Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Ivan0193 - помощник
Здравейте имам питане какви тонколони да си взема мисля да са със 12 инча баси около 400-500 лева помещението ми е 30 кв . Осилватея ми е onkyo tx SR 875 в момента имам b&W dm 220i две тонколони но басът ми се струва малък тъй както са със 8 инча баси . Та мислих да взема 12 " нещо или активен субуфер , говоря за стерео озвучаване :-D :-D
speka_rs - майстор
Взе ми си активен суб и не се занивай със други тонколкони.
Ivan0193 - помощник
чет окт 10, 2019 1:20 pmspeka_rs написа:
Взе ми си активен суб и не се занивай със други тонколкони.
Да и някаде чух че 2 суббуфера примерно 8 инча правят по добър бас от 15 инчов примерно така гледах в youtub един обясняваше че 2 малки са по добре от 1 голям.
speka_rs - майстор
Това че два малки са по добри от 1 голям, не съм съгласен, защото ти така и така баса не го чуваш стерео в повечето случей. Спред мен е важно да са сумирани двата сигнала за да може сигнала да не се губи. Огледай, ако имаш някой приятел със отделен суб, вземи прибвай.

п.с. Със този бюджет огледай за нещо качествено 2ра употреба и си се кефи.
npace - специалист
чет окт 10, 2019 1:15 pmIvan0193 написа:
тъй както са със 8 инча баси .
Не е заради това.
Субуфер ти трябва.
tzetz009 - специалист
:) Като искаш "бас" , разположи си колоните точно в ъглите на стаята . Ни напред , ни наляво , ни У центъра на стаята ! И на субуфера му е там мястото ! В ъгъла !

:partyman: :partyman: :partyman:
Ivan0193 - помощник
чет окт 10, 2019 5:31 pmspeka_rs написа:
Това че два малки са по добри от 1 голям, не съм съгласен, защото ти така и така баса не го чуваш стерео в повечето случей. Спред мен е важно да са сумирани двата сигнала за да може сигнала да не се губи. Огледай, ако имаш някой приятел със отделен суб, вземи прибвай.

п.с. Със този бюджет огледай за нещо качествено 2ра употреба и си се кефи.
Да то активни буфери 2ра употреба 7м но са слаби освен по поръчка да кажа на някой да ми направи
Ivan0193 - помощник
чет окт 10, 2019 5:31 pmspeka_rs написа:
Това че два малки са по добри от 1 голям, не съм съгласен, защото ти така и така баса не го чуваш стерео в повечето случей. Спред мен е важно да са сумирани двата сигнала за да може сигнала да не се губи. Огледай, ако имаш някой приятел със отделен суб, вземи прибвай.

п.с. Със този бюджет огледай за нещо качествено 2ра употреба и си се кефи.
Да то активни буфери 2ра употреба 7м но са слаби освен по поръчка да кажа на някой да ми направи
Ivan0193 - помощник
Добре субуфер ми трябва активен но кажете какво да гледам при избора на субуфер марка ватове .
Ivan0193 - помощник
Ами неможе ли да закача към съраундите някой пасивен субуфер ? Как мислите ?
:-D :rolleyes:

Тема "Стерео система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: