• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
valentino_g - специалист
Според мен и златни листове да избера ако няма кой да ги монтира правилно,няма смисъл.Не казвам че суровината не е от значение.Просто трябва голямо внимание да се обърне към детайла.Все повече започвам да се чудя дали да не мисля за друго изпълнение, за което монтажниците ще допуснат по-малко грешки.Да не казвам че някои не са чували за вентилиран покрив и детайли към стреха,било и др.са им неизвестни.Защо в Русия и Украйна може да монтират и продават а тук не?Пазара е малък ще кажете,не мисля така.Да си купя матеряли от Румъния и Украйна и да ми ги монтира някой от там.Не зная търговската политика на нашите продавачи, но тук цените са в пъти по-високи.Не говоря само за покриви,същото е и за вентилируеми фасади.
Grezinski - специалист
Първо защото няма толкова силни традиции, както при тях. Тук металните покриви до преди 5-6 години бяха предимно на обществени и индустриални сгради. В следствие на това няма квалифицирана работна ръка. У нас майстор на покриви е човек който реди керемиди, а тенекеджия е оня дето обшива комина, борда и слага улука.
Много често няма съгласуваност между двамата, размива се отговорността за крайното изделие, всеки си прави каквото си иска и т.н....
И второ... като цяло няма работна ръка; то няма кой да тика количката с пясъка вече, камо ли да прави покриви.
Останаха малко, които се занимават с този занаят, още по-малко са качествените хора, съответно и цените им са по-високи.
Скоро в Русе, на наш обект дойде група от Румъния и монтираха метални керемиди на 4 лв./кв.м!? Аз при нас за по-ниска цена от 7 лв./кв. не съм чувал.
Доста хора почнаха да се ориентират към покривите примамени от по-високите цени и много от тях са кадърни. Предполагам, че до 5-6 години, ще има доста повече предлагане на труд.

Цените на двойния фалц варират между 16 лв. в провинцията до 28 лв./кв.м. в София.; Аз не се занимавам с монтаж, но работата е пипкава, трудна. Ако трябва да монтирам, не бих подбивал тези цени. Отстрани изглежда лесно, но изобщо не е така. Сигурен съм, че и ние с теб, ако сме на мястото на тези, от които имаш оферти, нямаше да им паднем под цените.

Наклонът ти не е малък, имаш и други алтернативи. Виждам, че си начетен и съм сигурен, че вече си ги обмислял и знаеш.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
предстой ми ремонт(основен) на покрива, и до сега изчетох доста материал главно тук във форума, а и ходих да гледам няколко направени вече п комшии и познати. Та, въпросът ми е следният,понеже мненията по въпроса са различни- подпокривното пространсво няма да е обитаемо, а ще се ползва главно за складиране на багаж. Подът отдолу е гредоред, който смятам да изтърбуша, каот махна мазилката и рогозката и оголя до летви. След това вата и гипскартон, а отгоре най-вероятно дъски. Да го правя ли с паропропусклива мембрана, частична обшивка и двойна скара или да си го правя по стария начин(греди, летви, керемиди, без двойна скара и обшивка само в началото на скатовете, плътно към зида, за да не правя сачак,т.е. надзида се изравнява по височина с ребрата, за да няма фуга след поставяне на обшивката, която лягайки на реборто, ляга и на самия зид). Някой казват със скара, други без(като най-добрият аргумент за без скара, освен, че е по-евтино и бързо, е че ще може да се прави инспекция на покрива много по-лесно и да се гледа за евентуален теч.
Здравейте,

Моля някой да сподели впечатление/мнение за покривни Click панели. Подобни са на фалцовите сглобки.
Изказвам конкретни опасения - какво би се случило при вятър, дали е достатъчно стабилна сглобката.


Благодаря на отзовалите се.
Прикачен файл:
retro-plus-2.png
retro-plus-2.png (49.9 KиБ) Видяна 2448 пъти
nikolov333 - майстор
Е те освен сглобката, сигурно ползват и винтове в чупката преди клика..
Само в лявата хоризонтална част на листа, тясната ивица преди клика.
Дясната се държи на сглобката/клика и именно това ме смущава и питам, ако някой има опит с този вид покритие - дали издържа на вятър. Не говоря за откопчаване, което също е възможно, а за хлопане и скърцане от сглобката.
Знам, че най-доброто от вида е двойния скопчан фалц, но и аз, както всички във форума, търся решение за колкото е възможно по-независим от подизпълнители монтаж.
С други думи, каквото си натворя, сам да му се ядосвам :-D

За уточнение изходните условия - високопланинска вила, сняг не рядко 1,5м. Двускатен покрив, 38-40 градуса наклон. Никакви открити пробойни.
В следствие на което само две от познатите ми покрития отговарят - ламарина със скопчан фалц или тези клик панели. Всички останали покривни покрития задържат борови иглички, независимо от големия наклон и, ако не се почистват ежегодно / свързано с алпинистки умения и споменаване на мноого роднини /, на покрива покълва гора.
BLUEPUPIL-2 - специалист
За твоите условия вятъра, за разлика от покривите с по-умерени наклони ще бъде основен проблем.


Прикачен файл:
80.png
80.png (21.17 KиБ) Видяна 2357 пъти



чет окт 10, 2019 8:36 amivajlotrifonov написа:
Знам, че най-доброто от вида е двойния скопчан фалц.
Двойният скопчан фалц в класическият му вариант не решава този проблем, освен ако не са вложени допълнителни укрепващи с-щу повдигане държачи.

Търси решението в:
1..намаляване ширината на листа(ламела);


Прикачен файл:
90.jpg
90.jpg (19.26 KиБ) Видяна 2357 пъти



2..по-съвършена система за прикрепване към ламперията;


Прикачен файл:
100.jpeg



3..скоби;


Прикачен файл:
200.png



4..и като най здраво решение, хоризонтални болчета, (не пречещи на оттока на водата при наклон от този порядък) минаващи едновременно през двата листа и през закрепващата към ламперията планка.
Вадим Владимиров - специалист
чет окт 10, 2019 3:26 pmBLUEPUPIL-2 написа:
За твоите условия вятъра, за разлика от покривите с по-умерени наклони ще бъде основен проблем.



80.png




чет окт 10, 2019 8:36 amivajlotrifonov написа:
Знам, че най-доброто от вида е двойния скопчан фалц.
Двойният скопчан фалц в класическият му вариант не решава този проблем, освен ако не са вложени допълнителни укрепващи с-щу повдигане държачи.

Търси решението в:
1..намаляване ширината на листа(ламела);



90.jpg




2..по-съвършена система за прикрепване към ламперията;



100.jpeg




3..скоби;



200.png




4..и като най здраво решение, хоризонтални болчета, (не пречещи на оттока на водата при наклон от този порядък) минаващи едновременно през двата листа и през закрепващата към ламперията планка.
Ти си жив пример на вопиюща некадърност!!!! Аз имам монтирани стотици квадрати фалцов покрив. Последния е в Ярема, с голяма надморска височина. Сняг достатъчно, ветър колкото искаш. Как пък покрива на СУ още не е хвръкнал? Ще си заложиш ли главата, ако го направи така както си посочил в т.4?
BLUEPUPIL-2 - специалист
чет окт 10, 2019 4:07 pmВадим Владимиров написа:
Ти си жив пример на вОпиюща некадърност!!!!
Айде, пак се почнаха комплексарските изживявания!

Обиждаш ме за кой ли път, явно си свикнал с насилие и хейтърство! Не мога да преценя, обаче тази омраза на расова, религиозна, професионална или някаква друга основа е?

Темата дето я изтегли трябваше да стои и всеки щеше да прецени колко си кадърен. А не да си криеш гафовете по този непочтен начин.

Недей да ламтиш за клиенти, че както се вижда правиш нещата излишно груби! Дръж се на ниво и помни, че парите не са всичко на този свят!

Като стана въпрос за кадърност и некадърност, не бих искал да ме принуждаваш по този неприятен начин, да се поддам на подобен тип провокация и да си изспусна нервите, като припомня изключително грозни и долнопробни случки от първите ти покриви на софийска земя!
Вадим Владимиров - специалист
Давй ги тези долнопробни и грозни покриви! Пускай ги тук. Нямам никакъв проблем с това. Ама абсолютно никакъв. Защото ти пак ще си останеш просто теоретик. Едно е да рисуваш картинки на компютъра, или да ги сваляш от мрежата. А съвсем е друго горе.
Чакам снимките!!!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Скатен покрив избор на покритие (видове керемиди)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: