Мечтата на всяка домакиня
Antonii - майстор
Този съм ви го дал като пример.
Подобен тип на други фирми съм го срещал на половината на тази цена, но съответно и с по-нисък дебит.
Във вашия случай може и да ви свършат работа.
sokolov.91 - майстор
Тръбата на сегашния ми аспиратор е ф120. Свързан е с комина с половин метър гофрирана тръба. Винаги като го пускаме леко отваряме прозореца.
Преди време бях на гости. Домакинята изпържи 3 фритюрника картофи на кухненскя плот под телескопичен аспиратор и изпече една тава пържоли. Ние седяхме на 3 метра от плота и не усетих миризма на манджа. Ето такъв ефект и аз бих искал да постигна вкъщи. А не като се разготви жена ми и да се евакуирам.
Antonii - майстор
С този за 800лв ще го постигнете този ефект със сигурност.
Стига да е монтиран правилно, а това изключва ползването на гофрирани тръби.
Моя абсорбатор е такъв (цената няма да ви я кажа, но е повече от 800лв), вързан е с гладка PVC тръба Ф150 към комина с обща дължина около 1,5m.
На II степен и напълно отворена куполна част се постига търсения от вас ефект.
sokolov.91 - майстор
пон окт 14, 2019 2:52 pmAntonii написа:
С този за 800лв ще го постигнете този ефект със сигурност.
Стига да е монтиран правилно, а това изключва ползването на гофрирани тръби.
Моя абсорбатор е такъв (цената няма да ви я кажа, но е повече от 800лв), вързан е с гладка PVC тръба Ф150 към комина с обща дължина около 1,5m.
На II степен и напълно отворена куполна част се постига търсения от вас ефект.
Е предполагам, че за толкова пари ще стане работата. Интересното е дали със 100лв. ще стане. Все пак пише 500 кубика на час 2 мотора по 125 вата. Моя е наполовина.
Antonii - майстор
За тези пари според мен трудно ще станат нещата. Хубавите и ефективни абсорбатори са обикновенно от 300 нагоре, поне това е моя личен опит.
Всичко останало е заблуда на потребителя.
Иначе 500 кубика звучи добре и ако ги комбинирате с абсорбатор куполен тип, то най-вероятно ще станат нещата.
Иначе моя е 730 на ІІІ степен, а на ІІ степен сигурно е около 500.
naB4o - специалист
От опита ми с аспиратора от предходната тема ще кажа следните неща.
За да работи мощния аспиратор, трябва да има отходен въздуховод по размер првпоръчан от производителя. Мощните са ф150, хубаво е да е с гладка тръба, а не гофрирана и по възможност само с едно коляно на 90°.
Минах от гофра на 110 на гладка 150. мощността се качи и шума намаля.
Другата особеност, беше почистването на комина от строителни отпадъци от горните етажи. Ако ще да бях сложил и от 5000 лв нямаше да има ефект.
А и мощността я гледайте според стандарта, а не според рекламата.
sokolov.91 - майстор
До тук всичко го имам. Еднин завой на 90°, късо разстояние от комина до аспиратора, гофрираната тръба много лесно мога да я сменя с гладка, комина е чист с перфектна тяга. Само не знам тия 500 кубика на час на тоя аспиратор по кой точно стандарт ги дават, защото гледах, че са 2 стандарта, драстично различаващи се 1 от друг. Точно затова и попитах за въпросния модел.
kozl - майстор
Някой ползвал ли е наклонен абсорбатор/аспиратор - отзиви?
Колебая се за Gorenje WHI643E6XGW. Фурна и котлони са закупени и са Gorenie.
nikolov333 - майстор
Комшията е с такъв, но не съм го питал за отзиви.. Ако ти е важно мога, но май по-добре е да разпитам жена му.. :lol:
kozl - майстор
вт ное 26, 2019 8:53 amnikolov333 написа:
Комшията е с такъв, но не съм го питал за отзиви.. Ако ти е важно мога, но май по-добре е да разпитам жена му.. :lol:
О да моля.
Църния петък мисла го изтървах, но в момента работя по чертежите за кухненския бокс и съм му взел габаритните размери на Gorenje WHI643E6XGW и се чудя как да го намествам, че ми иде в ъгъла на две стени (в едната са комините тела).
Но това което харесах е, че не пречи толкоз като се надвесиш над котлоните. И може да го спусна и на 50 см от плота.

Тема "Аспиратор / Абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: