Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Е как често в съспенд, като не я виждаш на 1, а на 2 и на 3?
NinthRaven - напреднал
нед ное 03, 2019 8:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
Е как често в съспенд, като не я виждаш на 1?
Може би грешно се изразих. Често е на поддържане. После влиза на 3 степен. И май ми вдигна разхода, ама не съм много сигурен. Харчи почти чувал, а е топло. Миналата зима, са настройките на инсталатор, харчеше толкова в студените дни
нед ное 03, 2019 8:16 pmNinthRaven написа:
нед ное 03, 2019 8:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
Е как често в съспенд, като не я виждаш на 1?
Може би грешно се изразих. Често е на поддържане. После влиза на 3 степен. И май ми вдигна разхода, ама не съм много сигурен. Харчи почти чувал, а е топло. Миналата зима, са настройките на инсталатор, харчеше толкова в студените дни
Нормално. Харчи за себе си, щото къщата няма нужда от толкова топло, а ти си го оставил да работи. Работи почти на празен ход, та затова харчи.
NinthRaven - напреднал
нед ное 03, 2019 8:27 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед ное 03, 2019 8:16 pmNinthRaven написа:
нед ное 03, 2019 8:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
Е как често в съспенд, като не я виждаш на 1?
Може би грешно се изразих. Често е на поддържане. После влиза на 3 степен. И май ми вдигна разхода, ама не съм много сигурен. Харчи почти чувал, а е топло. Миналата зима, са настройките на инсталатор, харчеше толкова в студените дни
Нормално. Харчи за себе си, щото къщата няма нужда от толкова топло, а ти си го оставил да работи. Работи почти на празен ход, та затова харчи.
Миналата година не беше така. Пак беше топло, а с осем чувала изкарах почти две седмици. Ако върна старите настройки е, ще си проличи, ама са двойно завишени от сегашните. Че и повече. Ще видим.
andy_forresite - майстор
Не помня какво сме говорили май месец. Сега освен налепите има ли друг проблем с отоплението? Ако искаш аз няма да ти помагам. Явно съм ти дал грешен съвет.
Ще обгори. Цитирам gnt69 - "олЮто си знае работата".
Дори не трябва да гори яко.
Върни настройките на инсталатора и газ.
NinthRaven - напреднал
нед ное 03, 2019 10:21 pmandy_forresite написа:
Не помня какво сме говорили май месец. Сега освен налепите има ли друг проблем с отоплението? Ако искаш аз няма да ти помагам. Явно съм ти дал грешен съвет.
Ще обгори. Цитирам gnt69 - "олЮто си знае работата".
Дори не трябва да гори яко.
Върни настройките на инсталатора и газ.
Благодарен съм на теб и останалите за помощта май месец. Наистина помогнахте всички. Топли като Змей. Просто споделих мнение. Благодаря още веднъж.
ico_3 - специалист
Стърженето на малкия шнек на моята горелка май не е от нагар,от какво друго може да се получи.Вдигам го с една отверка да не опира никъде и пак продължава да стърже.
andy_forresite - майстор
Знаеш че шнекът е тип пружина и е свободен в предния край. Поради идващите пелети с различни размери понякога се случва някой пелет да се подпъхне между стената и "пружината" и докато се прокара се чува това изскърцване. Изключваме наличие на примеси в пелетите (като топчета кюспе; някои са намирали болт в пелетите). Също пелети по-дълги от 35 мм предизвикват стърженето и особено в комбинация нормално оразмерени пелетчета + мъници от 3 мм, които се завират навсякъде - едно с пъха под пружината, другото минава от страни и въпреки оставената хлабина на шнека, той за миг се заклещва и "изплюва" пелетки (стърже).
masterpit - специалист
Вчера направих профилактика на горелката за новия сезон. С изненада открих досадния надпис на дисплея ver -.- /1.3
Please wait...
Нищо не помогна освен ресет на платката. След това всичко тръгна с една разлика, че постоянно се генерираше грешка SStopErr. С помощта на много от роднините на производителя разбрах, че грешката се генерира от настройката на малкия шнек, която след ресета е останала на позиция фиксирано подаване. След като промених настройката на duty cycle 150% всичко се оправи. След внимателен оглед на платката забелязах, че в чиста на захранващия блок има един елемент предполагам оптокоплер, между две от крачетата в частта от към котела беше попаднала някаква твърда частица от неопределен материал. По двете крачета имат следи от корозия, предполагам, че това е причината за изгубената версия на софтуера. След като го почистих, гледам всичко си работи нормално, чудя се дали да не сложа някаква пластмаса отгоре на платката за да не пада прах и частици, защото всеки път като вадя маркуча от горелката се изсипва прах който попада вътре в горелката ще помисля и за уплътняващ маншон между капака и тръбата на малкия шнек. Някой правил ли си е такива модификации?
Прикачен файл:
IMG_20191104_104627.png
ico_3 - специалист
[quote=andy_forresite post_id=997276 time=1572854464 user_id=75055]
Знаеш че шнекът е тип пружина и е свободен в предния край. Поради идващите пелети с различни размери понякога се случва някой пелет да се подпъхне между стената и "пружината" и докато се прокара се чува това изскърцване. Изключваме наличие на примеси в пелетите (като топчета кюспе; някои са намирали болт в пелетите). Също пелети по-дълги от 35 мм предизвикват стърженето и особено в комбинация нормално оразмерени пелетчета + мъници от 3 мм, които се завират навсякъде - едно с пъха под пружината, другото минава от страни и въпреки оставената хлабина на шнека, той за миг се заклещва и "изплюва" пелетки (стърже).
[/quote]
Няма как да е от това защото нямаше пелети в горелката.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: