Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
djogobg - специалист
Здравейте, изпаднал съм в информационна дупка и не мога да намеря кариера или склад, в който да има трошен камък с по-едър от 50мм (но да не са огромни скални блокове).
Имам да запълня едни габиони с око 50мм и в Холцим имат по каталог 63-150мм, което би ми било идеално, но няма да зареждат до края на годината от този вид.
Намерих един образ из продавалника - 55 лева на тон иска, на мен ми трябват 12 тона... ще се разоря, с цените на Холцим го смятах около 300 лева с транспорта все да ми излезе.
Моля, дайте идеи и по възможност телефони, къде мога да намеря такава фракция - 50 - 200мм нещо в този диапазон.
шоп - майстор
Ако червен трошен камък ти върши работа то кариерата в с. Априлово ще ти свърши работа.

По спомен тази фракция е около 12 лв тон. Обаче цените са динамични, обади се и провери.

Относно трянспорта на 12т, един триос ще ти свърши работа. Зависи в коя част около Сф си.
Успехи!
VLADO66 - майстор
Освен за Балша и Кривина, за други кариери на се сещам
djogobg - специалист
Благодаря за бързите отзиви, в Балша казаха, че имат т.нар. Агнешки главички - точно размер, който ми трябва, а тъй като съм в Банкя, не са ми и прекалено далеч за транспорта.
nikolson - майстор
Да знаеш, че в трошеният камък има и ситно. Фракцията е по размер, а трошеният е 0-х мм.
djogobg - специалист
От кариерата в Балша взех 5 тона "Агнешки главички" което се оказаха едри камъни, 15-40 сантиметра размер(като 0-300 ги рекламираха, но така се случи по-добре) и 5 тона "дренажен камък", който за разлика от кръглия речен ... средно ситен "дренажен камък" в близките складове за материали, прилича по-скоро на камъка под влаковите релси, но маалко по-едър, така че идеално ще влезе във фугите между едрите камънаци. Като го гледам е примерно 6-15 сантиметра размерът му. Това го споделям, ако някой някога търси с какво да си напълни габиони с око 5 сантиметра, да знае какви наименования на камъка да иска. Сигурен съм, че в повечето кариери имат такива фракции.

Тема "Едър трошен камък около София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: