• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
urgan - помощник
Здравейте,
Ситуацията е следната: имам един хладилник на село горение който е с два компресора. Камерата работи много добре от пускането за 1 час сваля температурата до минус 18. Хладилната част обаче не е така. Работи без да спира и почти не охлажда или поне не както трябва. Първото което ми идва на ум че по някаква причина част от фреона е изтървал. Фреона е р600а и питането ми е следното, понеже нямам никаква възможност нито да го нося някъде нито да идва някой какви са стъпките да го заредя макар и с не толкова точно количество фреона? Ще си купя фреона, също така съм купил pearcing valve (незнам как се казва на български). Въпроса е след като го монтирам този кран при работещ хладилник ли да се добави фреона и къде да се сложи въпросното кранче? Естествено до оксижени нямам достъп затова и реших с това кранче да се захвана, гледал съм доста клипове как се монтира.
Благодаря
lyubohar - майстор
Не разбирам от хладилници,но всеки път когато не ми охлажда достатъчно и прави лед ми сменяха компресора.
После си ги ползвам за аерограф. :-D
Има някакви пластинчати клапани,които от загряване с повреждат и компресора не прави достатъчно налягане.
1-2 пъти съм си сменял и термостат.
Никога не са ми добавяли,или източвали фреона.
urgan - помощник
Няма лед няма нищо просто не охлажда както трябва. Решил съм да пробвам, въпросът е как правилно да го направя.
kr1100 - майстор
чет окт 24, 2019 9:47 amlyubohar написа:
Не разбирам от хладилници,но всеки път когато не ми охлажда достатъчно и прави лед ми сменяха компресора.
Ега ти еднодневните компресори. Не ,че не съм сменял гаранционен на 2г.
А по темата останаха ми от тясната страна 5м за попарване.
Интересното е ,че при второто попарване бучките се разпръскват лесно .
Вече е време за резитба на малините.
plamen6703 - майстор
чет окт 24, 2019 7:38 amurgan написа:
Здравейте,
Ситуацията е следната: имам един хладилник на село горение който е с два компресора. Камерата работи много добре от пускането за 1 час сваля температурата до минус 18. Хладилната част обаче не е така. Работи без да спира и почти не охлажда или поне не както трябва. Първото което ми идва на ум че по някаква причина част от фреона е изтървал. Фреона е р600а и питането ми е следното, понеже нямам никаква възможност нито да го нося някъде нито да идва някой какви са стъпките да го заредя макар и с не толкова точно количество фреона? Ще си купя фреона, също така съм купил pearcing valve (незнам как се казва на български). Въпроса е след като го монтирам този кран при работещ хладилник ли да се добави фреона и къде да се сложи въпросното кранче? Естествено до оксижени нямам достъп затова и реших с това кранче да се захвана, гледал съм доста клипове как се монтира.
Благодаря
Предполагам, че питаш да става майтап :) на майтап и аз да попитам, как ще откриеш причината, ако е "изтървал" фреона или ще пълниш каца без дъно, имаш ли манометричен блок или ще караш без него, ще вакуумираш ли или може и без това, филтъра ще сменяш ли или може без да го сменяш... за едни 50 лв. /ако изобщо е за фреон/ хората в какви не филми са готови да се вкарат, явно клиповете в нета карат зрителите да мислят, че морето е до колене :wink: !
Успех! :partyman:
urgan - помощник
Пак да напиша не е за едните 50 лв, а за това че няма как да го занеса до населено място с хора които да го оправят. Както и да е явно никой няма да помогне, точно български форум, само празни приказки...в крайна сметка раздела се казва ремонтирай сам и ако всеки отговор в темите ще е подобен като в тази тема какъв е смисъла от този форум!?
Chefo77 - майстор
Аз пък без да разбирам от хладилници, ще предположа, че проблемът ти е по-скоро в термостата, отколкото в избягал фреон. На старо Горенье съм сменял лично два броя, не са им най-здравия компонент, но не е и драма. За да е изтървал фреона, ще имаш пробив някъде - какъв ефект очакваш като го напълниш - да си стои там ли?
Не се сърди на форума, а се вгледай в "страничните" мнения, които се опитват да те спрат да правиш излишни неща... дори и глупости.
ESPACE - майстор
пет окт 25, 2019 8:07 amChefo77 написа:
Аз пък без да разбирам от хладилници, ще предположа, че проблемът ти е по-скоро в термостата, отколкото в избягал фреон.
чет окт 24, 2019 7:38 amurgan написа:
Хладилната част обаче не е така. Работи без да спира и почти не охлажда или поне не както трябва.
Няма да е от термостата.
urgan - помощник
Естествено че не е от термостата, все едно питах нещо конкретно. Няма значение ще се оправя по някакъв начин.
urgan - помощник
Само да кажа, че си заредих хладилника и сега работи идеално. Благодаря на отзовалите се за "помощта"... Вярно е нямам манометри и всички техники, но по метода проба грешка се справих. Само ще кажа че го презаредих, но от прочетеното в други по полезни теми от тази, разбрах че се заскрежава тръбата и трябва да се изпусне. Както и да е хладилника си влезе в работен режим с моето упорство и без вашата помощ. Така си спестих 170 лв .... Или това е да си запазите занаята, което го разбирам, но все пак..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Зареждане на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: