Най - вълнуващия въпрос зимно време.
NinthRaven - напреднал
Здравейте на всички. Нов сезон, нов проблем. Започнах сезона със старите слънчогледови пелети от миналата година. Всичко Ок, докато не отворих котела за да чистя. По задният ред димонагарни тръби няма сажди, а лепкава маса тип смола, все едно съм горил мокри дърва. Пелетите са в плетени чували, възможно ли е да са влажни? И второ, как се чисти това нещо? На мен ми идва наум с горелка, ама.....? Благодар.
markoscbr - специалист
нед ное 03, 2019 2:24 pmspeka_rs написа:
нед ное 03, 2019 11:57 ammarkoscbr написа:
Ееееееееее браво на вас вие сте препатили котлетата така се прави по от рано за да се темперира 🏠 къщата.Един въпрос към по знаещите, племенницата си купи къща и иска да си монтира локално парно кой ще го монтира аз естествено , та въпроса ми е за да захраня бойлер с серпентина отделна линия ли трябва да пусна от изхода на котела към бойлера ,да спомена системата ще е котел ,на тавана разпределителен съд които щрангове се пръскат по всички стаи и изходната тръба на котела се свързва с разпределитела и примерно до нея пак от изхода на котела пускам една 3\4ти траба и захранвам само бойлера какво ще кажете за това мое мнение забравих без помпа на бойлера
Има ефтини помпи в OLX, особенно ако е само за бойлер и контролера може да я управлява грехота да не се използва.
Ще използвам собствената гравитация на горе,помпа ще има на връщащата задалжително
нед ное 03, 2019 4:25 pmNinthRaven написа:
Здравейте на всички. Нов сезон, нов проблем. Започнах сезона със старите слънчогледови пелети от миналата година. Всичко Ок, докато не отворих котела за да чистя. По задният ред димонагарни тръби няма сажди, а лепкава маса тип смола, все едно съм горил мокри дърва. Пелетите са в плетени чували, възможно ли е да са влажни? И второ, как се чисти това нещо? На мен ми идва наум с горелка, ама.....? Благодар.
Кога запали? Възможно е, ако ти е влажно котелното, да е от това. При мен е същото при първо палене. После няма проблем. Давай газ на котела, сам ще го обгори!
Котелното ми е в нещо като изба, вкопано в земята и лятно време стените на котела са влажени, понеже в помещението е хладничко. Това е по големият проблем.
Може и от ниската температура на пушилката да е. Конденз. Топло е още.
NinthRaven - напреднал
нед ное 03, 2019 6:18 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед ное 03, 2019 4:25 pmNinthRaven написа:
Здравейте на всички. Нов сезон, нов проблем. Започнах сезона със старите слънчогледови пелети от миналата година. Всичко Ок, докато не отворих котела за да чистя. По задният ред димонагарни тръби няма сажди, а лепкава маса тип смола, все едно съм горил мокри дърва. Пелетите са в плетени чували, възможно ли е да са влажни? И второ, как се чисти това нещо? На мен ми идва наум с горелка, ама.....? Благодар.
Кога запали? Възможно е, ако ти е влажно котелното, да е от това. При мен е същото при първо палене. После няма проблем. Давай газ на котела, сам ще го обгори!
Котелното ми е в нещо като изба, вкопано в земята и лятно време стените на котела са влажени, понеже в помещението е хладничко. Това е по големият проблем.
Може и от ниската температура на пушилката да е. Конденз. Топло е още.
Запалих преди 5 дни. Едва ли е от котелното, защото е проветриво. И пелетите с там. Лошото е че е топло и не мога да надуя котела. Поне не знам как да го "принудя".
шоп - майстор
нед ное 03, 2019 6:52 pmNinthRaven написа:
Лошото е че е топло и не мога да надуя котела. Поне не знам как да го "принудя".

Много лесно...с отворени прозорци:-)
ico_3 - специалист
[quote="Трифон П.Трифонов" post_id=997162 time=1572784174 user_id=66430]
[quote=ico_3 post_id=997147 time=1572780572 user_id=41172]
...Има и друго не стига вода до бойлера може и затова да ми остава мощност днес ще се занимавам с това.Явно има въздух ама неюо не мога да обезвъздуша.
[/quote]
Спри, по някакъв начин, циркулацията през отоплителната инсталация и помпата на шес! Ако имаш термоглави, затвори ги!
Има ли АО на входа на серпентината?
[/quote]
Става ли само да затворя термоглавите няма как иначе да спра циркулацията.Имам някакъв измислен АО дето не го разбирам как работи ама от него въздух не излезе.Утре продължавам :-D
NinthRaven - напреднал
нед ное 03, 2019 6:57 pmшоп написа:
нед ное 03, 2019 6:52 pmNinthRaven написа:
Лошото е че е топло и не мога да надуя котела. Поне не знам как да го "принудя".

Много лесно...с отворени прозорци:-)
Явно ще чакам да захладнее :rolleyes:
нед ное 03, 2019 7:18 pmNinthRaven написа:
нед ное 03, 2019 6:57 pmшоп написа:
нед ное 03, 2019 6:52 pmNinthRaven написа:
Лошото е че е топло и не мога да надуя котела. Поне не знам как да го "принудя".

Много лесно...с отворени прозорци:-)
Явно ще чакам да захладнее :rolleyes:
Не чакай, ами го изгаси тая вечер, утре, когато жената почне да мрънка, задай 80 градуса и те това е. Не е задължително да прегряваш стаите, като може да си оставиш регулацията на Нормал.


Ицо, точно от термоглавите спираш циркулацията, за да се изгони въздуха от линията на бойлера, ако го има. На АО му отвинти капачката!
andy_forresite - майстор
Сега съм с калпавите пелети на Попово и горелката и котела си мислят че е завила виелицата :lol: . Налепите отдавна ги няма.
NinthRaven - напреднал
нед ное 03, 2019 7:48 pmandy_forresite написа:
Сега съм с калпавите пелети на Попово и горелката и котела си мислят че е завила виелицата :lol: . Налепите отдавна ги няма.
Абе като отворих тая вечер, и се панирах. Ам утре вечер ще го надуя. Колкото до пелети, тия в Крумово, Варненски, още не са започнали да работят. Добре имам 500-600 кила от миналия сезон. Ама нормално ли е да отделят толкова кокс? Едвам изчистих. Затова си мисля дали не са овлажнели или е от честият съспенд. Направих настройките както ми каза май месец, ако помниш. Не съм я виждал на мощност 1. Само на 2 и 3 стои.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: