• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
чет сеп 26, 2019 10:26 pmБилян написа:
Сложихме и Котел на дърва този само ще помага когато не стига този на дърва. А догодина в продавалник. Бях чул и преди това за грейко че става ама както казват не хвали стока хвали продавача.
Пускайте го в продавалника не чакай до догодина щом си решил. Ако се вземат добри пари с малко доплащане ще се вземе Грейко 20.
Аз все си мисля че може да се до настрои, тормози ги тия от сервиза, не може да е толкова калпав все пак инжинери са го мислили. Гледам има почистващ механизъм малко слабо звено е контролера но добре изглежда. :partyman:
Билян - специалист
Ако си купя друг въобще няма да е български. Тази зима при нас дойде и няма време за продаване и купуване на друг.
Здравейте,колеги зимния сезон настъпи и вече палим котела,изцяло на дърва,буфер 1000 литра,изпълних схемата от първа страница,но съм свързал разпределителен вентил на Херц ,вместо смесителен.Бихте ли ми дали съвет,понеже ужасно се обърках след толкова много четене,как да го свържа наобратно за да стане смесителен.Херца съм му сложил термо глава със сензор за допир за бойлер до 70 градуса:
https://bg-maistor.com/otoplenie/kranov ... 100-detail
Инсталирах възвратн клапан между котелната помпа и трипътен вентил на Есбе,помпата на радияторния кръг е по малка от котелната и въпреки това водата от буфера циркулира през котела.Предполагам е заради неправилния разпределителен вентил.
Благодря предварително за отговорите.
Последна промяна от dan_dan на вт окт 08, 2019 11:28 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт окт 08, 2019 11:05 pmdan_dan написа:
Здравейте,колеги зимния сезон настъпи и вече палим котела,изцяло на дърва,буфер 1000 литра,изпълних схемата от първа страница,но съм свързал разпределителен вентил на Херц ,вместо смесителен.Бихте ли ми дали съвет,понеже ужасно се обърках след толкова много четене,как да го свържа наобратно за да стане смесителен.Херца съм му сложил термо глава със сензор за допир за бойлер до 70 градуса:
https://bg-maistor.com/otoplenie/kranov ... 100-detail
Инсталирах възвратн клапан между котелната помпа и трипътен вентил на Есбе,помпата на радияторния кръг е по малка от котелната и въпреки това водата от буфера циркулира през котела.Предполагам е заради неправилния разпределителен вентил.
Благодря предварително за отговорите.
Общия извод го връзваш към входа на котела, нормално отворения вход на вентила - кум байпаса (при Херц май беше по права линия). Нормално затворения вход е от инсталацията (ъгловата линия)
вт окт 08, 2019 11:24 pmLazarGanev написа:
вт окт 08, 2019 11:05 pmdan_dan написа:
Здравейте,колеги зимния сезон настъпи и вече палим котела,изцяло на дърва,буфер 1000 литра,изпълних схемата от първа страница,но съм свързал разпределителен вентил на Херц ,вместо смесителен.Бихте ли ми дали съвет,понеже ужасно се обърках след толкова много четене,как да го свържа наобратно за да стане смесителен.Херца съм му сложил термо глава със сензор за допир за бойлер до 70 градуса:
https://bg-maistor.com/otoplenie/kranov ... 100-detail
Инсталирах възвратн клапан между котелната помпа и трипътен вентил на Есбе,помпата на радияторния кръг е по малка от котелната и въпреки това водата от буфера циркулира през котела.Предполагам е заради неправилния разпределителен вентил.
Благодря предварително за отговорите.
Общия извод го връзваш към входа на котела, нормално отворения вход на вентила - кум байпаса (при Херц май беше по права линия). Нормално затворения вход е от инсталацията (ъгловата линия)
Благодаря за бързия отговор,прикачих няколко снимки,свързал съм херца от лявата му страна идва топлата вода от котела,надолу е смесването към студената вода идваща от радиаторите и стрелката на дясно от него е свързана към помпата на радиаторния кръг.Дали е правилно?От 2 дена паля котела и загрявам буфера и радияторите,но ме съмнява че нещо съм объркал.

Прикачен файл

viber_image_2019-10-08_23-52-04.jpg

Прикачен файл

viber_image_2019-10-08_23-33-06.jpg

Прикачен файл

viber_image_2019-10-08_23-33-09.jpg

Прикачен файл

viber_image_2019-10-08_23-33-12.jpg

Прикачен файл

viber_image_2019-10-08_23-33-16.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Мисля, че си го завъртял на 180 градуса, сега нямам пред себе си, но съм почти сигурен. Не гледай стрелките, те в случая само те объркват. Завъри го така, че стрелката да сочи към байпаса (горещата вода, идваща от котела), наблюдавай и пиши.
Завалията, голямо произведение на изкуството си сътворил :)
Тоест само да развъртя холендрите и да го монтирам обратно,стрелката сочеща надолу пак ще си остане свързана на същия холендър.Без да режа тръбите?Ако е така още утре ще го направя.Някъде назад в темата един друг колега беше писал,че се обръща херца но не ми стана ясно как.Утре ще го обърна и пиша отзиви...Темата е изключително интересна..
bulhomes2 - майстор
ср окт 09, 2019 12:36 amLazarGanev написа:
...Завалията, голямо произведение на изкуството си сътворил :)
:-D Аз мислех, че бащицата е цар на ВиК лабиринтите, но той го отвя сериозно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, завърти го точно така - общия край (началото на стрелките да сочи към помпата и входа на котела, но май щв=е се наложи да размениш и другите 2 тръби. Не съм 100% сигурен, защото ползвам и Tiemme, и май твоето разположение на тръбите отговаря точно за Tiemme, а за Херца горещата тръба май трябва да идева от средния отвор. След някой час мога да проверя със сигурност
Котелния Есбе е монтиран правилно. Грижи има само с Херц.
Имах грижа с моя смесителен мотор-вентил Есбе. Ръждясал чугуняка, та разглобявах като водопроводчик под налягане. Понякога само Мамата не помага- трябва и чук.
Развъртях го, но сега го играе като разпределителен. Пак ще разглобявам.
Ако Херца не може да си променя функцията само с връткането на елемента, оправдано си е по евтин.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: