беше демонтирана и почистена от старата боя я обработих неколкократно с безир и сега не знам каква боя да използвам (предишната беше авто лак и се люпеше).Сблъсквал ли се е някои с такъв проблем какво хваща най-добре върху безира? :?:
iliya_i - майстор
нед окт 06, 2019 11:49 amБойчев написа:
Сблъсквал ли се е някои с такъв проблем какво хваща най-добре върху безира? :?:
Боя, която се произвежда от безир и оцветители се нарича "блажна".
EDI - майстор
Безира носи всичко, дори водоразтворим лак.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много хубаво си направил с безира. Алкидна боя
mitakis - напреднал
нед окт 06, 2019 11:49 amБойчев написа:
Здравейте имам следното питане имам една дървена дограма демонтирана от един балкон,искам да я използвам пак но има един проблем.След като беше демонтирана и почистена от старата боя я обработих неколкократно с безир и сега не знам каква боя да използвам (предишната беше авто лак и се люпеше).Сблъсквал ли се е някои с такъв проблем какво хваща най-добре върху безира? :?:
Имаш 2 варианта: боя на водна основа или на алкидна основа (блажна).
Ако избереш на водна препоръчвам ти да сложиш грунд.
Аз за врати и прозорци ползвам тази https://decor.dimotika.bg/menu-item/%D0 ... aquachrom/ :supz:
Lisko - майстор
Някой моля да обясни смисъла от грунда, щото аз боядисвам стълби които са целогодишно отвънка, без грунд и нямам никакви оплаквания.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 31, 2019 6:52 pmLisko написа:
Някой моля да обясни смисъла от грунда, щото аз боядисвам стълби които са целогодишно отвънка, без грунд и нямам никакви оплаквания.
Дограмата вече е намаслена и ако ще ползва боя на водна основа, грундът се явява добър междинен слой. Хем ще хване за безиросаната дървения, хем за него ще хване водната боичка ;-)
Lisko - майстор
чет окт 31, 2019 9:54 pmn_a написа:
чет окт 31, 2019 6:52 pmLisko написа:
Някой моля да обясни смисъла от грунда, щото аз боядисвам стълби които са целогодишно отвънка, без грунд и нямам никакви оплаквания.
Дограмата вече е намаслена и ако ще ползва боя на водна основа, грундът се явява добър междинен слой. Хем ще хване за безиросаната дървения, хем за него ще хване водната боичка ;-)
Аха ясно. А на чисто дърво има ли смисъл?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 01, 2019 12:44 amLisko написа:

Аха ясно. А на чисто дърво има ли смисъл?
Ами... Има смисъл, но зависи с каква боя ще боядисваш, нали. Грундът е за да изравни някакви свойства, все пак. Аз съм стара, сиреч , класик... със или без безир и олдскул алкидна боя. Или лак за обща употреба. Новите неща, мисля, нарочно, са направени нетрайни. А аз съм си мързелива
Старата ми дограма имаше един зеленикаво-белезникав слой под бялата боя. Та, това си бе грунд. От царско време. Дебел, да изравни до гладкост и да поеме летни разширенияи зимни свивания .... Такива вече няма :-/ на широкия пазар
mitakis - напреднал
пет ное 01, 2019 12:44 amLisko написа:
чет окт 31, 2019 9:54 pmn_a написа:
чет окт 31, 2019 6:52 pmLisko написа:
Някой моля да обясни смисъла от грунда, щото аз боядисвам стълби които са целогодишно отвънка, без грунд и нямам никакви оплаквания.
Дограмата вече е намаслена и ако ще ползва боя на водна основа, грундът се явява добър междинен слой. Хем ще хване за безиросаната дървения, хем за него ще хване водната боичка ;-)
Аха ясно. А на чисто дърво има ли смисъл?
а за чисто дърво пък е абсолютно задължителен за да има добро "сцепление" и покривност на боята :)
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на дървена дограма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: