• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Е нали системата е с два акумулатора?
mgbagera - специалист
Да. Единия е в контролното табло а другия трябва да е в сирената.
Та след като сирената с акумулатора е на по голямо разстояние, да пусна ли по дебели кабели? С 6х0,22 ще успява ли акумулатора да се зарежда ?
valentino76bs - майстор
нед окт 06, 2019 2:28 pmmgbagera написа:
Да. Единия е в контролното табло а другия трябва да е в сирената.
Та след като сирената с акумулатора е на по голямо разстояние, да пусна ли по дебели кабели? С 6х0,22 ще успява ли акумулатора да се зарежда ?
Ами ще има пад тъй като подзаряда идва от основното табло но за да ти отговоря какъв кабел ще свърши работа тряба да се смята което не ми се занимава.
Имам такава сирена но е на 2 метра, вътре акумулатора е 1,2а/ч .Като спре тока за повече от 5 часа и почва да издава някакви звуци,понеже е разреден бая и не може да влезе в режим въпреки че съм го оставял бая след като дойде тока но докато не го сваля да го заредя не става!Явно напрежението на подзаряд не може да го вдигне.Обаче моята централа е друга!
Така, че пусни тоя с по малкото първо мери на акумулатора (зареден) и ще разбереш!Въпреки ,че тея косми 0,22 и 13,14волта напрежение и 20 метра дължина са обречени!
Аз бих се притеснявал за програмирането....:)
mgbagera - специалист
Сега го смятах с една програма на телефона и при 20м с напрежение 14v и товар 1А, то на края на проводника ще има 13,6v. Ако е 500mА ще е 13,8 което ме устройва.

А програмирането не е ли просто да си въведа мой ПИН с който да я пускам и спирам :mrgreen: Видях че има 9-10 страници с описание за програмиране ама се надявах да се размина с повечето ексти. Абе видяло се е че ще падне голямо четене и ръчкане :buch:
valentino76bs - майстор
Мисля не повече от100/200 ма,а пък за програмирането като всяко ново нещо иска четене и още нещо :)
На друго искам да обърнеш внимание!

Прикачен файл

Screenshot_20191006-190100.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20191006-185750.jpg
Screenshot_20191006-185750.jpg (102.03 KиБ) Видяна 1173 пъти
Nimi - специалист
съб окт 05, 2019 8:25 amiliya_i написа:
съб окт 05, 2019 1:46 ammgbagera написа:
П.П: Мисля че е тази:http://steinberger.bg/product/866/broni ... hs400.html
На външен вид са еднакви но ще погледна утре модела на моята.
Ако е тази, свързваш :
А - 12V
B - CTR
C - с единия TMP на сирената.
D - GND
S - не свързваш.
Слагаш мостче в сирената между другия TMP и GND.
Външната сирена е с блокиращ (+)! При отпадането му се активира.
Как ще се подвърже клемата CTR зависи как се командват изходите A и B. Ако на изход А има постоянни 12V то просто трябва да добавиш един резистор 1ком между А и В. А може и вътрешно да има поставен така, че първо може да измериш.

Кабел 6х0.22 е напълно достатъчен дори на 50 или повече метра. Сирената има ограничаване на тока за зарядка на акумулатора.
mgbagera - специалист
Днес намерих малко време и монтирах сирената (използвах 4х1mm2). Тези дни ще се пробвам с програмирането :)

А как е по добре да затворя зоните който не се използват ? Пробвах на клемите да сложа едно мостче (парче тел) или резистор 470 ohm и по двата начина се затвориха зоните обаче кой е по удачен ?
valentino76bs - майстор
А ти обърна ли достатъчно внимание на горния пост?
За това и ти постнах снимките!Недей прави свободни съчинения ами послушай човека даде ти най правилен съвет!
  • 1
  • 2

Тема "Малко помощ за свързване на домашна Алармена Система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: