Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vitorio83 - специалист
пет ное 01, 2019 7:44 amDMN написа:
vitorio83 написа:
центрофуга тресе всичко около себе си
Барабанът движи ли се радиално по време на центрофуга, особено в началото при още ниските обороти?
На колко оборота работи?
Центрофугата е на 1400 оборота,не съм забелязал барабана да се движи радиално.
Пода е дюшеме и видях че при центрофуга поддава,сигурно и това допринася.
kozl - майстор
Аве ние имаме Електролукс с горно зареждане и според зависи как се намести прането некой път сака да рипа. Тресе гърми, но до сега на пода си седи. Т.е. не се мести само се тресе и бумти. Ама ако пода подава или опира някъде - ще предава движението и натам - насам.
vitorio83 - специалист
пет ное 01, 2019 9:30 amkozl написа:
Аве ние имаме Електролукс с горно зареждане и според зависи как се намести прането некой път сака да рипа. Тресе гърми, но до сега на пода си седи. Т.е. не се мести само се тресе и бумти. Ама ако пода подава или опира някъде - ще предава движението и натам - насам.
В ъгъла дето е пералнята ще го уплътня дюшемето с пяна и малко винтове.То цялото скърцаше,с два флакона пяна млъкна :-D ,но в ъгъла не се сетих да усиля.
miroki - майстор
Пробвай с тези гуми за под пералня. Гледах ги скоро в Практикер. При дюшеме няма голям избор. Ако се налага ползвайте центрофуга под 1000, дори 800 оборота.
vitorio83 - специалист
пет ное 01, 2019 10:24 ammiroki написа:
Пробвай с тези гуми за под пералня. Гледах ги скоро в Практикер. При дюшеме няма голям избор. Ако се налага ползвайте центрофуга под 1000, дори 800 оборота.
Жената още я разучава :-D ,ще й подметна за оборотите, и аз ги гледах тези гуми.
lov - майстор
пет ное 01, 2019 10:24 ammiroki написа:
Пробвай с тези гуми за под пералня. Гледах ги скоро в Практикер. При дюшеме няма голям избор. Ако се налага ползвайте центрофуга под 1000, дори 800 оборота.
Пробвано. :) С танцова стъпка тръгва и да простира. И то на малките обороти. На най високите сигурно ще е с въздушна акробатика. :mrgreen:
Пробвано на LG Direct Drive. Уж една от най безшумните и с много акъл при разпределянето на прането при центрофугирането, и рекох да пробвам да я обезшумя още повече. :lol:
miroki - майстор
На село в къщата също е дюшеме и то старо и проблемът се овладя с намаляне на оборотите. Те и подложките са дебели и е важно, ако ще е под плот. И за там не стана.
В апартамента не мърда от пода, но горния край.....
Чува се през две стаи самата вибрация повече от колкото при нея. 1400 оборота.
Някои перални не може много да се регулират оборотите. Заложено е в самите програми.
nikolov333 - майстор
Заложено е още в марката и модела перални.. :-D Откакто минах на Беко с инверторните мотори по всички къщи, забравих за шума и разхождащите се перални.. :idea:
vitorio83 - специалист
Набих един флакон пяна в дюшемето под пералнята и донатегнах крачетата за нивелиране :mrgreen: Сега е в пъти по-добре,не се разхожда,мисля да взема и една антивибрационна подложка.
hakama - специалист
Може би има проблем с единия амортисьор, но поне да опитаме - /Аристон/, с шестостенни пети. грубо 1 от 3 "перални" - се измества 10-20см, развива се единия крак според мен.
С какво да ги застопорим за да не бягат по теракота? Автомобилна гума 3мм имаме налично, но ми се струва че няма достатъчно сцепление.
Някакъв по-плътен силикон (като за стелките)?

Тема "Пералня Candy танцува" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: