• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Kondor1 - специалист
Проблемът ми звучи банално, но изглежда не може да се реши лесно с купуване на готов предмет. Става дума за един сушилник за чинии, който изглежда добре, но не са предвидили тавичка, която да събира окапващата се вода. Единият вариант беше да връщам стоката, което е неприятна дейност и вече изхвърлих кутията. Търсих в Практикер и Метро готова тавичка - вътрешен размер 27х50см. Почти намерих една, но не достигат 2-3см по дължина. Сигурно същестува готово такова нещо, но намирането му в интернет не изглежда лесно. Затова мисля какъв би бил най-лесен и бърз вариант за правене. Едната идея е лист плексиглас, изрязване на ленти за ограда и залепване. Втората е 3D принтер - не знам може ли да хване 50см+ дължина и колко би струвало. Крайната цел е водонепропусклива тава с размери около 27/50см и дълбочина 1-2см, желателно светъл цвят. Картон + някакъв лак?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колко струва прекрасният сушилник?
Димитър Димов - специалист
Отиваш в някое ''левче'' и търсиш поднос с нужните ти размери.Така намерихме за една сушилка тавичка.
lyubohar - майстор
Правиш рамка от дървени летви.Плексиглас или някаква пластмаса.Закрепване по краищата.Слагаш във фурната и нагряваш.Проба-грешка.
Kondor1 - специалист
чет окт 24, 2019 5:08 pmn_a написа:
Колко струва прекрасният сушилник?
46лв. Не е баш за изхвърляне.
чет окт 24, 2019 5:29 pmДимитър Димов написа:
Отиваш в някое ''левче'' и търсиш поднос с нужните ти размери.Така намерихме за една сушилка тавичка.
Ще погледна и там. Лошото е, че почти всички тави, които намирам са все до 42-43см.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 24, 2019 8:05 pmKondor1 написа:
... Не е баш за изхвърляне...
Баба имаше някакъв такъв, недооборудван и слагаше отдолу сгъната кърпа
Къде си?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 24, 2019 4:54 pmKondor1 написа:
.... Крайната цел е водонепропусклива тава с размери около 27/50см и дълбочина 1-2см, желателно светъл цвят. ..
viewtopic.php?t=53910
hidrazin - майстор
чет окт 24, 2019 4:54 pmKondor1 написа:
...намирането му в интернет не изглежда лесно...
Ама то много трудно с Интернет .... ЦЪЪЪЪЪК.
:partyman:
Kondor1 - специалист
Хубаво ама тя тъкмо 50% от цената на сушилника :) Че и доставка като се сложи... Но ще я имам предвид като вариант, ако не открия нещо наоколо.
Lisko - майстор
чет окт 24, 2019 10:38 pmKondor1 написа:
Хубаво ама тя тъкмо 50% от цената на сушилника.
Е именно. Той ако идваше комплект с метална тава, нямаше да ти излезе евтин поначало.
  • 1
  • 2

Тема "Изработка на тавичка от пластмаса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: