Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
misho81 - напреднал
Благодаря за отговорите. Вече знам какво да търся и като поровят малко, ще се пробвам с поставянето на платка към пакета.
За пореден път се убеждавам, че тръгне ли човек в Бг да си опрости живота- като потърси майстор, обикновенно си пати😁
hidrazin - майстор
Пробвай се, пробвай а резултатът ще е повече от ясен...
:partyman:
ESPACE - майстор
Защо му е този понижаващ DC конвертор? BMS платка е всичко от което има нужда. Не знам как е при зарядните на DeWalt, но при Бош трябва да стои и термосензора, за да тръгне зарядното.
Junak - майстор
чет окт 24, 2019 8:31 pmESPACE написа:
Защо му е този понижаващ DC конвертор? BMS платка е всичко от което има нужда. Не знам как е при зарядните на DeWalt, но при Бош трябва да стои и термосензора, за да тръгне зарядното.
Няма термосенсор. И ако разреди батериите до 2,4 волта, когато ще ги спре BMS-а, при включването на зарядното тока ще отиде къде няколко ампера. BMS-а ще издържи, но ще опука адаптера. А с DC-то ще ограничи тока и ще има индикация на заряда :)
ESPACE - майстор
Не мога да си представя марково зарядно да няма ограничение на зарядния ток, индикация за заряда и термоконтрол над батерията.
С 2 леви - специалист
пет окт 25, 2019 8:49 amESPACE написа:
Не мога да си представя марково зарядно да няма ограничение на зарядния ток, индикация за заряда и термоконтрол над батерията.
Представи си BOSCH GBH 24 VRE акумулаторен перфоратор, примерно...
ESPACE - майстор
пет окт 25, 2019 6:46 pmС 2 леви написа:
пет окт 25, 2019 8:49 amESPACE написа:
Не мога да си представя марково зарядно да няма ограничение на зарядния ток, индикация за заряда и термоконтрол над батерията.
Представи си BOSCH GBH 24 VRE акумулаторен перфоратор, примерно...

Хаха, имам и една такава реликва на два метра от мене, преправена по най-дърводелския начин с елементи от лаптопи. Вярно че оригиналната батерия май беше само с две пластини. Зарядното не съм го виждал. Все пак това са някакви частни случаи на много стари машини.Ей го Квазимодо. Дърта машина ама върши работа в инцидентни случаи.
Прикачен файл:
IMG_20191025_190231-2380x1339.jpg
tzetz009 - специалист
И аз съм си кръстил с " Квази-модо " една самоделка , функционално копие на батерията Goal Zero Sherpa 50 . :-D Значи не съм само аз , дето го ползва тоя термин !

:partyman: :partyman: :partyman:
Junak - майстор
Ако питащия беше постнал една снимка на зарядното, много щеше да ни улесни. Или поне да беше посочил модела... :)

Тема "Помощ за една батерия Li-ion и зарядно Ni-mh" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: