• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
В този горен ляв ъгъл дограмата не е прилепнала като в другите докрай въртях барабанчето дето уж притяга ама нищо
Прикачен файл:
IMG_0414.jpg
Как мога максимално с подръчни материали също да е по изолирам дограмата е КМГ боклук.
Гумата която е на дограмата е залепена няма канал не е хубава тънка е крехка, не е като черните мазни здрави гуми дето оплатняват здраво
kozl - майстор
Пиши повече инфо за затварящия механизъм. Профилите са KMG, а механизмите (обкова) какви са? Щом си въртял бурета, вероятно има някакъв проблем с обкова или в насрещниците, за да не притегне.
На снимката не се вижда луфт или поне аз не виждам.
И уплътнение, а не уплАтнение.
Щото плътно и платно са две различни неща :shock:
чет окт 31, 2019 7:00 amkozl написа:
Пиши повече инфо за затварящия механизъм. Профилите са KMG, а механизмите (обкова) какви са? Щом си въртял бурета, вероятно има някакъв проблем с обкова или в насрещниците, за да не притегне.
На снимката не се вижда луфт или поне аз не виждам.
И уплътнение, а не уплАтнение.
Щото плътно и платно са две различни неща :shock:
Ами то гумата докосва до пластмасата но на места гумата е притисната доста здраво, обикновенни обкови формата е като обърнато Т ___()____, ако сложа от гумените ленти дето продават до тази сивата ще има ли разлика
tarlyo - специалист
Горната панта има реглаж за притягане на крилото към касата, разгледай е отгоре. Двуосовия механизъм също има реглаж за това.
Допълнителни гуми няма да ти свършат работа, няма къде да ги сложиш. Ако си голям ентусиаст, може лятата гума да се замени с черна набивна. Махаш едната и слагаш другата.
miliad - майстор
А според мен да си отдели 30 лв и да викне специалист.
Дотук е крайно оскъден на съществена информация.
kozl - майстор
Да явно требе си реглаж на буретата към насрещниците, щом на некои места натиска повече, а на други има луфт.
Но може и рамката да е посукана - имал съм такъв случай и нели специалист я е монтирал.
И вчера един специалист по дограмите си хвърли чука на пода, въпреки, че предупредих, че на пода има готова настилка гранитогрес, завита с найлон. Ама навици.
А на майка ми в апартамента още седи дупка в плочките на пода пак от един таков специалист.
И пак специалисти ми монтираха шнапери, хем ги предупредих, че са деветка, а они некакси от две 13 едната я направиха да работи, а от другата имам спомен две дупки и одялкан профил. Па се оказа, че за Мако механизмите си има Мако шнапери и доправи си сам си монтирах такъв.
Та АМАН от специалисти.
miliad - майстор
Тук повечето стойностни съвети са именно от специалисти в областа в която работят.
Иначе може да продължава да върти буренца.
А те дали/ и как контактуват с насрещниците е друг въпрос.
Иначе обикнивенното тиксо изолира най-добре. Плътно залепва крилото към касата, без фуги.
Лек ден.
vitorio83 - специалист
пет ное 01, 2019 9:27 ammiliad написа:
Тук повечето стойностни съвети са именно от специалисти в областа в която работят.
Иначе може да продължава да върти буренца.
А те дали/ и как контактуват с насрещниците е друг въпрос.
Иначе обикнивенното тиксо изолира най-добре. Плътно залепва крилото към касата, без фуги.
Лек ден.
Е ти пък за едни буренца да вика "специалист",но може де то има хора и една крушка не могат да си сменят сами.
miliad - майстор
Че кой е сигурен че проблема е в "буренцата".
Според питащия, обкова е обков, такъв стандартен. Ама едноосов, двусов, с гръб, без гръб, обикновенна пъпка, секюрите,
Какво значение има?!
Проблема е в интегрираната гума, защото била "крехка"! ?!
Къде са ми пуканките!
lov - майстор
пет ное 01, 2019 9:27 ammiliad написа:
................................
Иначе обикнивенното тиксо изолира най-добре. Плътно залепва крилото към касата, без фуги.
Лек ден.
Един приятел последната зима преди да си смени дограмата я запени с монтажна пяна. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Допълнително уплатнение дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: