Много интересна и все по-често дискутирана тема.
nikolov333 - майстор
В другата ти тема ти обясних защо не се запълва кухината под пода.. Запълваш само между гредите и то ако искаш да не трупаш над тях, когато таваните са ти ниски. Ако имаш височина, най-лесно е с ОСБ, XPS и ламинат директно върху гредите, а съществуващия пълнеж между тях, можеш и да не го махаш и да си остане така.. :idea:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед окт 06, 2019 4:42 pmw0rldnet написа:
Искам да получа здрав под на който ще редя ламинат, нямам претенции как ще го направя, а да избегна влага или някакъв проблем с основите
Върху тези греди ковеш OSB. Изравняваш с малко рендосване или подлагане. Не махаш съществуващия пълнеж! И наистина не видях поражения по гредите
Дюшемето, което си демонтирал - какво му имаше?
w0rldnet - помощник
нед окт 06, 2019 5:31 pmn_a написа:
нед окт 06, 2019 4:42 pmw0rldnet написа:
Искам да получа здрав под на който ще редя ламинат, нямам претенции как ще го направя, а да избегна влага или някакъв проблем с основите
Върху тези греди ковеш OSB. Изравняваш с малко рендосване или подлагане. Не махаш съществуващия пълнеж! И наистина не видях поражения по гредите
Дюшемето, което си демонтирал - какво му имаше?
Хлопаше на доста места и като цяло мислех за замазка, понеже в 2 от другите стаи имах и се изненадах с тази кухина
nautilus33 - майстор
Да питам и аз нещо- ще правя под на подпокривното, който е гредоред. Ще ползвам хидрофорен шперплат 20мм. За долната скара, тази, която ще лежи на гредореда мисля да ползвам греди 6х8, а за горната скара, към която ще хвана шперплата, мисля да ползвам 6х6. Размерите добри ли са, или ми трябват по-масивни греди. Разстоянието между гредите на гредореда и около 40-50см.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 17, 2019 3:58 pmnautilus33 написа:
Да питам и аз нещо- ще правя под на подпокривното, който е гредоред. Ще ползвам хидрофорен шперплат 20мм. За долната скара, тази, която ще лежи на гредореда мисля да ползвам греди 6х8, а за горната скара, към която ще хвана шперплата, мисля да ползвам 6х6. Размерите добри ли са, или ми трябват по-масивни греди. Разстоянието между гредите на гредореда и около 40-50см.
Какъв ти е гредоредът? Може изобщо да не ти трябва скара, камо ли пък две
nautilus33 - майстор
Т.е. от какъв материал ли? Не знам. Имам три греди, които съм сигурен, че са чам, но те са крайни и ще са подложени на най-малко натоварване. ОСтаналите са минавани на банциг като гледам, и май са бук, но не мога да преценя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 17, 2019 4:29 pmnautilus33 написа:
Т.е. от какъв материал ли? Не знам. Имам три греди, които съм сигурен, че са чам, но те са крайни и ще са подложени на най-малко натоварване. ОСтаналите са минавани на банциг като гледам, и май са бук, но не мога да преценя.
Колко големи и колко нагъсто са???
nautilus33 - майстор
Ами и размерите са различни- 14х14, 12х15 но под 12х12 няма. През около 40-50см са.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 17, 2019 7:46 pmnautilus33 написа:
Ами и размерите са различни- 14х14, 12х15 но под 12х12 няма. През около 40-50см са.
И що не редиш плоскостите върху това?
nautilus33 - майстор
Ами в по-голямата част ще е върху него, но една част, около 16кв иска да наредя отгоре ламинат и да направя стая. Но трябва да повдигна пода с около 14см, за да скрия гредите, на които стъпват поповете от покрива. За да не трябва да се прескачат.

Тема "Сух под върху гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: