Всички въпроси за вилата.
digitalpr - специалист
Здравейте, терасата на втория етаж на вилата е превърната в баня. Канализационните тръби (сивите ф50 и ф110), които слизат от втория етаж до земята вървят под терасата, но там е празно пространство и реално слънцето ги пече рано сутрин и късно следобяд.
С какво мога (и трябва ли?) да защитя тръбите от UV лъчите? Вероятно това ще струва повече от самите тръби които са да кажем 30лв общо, но носенето на дълги тръби там е проблем и затова искам да ги предпазя.
nikolov333 - майстор
Боядисай ги с някаква боя или спрей с UV-защитена боя..
EDI - майстор
С фасаген ги боядисай.Боята държи с години върху тръбите.
iliya_i - майстор
В блока водостоците са изпълнени с ПВЦ ф110, от сивите, като в тях са включени покрива (керемиден) и сифоните от всички тераси (7 етажа). Минават на открито през терасите, пече ги вече 40 години и няма проблеми.
nikolov333 - майстор
Сивите и при нашия блок са така, но на оранжевите им личи влиянието на UV лъчите..
digitalpr - специалист
пон окт 07, 2019 6:24 pmiliya_i написа:
В блока водостоците са изпълнени с ПВЦ ф110, от сивите, като в тях са включени покрива (керемиден) и сифоните от всички тераси (7 етажа). Минават на открито през терасите, пече ги вече 40 години и няма проблеми.
Интересно, освен да няма нужда да ги предпазвам..
lov - майстор
Имам едни изложени на слънцето. И понеже бяха оранжеви хич не се връзваха на фасадата. Та още преди да ги монтирам ги облепих с алуминиево тиксо. Така са повече от 10 години и тиксото си стои и не се е разлепило. То държи и на още по жестоки условия като за това съдя от изолацията на соларите ми. А много си мислят че са неръждавейка. :lol:
digitalpr - специалист
вт окт 08, 2019 2:42 pmlov написа:
Имам едни изложени на слънцето. И понеже бяха оранжеви хич не се връзваха на фасадата. Та още преди да ги монтирам ги облепих с алуминиево тиксо. Така са повече от 10 години и тиксото си стои и не се е разлепило. То държи и на още по жестоки условия като за това съдя от изолацията на соларите ми. А много си мислят че са неръждавейка. :lol:
Честно казано си го помислих, но не знам дали птиците няма да се привличат от лъскавото и да накълват всичко. Явно няма проблем. Можеби е добро решение, благодаря!
VLADO66 - майстор
Алуминиевото тиксо много го обичат гаргите.

Тема "Предпазване на PVC тръби от слънцето?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: