Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
И с пресяване ши са отсеят семенцата на бурените ли???
Нещо да не бъркаш?Не виждам кой и с колко ситно сито, ши пресей един тон, [/quote]
:partyman: :2thumbs: 2thumbs:
Попарване
Вчера и днес залях половината оранжерия с вряла вода / на 1 кв.м 12-15л вряща. / Вчеращното щавене днес обърнах с права лопата и чистих останали корени. Половината от вчерашнотото и обръщано отново полях с вряла вода. Утре продължавам.
В другата половина ми се мотаят още 12 корена домати за доузряване.
П.П. Там където при зимно и ранно пролетно казанджийство изливам горещия остатък - трева не никне.
П.П.1 Никого не карам да прави като мен - пробвам тази година,че като скубах домат и краставижа имаше възли и бучки по корените - не на всички. Имаше на 2 корена Гергана / толкова си бяха вътре/ и на корени на Стара Мечта и Розов Дар.
При Биволско сърце, сърцето на Албенга,Розов Гигант и кр. Тести Грий = нямаше бучки и възли. / записвам в кой ред откъде докъде какво е сято за следваща информация/.
preslav - майстор
вт окт 22, 2019 6:44 pmkr1100 написа:
Попарване
Вчера и днес залях половината оранжерия с вряла вода / на 1 кв.м 12-15л вряща. / Вчеращното щавене днес обърнах с права лопата и чистих останали корени. Половината от вчерашнотото и обръщано отново полях с вряла вода. Утре продължавам.
В другата половина ми се мотаят още 12 корена домати за доузряване.
П.П. Там където при зимно и ранно пролетно казанджийство изливам горещия остатък - трева не никне.
П.П.1 Никого не карам да прави като мен - пробвам тази година,че като скубах домат и краставижа имаше възли и бучки по корените - не на всички. Имаше на 2 корена Гергана / толкова си бяха вътре/ и на корени на Стара Мечта и Розов Дар.
При Биволско сърце, сърцето на Албенга,Розов Гигант и кр. Тести Грий = нямаше бучки и възли. / записвам в кой ред откъде докъде какво е сято за следваща информация/.
Честно казано се чудя от къде тази енергия - на мен взе да ми писва и гледам да минимизирам всячески ръчния труд, добре, че булката не се предава.
kr1100 - майстор
[quote=preslav
Честно казано се чудя от къде тази енергия .
[/quote]
:-D Гледам да вляза във форма за ски сезона. В края на ануари съм на Мальоеица :partyman: Пък и да си пробвам новите ски патъци Роси..
Влах не е така. Най-лесното ми беше да мина с фрезата Българ / не знам защо са и порусначили името на Болгар/?
Като скубах доматите в по-широкия ред на около 10-12 бр и 1 Гергана/ кр/ имаше бучки и възли по корените - нематоди. Като ги опраскам с фрезата ще ги "разсадя" и догодина трябва да купувам скъпи препарати с/у нематоди 5л Видейт е около 240 лв.Базамида е спрян. А и тровя почвата.
Освен това горещата вода и е дезинфекция с/у разни гъбни спори. Много е разпространено обезаразяване с пара / хората имат парогенератори и пропарват почвата в големи оранжерии.
Последна промяна от kr1100 на ср окт 23, 2019 6:44 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
ср окт 23, 2019 5:17 ampreslav написа:
Честно казано се чудя от къде тази енергия - на мен взе да ми писва и гледам да минимизирам всячески ръчния труд,
+1
:partyman:
kr1100 - майстор
ср окт 23, 2019 6:27 amТрифон П.Трифонов написа:
Дърт кашик умора няма.
ей сега това беше 1973-75 1.нумер уно като търчах зад ТЗМ и после млад с-т и на Ашалук за стрелба. Оттогава не съм бягал редом хванат за ТЗМ - а / 157-мака/.
ср окт 23, 2019 10:10 pmkr1100 написа:
ср окт 23, 2019 6:27 amТрифон П.Трифонов написа:
Дърт кашик умора няма.
ей сега това беше 1973-75 1.нумер уно като търчах зад ТЗМ и после млад с-т и на Ашалук за стрелба. Оттогава не съм бягал редом хванат за ТЗМ - а / 157-мака/.
Тъй тъй, кашик, кавалерист и артилерист, не мога ги сбъркам.
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
Тъй тъй, кашик, кавалерист и артилерист, не мога ги сбъркам.
[/quote]

Ай стига бре вече не мога да търча така.Вече отдавна не е така.
Кокали стави пукат скърцат.
preslav - майстор
Тази събота и неделя ще прибирам зелето - от една страна ми прилича на готово, от друга няколко зелки се пукнаха. Казват, че пукането на зелките се дължало на преполиване, а на мен все ми се струва, че не съм полял достатъчно - догодина на поправителен. Другото ми наблюдение за зелето е, че обича много светлина - зелките, които падат в сянката на някоя корона са като джуджета.
Като цяло търкулихме и тази градиногодина, ПОЧТИ не остана кърска работа, някакво си есенно копане и торене, пръскане на дръвчета, обиране на 2-3 тикви, разсаждане на салатките, ама преди това приключване с лютите чушки, за чесън все още се колебая дали да храня сляпото куче или да го оставя да пукне от глад. Е, за виното и ракията е друга работа, не го броя за градинарство.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ааайде, утре е Димитровден, свърши шетаньето! Оттук-насетне, йеденье, пийенье, тея три-четири работи

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: