Всичко за дърводелството
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 30, 2019 3:58 pmAntonii написа:
Ако има начин да замените влагата в дървото с вещество което не се изпарява, то не би трябвало да се напука.
Но тази замяна трабва да стане едновременно с извеждането на влагата.
Незнам какъв би бил ефекта, ако се извари мократа дървесина например в минерално масло каквото се съдържа в безира.
Това е добро, но зависи как ще се ползва, а това засега не се знае
wanderer - специалист
ср окт 30, 2019 9:24 amtorbalan написа:
10. Ещё раз напоминаю, что большие куски так сушить нельзя. Треснут. Обязательно. Проверено.
Иначе интересна технология. :)
  • повече практика и по малко теория трябва. тук на петата минута се вижда, че тумора не е никак малък.
https://www.youtube.com/watch?v=lAyiUc506HI
  • тъй, че панацея няма. само опит/грешка. но тъй като технологията е времеемка и ангажираща невинаги е оправдана.
torbalan - Дървен философ
ср окт 30, 2019 6:00 pmwanderer написа:
....
  • повече практика и по малко теория трябва. тук на петата минута се вижда, че тумора не е никак малък.
...
Все си мисля, че между тумор и шайба има голяма разлика... Дори да са със сходни размери.
EDI - майстор
И то огромна разлика в структурата на дървесината.
wanderer - специалист
ср окт 30, 2019 8:10 pmtorbalan написа:
ср окт 30, 2019 6:00 pmwanderer написа:
....
  • повече практика и по малко теория трябва. тук на петата минута се вижда, че тумора не е никак малък.
...
Все си мисля, че между тумор и шайба има голяма разлика... Дори да са със сходни размери.
  • че има разлика - има. но в случая мисленето няма да помогне много. писал нещата от лични впечатления. опита ми е приоритетно с клен. нямам време да влизам в излишни полемики, нито да убеждавам който и да е в неща които работят за мен. успех в сушенето. п.с. - като гледам от снимката въпросната шайба вече е тръгнала, така, че чудеса да не се очакват.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 30, 2019 9:38 pmwanderer написа:
[.. като гледам от снимката въпросната шайба вече е тръгнала...
Това какво значи?

Тема "Сушене на шайба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: