Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здр. Приятели. Ще помоля за малко помощ и съвети!Имам двустаен апартамен и смятам да направя хола- кухня с трапезария, за да ми се осводи детска.Но нещата са ми малко сложни, защото коридора, банята и спалнята са ми направени. Коридора е с плочки , който ми е ясно, че ще трябва да разбия, Но истината е, че не ми се иска да са всичките . Прилагам схема- срещу спалнята имам вграден гардероб, от който смятам да взема водата там имам и мръсна к. И чиста вода( с червено кръгче),защото когато го взех там имаше направена мивка.Със стрелка съм посочил до къде трябва да стигне водата и къде смятам да е кухненското.Знам че трябва да има наклон, но дали ще е достатачно да вкопая малко в пода или ще е много по сложно и да иска да правя замаска за да дигна нивото и да направя по-голям наклон.Ако някой има други идеи как да стана ще се радвам да ги сподели
Прикачен файл:
C6E50FAF-3186-4B3C-A52B-65F83E51B726.jpeg
C6E50FAF-3186-4B3C-A52B-65F83E51B726.jpeg (37.26 KиБ) Видяна 2563 пъти
preslav - майстор
Направи спалнята детска и не се занимавай със сложни ремонти - утре детето ще отхвръкне и всичко ще започне от самото начало!
пон ное 04, 2019 9:51 pmpreslav написа:
Направи спалнята детска и не се занимавай със сложни ремонти - утре детето ще отхвръкне и всичко ще започне от самото начало!
:lol: , ако беше скоро, нямаше да се замисля,но това ще стане най-рано след 18 г. А и ния къде да спим на диван в хола ли?Не става, за всеки си трябва стая :wink:
jekasus - майстор
По пода няма как да стане, тоя вариант го отпиши/ освен ако си на първи етаж, но и там.../.
Сололифт е твоя вариант.
LazarGanev - "Велик майстор"
И аз си мислех за сололифт, ама на хората трудно им харесва това :) . Жека, кво става ако няма ток, каква е осигуровката срещу преливане?
вт ное 05, 2019 12:13 amLazarGanev написа:
И аз си мислех за сололифт, ама на хората трудно им харесва това :) . Жека, кво става ако няма ток, каква е осигуровката срещу преливане?
Разгледах този вариант, но от това което разбрах за сололифта е , че могат да се включат най-много пералня и мивка, а и цената е малко висока ( поне на тези , който аз разгледах) по-евтино ще ми излезе да махна всички плочки на коридора и да правя замаска, а това, че е на ток също е малък минус.Благодаря все пак много за съвета :)
npace - специалист
Холът не може ли да се раздели на спалня/детска и холче? :-D
preslav - майстор
пон ное 04, 2019 11:04 pmPlami написа:
пон ное 04, 2019 9:51 pmpreslav написа:
Направи спалнята детска и не се занимавай със сложни ремонти - утре детето ще отхвръкне и всичко ще започне от самото начало!
:lol: , ако беше скоро, нямаше да се замисля,но това ще стане най-рано след 18 г. А и ния къде да спим на диван в хола ли?Не става, за всеки си трябва стая :wink:
Млади сте още, ентусиазирани сте, правят ви се едни неща, открива ви се топлата вода, ама тесните гащи няма как да се прекроят и да станат широки и удобни. В подобен апартамент, но с друго разположение на стаите съм отгледал две деца. Холът беше и спалня, в тях години си направих сам падащо легло от матрак персон и половина - сега бих си поръчал да ми го направят. Когато се сгъне леглото холът си става пълноценен терен за гости и детски веселби. Въпросната "спалня" си беше детска с легла и сгъваеми бюра - леглата бяха на два етажа, сега бих ги направил сгъваеми и тях. Кухнята си остана кухня или по-точно трапезария защото готварската печка излезе на терасата, а с нея и миризмите от готвене и пържене. Ти си помисли и по този въпрос, на какво ще замирише холът ако направиш едни яйца по панагюрски, да не говорим ако трябва да свариш боб в каква пещерна влага ще спиш.
Та помисли и за тези неща, хубаво е, че питаш, но крайното решение е твое и виждам, че вече е взето, но импулсивно. Освен водата и канала би трябвало да се замислиш и за вентилацията, климатизацията и още други неща.
jekasus - майстор
вт ное 05, 2019 12:13 amLazarGanev написа:
И аз си мислех за сололифт, ама на хората трудно им харесва това :) . Жека, кво става ако няма ток, каква е осигуровката срещу преливане?
UPS.
На хората не им харесва само цената, нищо друго не ги вълнува.
Има стари сгради, дето е дебела замазка и става по-евтин вариант, панелни - почти няма начин при това разположение, новото - абсурд.
Plami написа:
най-много пералня и мивка,
и тоалетна чиния.
Кеф цена няма...
Plami написа:
по-евтино ще ми излезе да махна всички плочки на коридора
плочките в банята забрави, все пак трябва да се включиш в щранга на канализация на ниво под замазка/плочки.
шоп - майстор
От доста време имам сололифт вкъщи. Вързан е към тоалетна, душкабина и мивка. Работи безпогрешно.
Когато няма ток е много добър въпрос, не бях се замислял.
С хидрофор съм и когато няма ток няма и вода:-)))) Хубавото, че тока спира мнооого рядко. Хубавото е, че освен тази баня на мансардата имам и още две, като едната е на кота +80см и там може и на водопровод.

Тема "Как да пусна ВиК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: