Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, това са стълбите през 2012 г.
Прикачен файл:
Stulbi2012.jpg Стълби 2012 г.
Това е в момента:

Прикачен файл:
stulbi2019.jpg
Стълби 2019 г.
stulbi2019.jpg (35.1 KиБ) Видяна 1526 пъти
Има ли начин да се ремонтират или трябва да се изкъртят и да се изградят наново?
npace - специалист
Кръпката трябва да е армирана и армировката ѝ да бъде заварена за основата и бетона да бъде много здрав.
И ще стане ремонта, няма къде да отиде. :-D
После може да покриете стълбите с нещо - плочи гранитогрес или пресован бетон, за да пази основата и същевременно да изглежда добре.
Руди - майстор
Доколкото виждам, под тези стъпала има отвор за проветряване на
мазето. Именно поради това се е откъртило челото на плочата.
Добре е да се изкърти около 20 см в ширина, като стърчащата
армировка се запази, да се грундира повърхността с бетон-контакт,
кофраж, нова надлъжна и напречна армировка (П-образни фиби)
и да се залее с висок клас бетон.
Отгоре някаква нова настилка.
kozl - майстор
А тва не е ли армировката на плочата :?
Според туй де гледам от снимката това стъпало е наравно с плочата, а другите под него вероятно лежат на тротоара.
Има разтвори за ремонт на стоманобетон. Първо се почиства , после се обмазва армировката и отгоре се нанася възстановителен разтвор. Предпоследно се прави хидроизолационна запечатка. Накрая се изкърпва мозайката, ако това е мозайка. В-у мозайката може да се нанася прозрачна хидроизолация с малка трайност и повишена хлъзгавост или непрозрачна хидроизолация, при което ефекта на мозайката ще остане под нея.
Здравейте, благодаря за отговорите и съветите. За съжаление аз съм много зает и съм малко далеч от строителната дейност, въпреки че и баща ми и дядо ми бяха строители и съм работил навремето с тях по обекти, но вече ги няма. Знам някои неща за обща култура, но това съм преценил че не е моя работа да го правя, поне не и без надзор от майстор.

Търсих да наема човек, но никой не иска - или тези които познавам вече са много възрастни и не работят или пък другите имат фирми и не се наемат с толкова малко работа.

Ако има някой от Хасково, който би се наел да свърши работата с удоволствие ще го наема да свърши работата срещу заплащане. Моля да ми пишете на лични или да ми препоръчате.

Тема "Въпрос за ремонт на външни стъпала пред вход" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: