Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radiocontrol - специалист
Мдааа така ще да е ! Надявам се на най-лекия вариант ,който всъщност незнам кой е :lol:
val303 - специалист
Здравейте колеги. Имам един въпрос. Реших първо тука да се посъветвам и после да чета инструкций. Става въпрос за помпа Grundfos Alfa 2L 25-60-180. Днес я разгледах и установих,че ще се наложи да завъртя предната част на помпата на 180градуса,тъи като ако спазя посоката на помпата,предната част от където се настройва ми идва точно на обратно. Та въпроса е може ли да се завърти на 180градуса?
чет окт 10, 2019 11:10 pmval303 написа:
Здравейте колеги. Имам един въпрос. Реших първо тука да се посъветвам и после да чета инструкций. Става въпрос за помпа Grundfos Alfa 2L 25-60-180. Днес я разгледах и установих,че ще се наложи да завъртя предната част на помпата на 180градуса,тъи като ако спазя посоката на помпата,предната част от където се настройва ми идва точно на обратно. Та въпроса е може ли да се завърти на 180градуса?




Е, готов ли си?
val303 - специалист
пет окт 11, 2019 6:30 amТрифон П.Трифонов написа:
чет окт 10, 2019 11:10 pmval303 написа:
Здравейте колеги. Имам един въпрос. Реших първо тука да се посъветвам и после да чета инструкций. Става въпрос за помпа Grundfos Alfa 2L 25-60-180. Днес я разгледах и установих,че ще се наложи да завъртя предната част на помпата на 180градуса,тъи като ако спазя посоката на помпата,предната част от където се настройва ми идва точно на обратно. Та въпроса е може ли да се завърти на 180градуса?




Е, готов ли си?
Като гледам тоя клип,не виждам да има някакъв проблем да се обърне. Принципно се надявах някой,който го е правил на практика да сподели мнение. Иначе Мерси за бързата реакция.
пет окт 11, 2019 8:48 pmval303 написа:
Като гледам тоя клип,не виждам да има някакъв проблем да се обърне. Принципно се надявах някой,който го е правил на практика да сподели мнение. Иначе Мерси за бързата реакция.
Алфата не съм я обръщал, ама съвсем плахо и заради тебе, бих могъл да сторя един показателен клип.
Настояваш ли?
val303 - специалист
пет окт 11, 2019 8:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет окт 11, 2019 8:48 pmval303 написа:
Като гледам тоя клип,не виждам да има някакъв проблем да се обърне. Принципно се надявах някой,който го е правил на практика да сподели мнение. Иначе Мерси за бързата реакция.
Алфата не съм я обръщал, ама съвсем плахо и заради тебе, бих могъл да сторя един показателен клип.
Настояваш ли?
Чисто технически,нямам проблем да я обърна.Четох днес и инструкцията,където пише че се върти на 90градуса а на мен ми трябват 180. Не мисля че ще има проблем. Поне на клипа не се вижда да има нещо което да ограничава завъртането.
пет окт 11, 2019 9:23 pmval303 написа:
Чисто технически,нямам проблем да я обърна.Четох днес и инструкцията,където пише че се върти на 90градуса а на мен ми трябват 180. Не мисля че ще има проблем. Поне на клипа не се вижда да има нещо което да ограничава завъртането.
Я не са излагай, с тия писания, ми земи си завърти помпата още сега!
За норматива на Калашников са завърта.
val303 - специалист
пет окт 11, 2019 9:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет окт 11, 2019 9:23 pmval303 написа:
Чисто технически,нямам проблем да я обърна.Четох днес и инструкцията,където пише че се върти на 90градуса а на мен ми трябват 180. Не мисля че ще има проблем. Поне на клипа не се вижда да има нещо което да ограничава завъртането.
Я не са излагай, с тия писания, ми земи си завърти помпата още сега!
За норматива на Калашников са завърта.
Ха ха Ок. :supz:
val303 - специалист
Трифон П Трифонов Днес я монтирах и пробвах. Ок е.
нед окт 13, 2019 8:20 pmval303 написа:
Трифон П Трифонов Днес я монтирах и пробвах. Ок е.
Няма как да е другояче. До ви кара топлото и да не я мислиш!

...само мойта няма кой да обърне, хахаааа. Верно е. Променяхме инсталацията, поради което се наложи помпата да мине малко у десно, та само бе завъртяна от коляното на тръбата и си остана възнак. Оня ден забелязах, докат ремонтирах други неща. Затуй и предложих да напрая видео, ма не ме дразни много. Търся майстор с конкретни умения.
Поздрави!

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: