• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20
Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
вт окт 01, 2019 10:26 pmChefo77 написа:
На какво се натъкнах днес ...

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... ofessional

Направо избиха рибата!

И още нещо ново:

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... ablecut-52

Второто се доближава идейно повече до банциг.
Първото не схванах с какво избива рибата?
EDI - майстор
Лиско, цената за синьо е ниска.Освен това с диск 216 дава 70 мм дълбочина.
Chefo77 - майстор
Той Еди е казал защо считам, че избива рибата. Умалено копие на GTS 10 XC, на под половината от цената му. Ако качеството му е ОК, няма конкуренция просто.
шоп - майстор
Привет колеги, от 10 ина дни чета форума за да придобия информация, но така и не успях и ще задам въпрос.

Трябва ми настолен циркуляр за любителско ползване. Ще се разкрояват годишно по около 400-600бр дъски от чам с дължина 4м

Дъските могат да да бъдат и на 2м, като бройката тогава става 800-1200бр


Много ми се иска циркуляра да бъде с асинхронен двигател и каретка. Бюджета е до около 1000лв
Плот с по-голям размер разбира се е +

Като пълен лайк на тема дърводелство засега съм се спрял на bosch pts 10 заради наличието на каретка и цената.


Благодаря!!! :partyman:
Илчо Илиев - майстор
съб ное 23, 2019 4:47 pmшоп написа:


Трябва ми настолен циркуляр за любителско ползване. Ще се разкрояват годишно по около 400-600бр дъски от чам с дължина 4м







Благодаря!!! :partyman:
Шопе, аз да питам,че не схванах :? Тия дъски на как ще ги разкрояваш, на късо или по дължина...
Ако е за на късо, една пендула ти върши идеална работа, ако е за на дължина, там каретка няма да ти помогне, понеже дължината е голяма, а и се бичи на линеал...
Не е лошо "цинколярчето" :roll: ама с дълги детайли ще ти е зор, особено ако искаш да срежеш дълга дъска на каретка...
Аз си взех ей такъв-
https://www.onlineveilingmeester.nl/en/ ... 36/lots/10
Заводски има доста "прикачен инвентар", но....аз имам само линеала, което не е малко... :lol:
Поразгледай го, има все още из Ибей,а и цената не е фрапираща...

:partyman: :partyman: :partyman:
шоп - майстор
Дъските ще ги обрязвам по дългата страна.... демек среза ще е 2 м

Имам налични сухи дъски с ширина 11-12-13 и повече см и всички изкам да ги направя широки 10 см

После на абрихра и щтрайха ще ги загладя и от 2,5 см дебела да станат например 2см

Комбинирания абрихштрахмус е наличен, само циркулярче си търся.
Да разбирам, че каретката е необходима екстра само при къси срезове и да си търся циркуляр с дълъг плот?
шоп - майстор
съб ное 23, 2019 6:47 pmnikolson написа:
Фреза имаш ли?
Ами не, но за в бъдеще имам намерение да си купя и настолна фреза.

Иначе имам една ръчна оберфреза райдър, която я супер нисък клас и я ползвам за дреболии, но май схванах идеята Ви! :partyman:
Lisko - майстор
съб ное 23, 2019 6:30 pmшоп написа:
Да разбирам, че каретката е необходима екстра само при къси срезове и да си търся циркуляр с дълъг плот?
Каретката по дефиниция няма как да става за по-дълги срезове.
Но пък в някои случаи е толкова полезна, че без нея циркуляра ми изглежда като полуфабрикат.
Човек така се влюбва в нея, че понякога се случва, ако си правил нещо дето става само с нея
и следва операция която по принцип е за пендула, вместо да се разкарваш до пендулата - пускаш и това на каретката.

Това количество дъски които описваш за мен почва да минава границата на "любителското".
:partyman:
Buliviv - специалист
Имам го PTS 10 от около година. Не е лоша машинката за парите си. Има нужда от малко доработки и приспособления, но в този ценови клас е така.
Един съвет - за това надлъжно рязане си вземи и един диск FREUD с 24 зъба - няма да ги усетиш как ще минат.
П.П.: - и аз по начало взех циркуляра за хоби дейности, но така се получава, че работи почти всеки ден. Разбира се при интензивни натоварвания му давам и разумни почивки.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: