• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
todortv - майстор
kokotrikcs написа:

ТОКУ ЩО установявам че като дръпна мястото на платката на което е поставен проблемния микро бутон към мен(създавам и напрежение-все едно се опитвам да я шчупя всичко РАБОТИ И проблемния бутон си работи.Като я оставя в покой обаче цялата бутониера отказва.
todortv написа:
Правил съм такава и се оказа, че под големия чип има прекъснати/разядени пътеки от мазнина.
Насочи се към пистите и спойките.
PCL82 - майстор
Само като гледам езичетата, на които са запоени бутоните и ми става ясно, че скъсването на писти и счупването на платката е заложено от производителя. Ако платката беше направена като хората тези ецичета нямаше да ги има, а щеше да е цяла платка.

Прегледай лака и пистите, След като откриеш проблема помисли дали не можеш да укрепиш бутоните със някаква изолационна шина отзад, за да не се гъне платката.
kokotrikcs - специалист
Ъмммм... даааа PCL82 за това не бях се сетил.Сигурно ще подложа нещо като парче стъкло или нещо друго и аз не знам,но трябва да е тънко а здраво зад нея за да предпазя местата с бутончетата от натиска (движението,което идва от натискането на бутоните).Много благодаря за съвета.Благодаря на всички най-сърдечно и ви желая професионални успехи и здраве.Предадох платката в ръцете на "човека с голямата лупа" и се надявам той да открие проблема.Каза че спойките му се виждат здрави и съмненията му се фокусират върху сините пътечки.Ще пиша като получа отговор. :supz:
sstefanov - майстор
Според мен тези езичета нарочно са направени така, точно за да не се счупи платката при по-силен натиск. Най-много да се счупи езичето, а останалата част на платката ще се запази.
todortv - майстор
Платката е монтирана в пластмасова кутия и езичетата се подпират.
Идеята е като натискаш по-силно да се огъва само езичето, не цялата платка.
kokotrikcs - специалист
Езичетата се подпират,но прекъсването на мостче или пътечка не е ли предизвикано от натиска на бутоните(дори и те да са ограничени от движения)?Мисля че ако германеца искаше тази печка да се ползва дълго време моят проблем нямаше да се появи.Поздрави.
todortv - майстор
kokotrikcs написа:
Езичетата се подпират,но прекъсването на мостче или пътечка не е ли предизвикано от натиска на бутоните(дори и те да са ограничени от движения)?....
Мисля, че не. А и ще не е установено дали е прекъснала писта и в кой участък,
kokotrikcs - специалист
Привет на всички.След като "човека с лупата" нищо не откри,естествено отидох при друг майстор,който каза че е препоил това онова,но не знае дали е отстранил повредата (не стана ясно къде е имало прекъсната пътека ).Платката обаче за сега работи и благодарение на вас аз се отървах с 2лв и почерпка.Поздрави на всички. :rock:
нед ное 24, 2013 5:45 pmkokotrikcs написа:
Привет на всички.След като "човека с лупата" нищо не откри,естествено отидох при друг майстор,който каза че е препоил това онова,но не знае дали е отстранил повредата (не стана ясно къде е имало прекъсната пътека ).Платката обаче за сега работи и благодарение на вас аз се отървах с 2лв и почерпка.Поздрави на всички. :rock:
И аз имам същият проблем колега.Работи ли още печката?
  • 1
  • 2

Тема "Фурна не включва помогнете." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: