• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Chefo77 - майстор
пон окт 28, 2019 9:26 pmhidrazin написа:
LG правят хубави ... телевизори.
НИКОГА не бих си купил климатик LG.
Само отчети факта че това "нещо" се продава в Зора ...
Но в твоя случай става. Все пак няма да го използваш за основно отопление.
Даже и не си помисляй да го използваш за основно отопление в Гюсово... :-D
Там до Балкана и при тая влага е мисия невъзможна с тоя така наречен климатик.
Успех и в бъдеще бегай далеч от LG ... Климатици де.
:partyman:
Е точно тук си в голяма - не - в ГОЛЯМА грешка. По-смешно и по-тъпо изказване от теб не съм чувал. LG са лидери в термопомпите, а при климатиците здраво клатят пазара на "големите" - с много добра техника, убийствен сервиз и далеч не толкова високи цени. Е, не с модели като този, разбира се, с малко по-горните.
Знаеш много добре, че те уважавам, ама като пишеш глупости (като онази с Беко дето ги били забранили в UK), не мога да се сдържа.
Преслав - климатичната техника се смята на охлаждане, може и затова да рекламират охлаждането :wink:
preslav - майстор
пон окт 28, 2019 9:39 pmChefo77 написа:
Преслав - климатичната техника се смята на охлаждане, може и затова да рекламират охлаждането :wink:
Имам понятие само от обща култура за климатиците, но над 15 годишен опит като ползвател. Преди 6-7, може и повече години се инатях на тема инвертори, твърдях, че такова нещо няма да си избие парите никога, ама го отдавам на активните действия на маркетолозите в посока икономичност, а не комфорт. В случая допускам пак някой маркетинг специалист да си е свършил добре работата и да е казал, че лятно време не е нужно да се набляга на качествата в режим отопление, но също така допускам и LG да не си оправдава парите в тази посока. В конкретния случай бих подходил по малко по-различен начин, примерно 12-ка висок клас тази година, а ако не стига догодина още една 12-ка, все пак говорим за преходните сезони, а не за основно отопление.
Chefo77 - майстор
По-нагоре се чудеха нещо как можел да замръзне при 2-3 градуса над нулата. Всъщност, точно тази температура е перфектна, за да обледени тялото. Еле ако и влажността е по-висока по принцип...
Дано ползвателят да остане доволен.
Аз заложих на профи серия, с вътрешно тяло за монтаж на пода (реално - на 20-ина см над пода), с възможност да духа и отдолу. Напролет ще кажа как се е представил.
Пък за рекламата се сетих и друго - ако е правена лятото, за какво да наблягат на отоплението :lol:
kozl - майстор
У нас има 1 обикновена 9-ка LG. Ползва се вече 15 г лятото и в преходния есенен период докато тръгне ВОИ от ТЕЦ--а. До сега съм сменил кондензатори на компресор и вентилатор и се строши направляващия механизъм за струята по вертикала на обдухване във вътрешното тяло и сега е механично, допълнително закрепен в една посока на обдухване. А тези за странично регулиране на потока, те си бяха ръчни по начало.
Следващото LG пак е 9-ка, ама хиперинвертор и с йонизатор, който не помня да сме ползвали. След гаранцията почнаха проблеми с изтичане на газ. След допълване изкарва година, максимум година и половина. Тази година ползвах сервиз за ремонт. Еми не откриха пропуски по външно и вътрешно тяло и подмениха връзката по м-у двете тела, па да видим ко шъ става.
И понеже като избирахме климатици нямаше наличен по-мощен LG, за другата стая сме с Митсошиби. Незнам хеви ли е кво ли, ама понеже ги ползваме on/off , то тайландеца стартира значително по-бързо от корееца. Това къде са правени, го чета от уредите, па дали са от там :?
preslav - майстор
вт окт 29, 2019 8:03 amChefo77 написа:
По-нагоре се чудеха нещо как можел да замръзне при 2-3 градуса над нулата. Всъщност, точно тази температура е перфектна, за да обледени тялото. Еле ако и влажността е по-висока по принцип...
Дано ползвателят да остане доволен.
Аз заложих на профи серия, с вътрешно тяло за монтаж на пода (реално - на 20-ина см над пода), с възможност да духа и отдолу. Напролет ще кажа как се е представил.
Пък за рекламата се сетих и друго - ако е правена лятото, за какво да наблягат на отоплението :lol:
Кажи коя е профи серията - аз съм заложил на това https://vimax.bg/podovi-klimatici/podov ... 0-btu.html
feikot - специалист
Аз разбрах защо е евтин. https://ibb.co/p34Lghq
Chefo77 - майстор
Преслав - вътрешното не е от такова значение, външното е важно. При дистрибуторите можеш да комплектоваш различни вътрешни с различни външни. Нашата комбинация е точно такава:

https://climatrade.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%8 ... 2UU12W/265


вт окт 29, 2019 6:57 pmfeikot написа:
Аз разбрах защо е евтин. https://ibb.co/p34Lghq
Точно - евтините домашни серии се сглобяват И в Турция, а нашият пазар взема от тях.
Всъщност - това е причината в хипермаркетите да се намират модели, които ги няма при дистрибуторите, някои дори се произвеждат по поръчани параметри за точно определен магазин.
Така или иначе си го взел, дреме ти през следващите 5 години. :)
iliya_i - майстор
вт окт 29, 2019 6:57 pmfeikot написа:
Аз разбрах защо е евтин. https://ibb.co/p34Lghq
Това определено е по-добре от Made in China, Made in Brazil и особено от Made in India.
hidrazin - майстор
пон окт 28, 2019 9:39 pmChefo77 написа:
... LG са лидери в термопомпите, а при климатиците здраво клатят пазара на "големите" ...
Аааа... Нещата ми се изясниха.
Beko са номер едно щото перем с Beko.
LG са световни лидери щото се топлим с LG. :-D
И заедно с LG здраво клатим Fujitsu, Daikin, Mitsubishi, Hitachi, Toshiba... Наистина е смешно и тъпо.
Достатъчно разнообразни кочини са ми минали през ръцете за да си направя заключение.
В интерес на истината даже имам една почти нова 12-ка LG - заредена с фреон и стои под един сайвант.
Някой ден ще я слагам в бараката/работилница с косачките и друг инвентар да обръща въздуха.
Като не ми вярваш, върви да прочетеш в сетком форума за LG и колко топлят.
На първа страница ще видиш мнението на драгозов от преди години а накрая мненията пак са си все такива.
А питащия за 350 кинта отгоре можеше да си вземе Fujitsu 18LFC и да се роди...
:partyman:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Chefo77, не ги знам къде са лидери LG....
Погледнах параметрите на цитирания от теб модел...
Не знам какво да кажа просто ..., не искам да ти обиждам климатика.
Не са му познали цената изобщо!
СОР=3,7, SCOP=3,81 при 4kW номинал???
Минимум 1,6kW, максимум 4,4kW???
Цена 2700лв.???
Не бих дал и 700лв. Всъщност и 700 не бих.
Винаги съм се чудел и не мога да си отговоря, защо подовите са с по 1000-2000 лв. по-скъпи от нормалните.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Климатик LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: