Всички въпроси за вилата.
dimovdid - специалист
И това съм си мислил. Благодаря все пак за идеята.
А дали ще има достатъчно налягане? Поставен е директно на земята. Не знам тези маркучета за капковото дали ще работят с толкова малко налягане.
Трябва да направя експеримент.
Някой дали е пробвал?
Antonii - майстор
Брат ми ползва нещо подбно на вашето, а неговия варел е на около 0,5м над земята и капковото си работи без грешка.
Просто по-дълго време му трябва за да се източи варела.
dimovdid - специалист
Благодаря на всички изказали мнение по въпроса.
Интересно ми е кои маркучи за капково са най-удачни в моя случай-за свръх ниско налягане?
Или мога да използвам маркучи надупчени с игла и какви? Не знам дали е добра идея.
Малко темата се измени, но да ме извиняват модераторите.
hidrazin - майстор
Лентов маркуч са най-големия дебит който намериш - примерно 2 литра.
Бидона напълно защитен от светлина. Иначе още след седмица ще си имаш жабуняк който ще задръсти дюзите.
По тази причина на изхода задължително филтър!!!
:partyman:
P.S. Загубена работа е тва с бидоните... Никога не съм го харесвал.
hard_core - специалист
пон ное 04, 2019 3:40 pmmiroki написа:
Взе ми си по-добре 1 тон бидон. Имат метална рамка и са лесни за захващане. Пълни колкото си искаш.
Не е като празен бидон, да го духне вятъра.
Изображение
Има ли как да се разбере, какво е съхранявано в тези бидони? Чета, че се ползват за опасни течни отпадъци.
kuger - майстор
Имам такъв бидон. Качен на около 2,5м. Опитах поливане през капковото /маркуч 2л., през 20 санта, доста кръгове/, ами не става, пуска през 3-4 дюзи на кръг и толкова. Не може да напълни системата. Може би ако е по-голям маркуча ще става работата, но се отказах. Бидона го завих с черно фолио, то изгоря от слънцето за едно лято.
MuTeB_ - специалист
Само ще споделя какво е при мен, без да искам мнението да ми е фактор за някой.
Взех си кубиков съд вдигнат на гредички 12х12 на 2 метра, и след доста преправяне успях да направя капачката с 1 1/4 цол нипел и тръба до филтъра тръба ф40, а самия филтър е на цол 1/2.
след него магистралата е на ф 32. Имам 24 маркуча по средно 10 метра, от едносезенния през 20 см, 2 л/ч. Всичко се пълнеше и капеха всички капки, и така до момента в кайто сложих таймер от кауфланд, подобен на лидълския. Първо дебита умря, второ това чудо работеше когато си поиска.Най-добрия таймер се оказа бащата по телефона на крана. И на последно място маркучите въпреки че бяха чисто нови, и скрити под найлонов мулч, си се пръскаха където си пожелаят. Разбирах го по язовирите около редовете.
Това изпълнение, бих го направил само на място без постоянно захранване.
От догодина бидона при следващия ентусияст-бащата, а при мен твърди маркучи с таймер и два клапана за различните култури. Поливка само през нощта.
miroki - майстор
Ползвайте тогава маркуч, 1 л/ч за да може да напълни повече системата, а не да изтича преди края.
Моите едносезонните ги ползвам по 3-4 години, но на помпа около 1 - 1,5 атм. Тук таме някой се пробива и го сменям. Изолирбанд учудващо залепя много добре скъсан (подсушен маркуч естествено).
Всички маркучи, които са били здрави ги навивам и прибирам в една кофа от сирене. Скъсаните отделям, където ще ми трябват по-къси редове.
kr1100 - майстор
[quote=hard_core
Има ли как да се разбере, какво е съхранявано в тези бидони? Чета, че се ползват за опасни течни отпадъци.
[/quote]
Търси от оцетна киселина.
hard_core - специалист
чет ное 07, 2019 12:26 pmkr1100 написа:
[quote=hard_core
Има ли как да се разбере, какво е съхранявано в тези бидони? Чета, че се ползват за опасни течни отпадъци.
Търси от оцетна киселина.
[/quote]
Много ти благодаря! :prayer:
Искам да сложа на вилата след време един да събирам дъждовна вода за поливане, но ме притесни това, че се ползват за някакви отрови...

Тема "Закрепване на бидон за капково напояване на височина 2 метра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: