Нека намерим най-тънките цени.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед окт 13, 2019 1:42 pmPassa написа:
...
Явно тези Парксайт не са стока.
:axe:
kozl - майстор
нед окт 13, 2019 1:42 pmPassa написа:
Колеги някой сменял ли е клетките в някоя от батериите на винтоверт примерно. Те са 5 броя Парксайт по 1,5 а/ч.
Моя винтоверт е от старият модел А1 - ударен. Батерията я няма в Бушона, но те ме препратиха към други представители които ми казаха че уж имали за 40 лева батерията, но трябвало да се пробва дали ще се зарежда от моето зарядно.

Ще ми се да си подменя клетките сам с по качествени. Самсунг примерно. Макар и да стане по скъпа. Старата батерия не съм я ползвал много и се скапа.
Явно тези Парксайт не са стока.
Явно не ти се чете целата тема.
Е аз от Бушона си купих за 40 лв. А1 2000 mAh.
Преди това се опитах да заменя елементите на А1 1500 mAh с 2000 mAh, но се повреди платката и батерията не може повече да се зарежда от оригиналното зарядно. Зареждам я ръчно елемент по елемент.
А батериите се скапват и от престой - химия. Ползвал не ползвал стареят и се скапват.
Има обаче тенденция в програмираното остаряване. Колкото са по-нови батериите толкова са по-програмирани да остаряват след гаранционния им срок, а той мисля е 6 месеца.
Но от 9 батерии разни типове, до сега имам само една А1-18V/1500 mAh, която се повреди, но пък е и най дъртата в колекцията и е точно от ударния винтоверт от преди повече от 3 години (сиреч с изтекла гаранция на уреда).
На снимките (първа снимка 2 платки - лице; втора снимка - 2 платки гръб): В ляво е платка от батерията, която мога да ползвам на 3 уреда, а в дясно е батерия, която купих в комплект със зарядно и не става нито за винтовертите ми, нито за импакта и я нарочих за донор на елементи. Обаче коренна разлика в начина на зареждане :shock:
И доста осезаема разлика в платките.
Съпротивление на сензорите - при Т към 13 гр. в помещението (цяла нощ са темперирани) на единия отчетох 19,75 килоома, на другия 18,32 килоома.
Ето ги платките от по-предната страница:

Изображение

Изображение

И що ми се струва, че на дясната платка пакета с батерии е директно вързан към крайните пинове на буксата, а там на другата батерия се свързва винтоверта. Демек пакета няма защита по ток към уреда :? Или може би уреда не се свързва към тези пинове. С 4 пина - повече комбинации :? (требе да питам колекционер Чолев, мое да сведе инфо кои пинове са за уреда :roll: )
пишман_майстор - майстор
А защо не сложих контролер за 10-ина лв + - и да я зареждаш с подходящо универсално зарядно ?
Затормозващо е елемент по елемент заряда....аз не бих издържал .
Passa - специалист
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сложих Панасоници- Японски. 2900 милиампера. Върти екстра. 45 лева се върза батерията. Запоявах ги с 100 ватов и фосфорна к-на.
Разкъсах заварките с тънко-усти клещи. Издърпвайки ги. Така се запазиха пластините.

Ще видя как ще се държат.

Имаше и един марка ЛАВА, и те като Ракиетата с 12000 мамп. :lol: , ама нещо ме ми вдъхват доверия. 2200 мамп - по тежки. Но майче тук тежестта не е решаваща.

Трябвало да имат голям стартов ток........ :?
kozl - майстор
Аз пък ползвах готов пакет с 5х2000mAh от по-новата серия батерии на Парксайд, но разпоих и запоих от платките, като размених пакетите и сега и двете платки не се зареждат. Може би съм прегрял платките при разпояването или статично електричество е причината, защото не бях предприел защитни мерки. И най-вече се съмнявам в електроните елементи към термистора, защото не ги разлепвах от пакетите и ги отпоих и презапоих на платките.
ky-kyy - майстор
Пичуи, таз брадва, някой да я е ползвал....Дали ще цепи дръва, за камината?

Изображение
Andri01 - майстор
Цепи,но иска и ръчички! :)
ky-kyy - майстор
чет окт 17, 2019 11:57 amAndri01 написа:
Цепи,но иска и ръчички! :)
Ръчички, дал Господ. Мен леко ме притеснява матряла, от който е сделан сапа и двете кила на брадвата...
Andri01 - майстор
Тази е за по-"леки" дърва. А имам още една,доста стара и префасонирата малко от мене. Тежичка и цепи без грешка :)
ky-kyy - майстор
Май ще я взема, па квото-такова....Че ей ся, ще се домъкне Лазар, да ми пробутва, някоя от застоялите му пелетни горелки.....

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: