• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, разгледах различни теми във форума, но не ми стана ясно нещо. Искам да сложа пускател на гореописания мотор с номинално натоварване 11А, но доколкото прочетох ампеража на пускателя трябва да е 25% по - висок демек примерно 16А ще свърши работа. Това обаче означава ли, че 25А пускател е ненужен? Не съм сигурен какво да търся за да ми свърши работа. Ако има значение електромотора ще работи в звезда. Благодаря!
tzetz009 - специалист
Контакторът за по-голям ток ще направи повече комутации и ще ти служи по-дълго ! Колко пари мислиш , че ще икономисаш ? Имай в предвид , че съвременните стоки едвам си покриват характеристиките !

:partyman: :partyman: :partyman:
Не питам за да икономисам пари. Идеята е, тъй като не разбирам много да не сложа нещо, което да е ненужно, неефективно и опасно. А по принцип съм харесал един стар пускател 25А, български.
fbr - майстор
Куриерските на тоя ще струват няколко пъти цената на пускателя.
Аз ще го взема лично, но да разбирам ли, че е голям и тежък?
tzetz009 - специалист
ср окт 09, 2019 2:54 pmstangelov2 написа:
..... е голям и тежък?
:? Това едва ли ще е на преместваема машина . И така да е , на фона на теглото на конструкцията и мотора съвсем изобщо няма да усетиш разлика ! Пускателят тежи има-няма три кила заедно с въздуха вътре ! Притеснявай се , че трябва да сменяш термичната защита !

:partyman: :partyman: :partyman:
Ясно... Благодаря! Харесах един пускател 32А и термична защита 15-20А. В една тема препоръчаха защитата да е настроена на 14-15А затова реших, че ще свърши работа!? :?
Andri01 - майстор
125% от номиналния ток.
vandu - специалист
Ако желаеш за 50 лева мога да ти продам такова:
https://www.tme.eu/bg/details/3rv1021-4 ... i/siemens/
Предлагам ти го на около 1/2 от цената му. Не е ползван.
Произведено и закупено от Германия.
Аз ползвам един за пускане на двигател и съм доволен.
Настройва се само номиналния ток 11-16А
  • 1
  • 2

Тема "Български трифазен електромотор 5,5KW 1450об. 11А" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: