Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
чет окт 31, 2019 8:36 pmdeskata18 написа:
И още нещо да питам.. нали жените купуваме и после мислим и виждаме какво сме взели. Камината има ли датчик за температурата в стаята или се слага допълнително? Дано не ме блокирате с тия тъпи въпроси :-D
В къщи аз го играя датчик за стайна температура, защото няма стаен термостат. Понеже не си руса и определено си забавна, сърдечно ти препоръчвам да изчетеш тази тема и съм сигурен, че въпросите ти ще станат доста остри :wink:
phantom_ - специалист
Трябва ми най новият софтуер на контролера за камината че на един познат му прави мизерии не отчита когато се запали камината.. Явно това им е болното място, а аз викам да му помогна.Телефона ми е 0887527327 ако може на вайбър да ми го изпратите. Не знам дали Натурелския софтуер става? Ако става и някой го е сменял ще сложа него.
Mafffff - напреднал
Здравейте . Преди 2 месеца и аз инсталирах Грейко и преди 5 дни дойдоха да я пуснат . Добре ,че момчетата бяха отзивчиви и оделиха цели 5 мин за пускане , та след това сам трябваше да разучавам кое за какво е . И за да не откривам топлата вода ще попитам . Топля 4 радиатора по 2 kw + лира в банята . през тестовия период температурата вън бе между 8-12 градуса по времето когато е работила камината . Среден разход по камината - 1.4-1.6 кг/час. Някой ден ще калибрирам шнека да имам по точни стойности . Та на въпроса . При зададена Т на водата 55 градуса на 30 см от изхода на топлата вода имам инсталиран термометър в тръбата . Та по камина водата е 52,53 градуса а по термометър около 41-42. Нещо ми се струва нереално . И другата чуденка . Настройвам водата да е 55 градуса или 60 - на колко градуса трябва да настроя помпата да отваря за да работи системата нормално и ритмично . И да се похваля при продажбата и инсталацията попитах около 20 пъти дали камината ще отоплява самостоятелно хола ми в който нямам радиатор( камината на дърва преди това правеше баня) и ме увериха че всичко ще е 6. Е сега ще се занимавам да инсталирам радиатор .... Майстори .......

Прикачен файл

20191104_175815.jpg

Прикачен файл

20191104_175829.jpg
filmatoplo - майстор
Каква е тази ниска температура.
Mafffff - напреднал
Тази вечер вдигнах Т. На водата до 70 градуса. По дисплей макс вдигна до 62 а на термометъра около 50.
katn - специалист
Здравейте! Не мога да разбера къде да свържа термосензора и помпата за бгв. Предварително благодаря за помощта.
Антон С. - специалист
пон ное 04, 2019 4:32 pmMafffff написа:
имам инсталиран термометър в тръбата . Та по камина водата е 52,53 градуса а по термометър около 41-42. Нещо ми се струва нереално .
Бих проверил този термометър. На мен ми се струва нереално да се стопля с 53 градуса - сигурно с толкова се къпя :-D
пон ное 04, 2019 4:32 pmMafffff написа:
Топля 4 радиатора по 2 kw + лира в банята . през тестовия период температурата вън бе между 8-12 градуса по времето когато е работила камината .
В този момент грея 12211w в радиатори и лири и 120 литра бойлер за капак, като това е само част от арсенала инсталирани мощности. Доколкото си споням ти топлеше 100 квадрата, как мислиш да го направиш с 60 градуса на водата?
пон ное 04, 2019 4:32 pmMafffff написа:
И да се похваля при продажбата и инсталацията попитах около 20 пъти дали камината ще отоплява самостоятелно хола ми в който нямам радиатор( камината на дърва преди това правеше баня) и ме увериха че всичко ще е 6. Е сега ще се занимавам да инсталирам радиатор .... Майстори .......
Аз попитах същото, но само веднъж. Посъветваха ме да си сложа две радиаторчета (500/800) в помещението с камината, за да не се кахъря после. Сложих си и досега не съм си и помислял да ги пусна. Бижуто е в механа 36 м2, чиято врата държа постоянно отворена, както и останалите на етажа, и в помещението не се диша. Лятото не става толкова топло. Камината и тръбната разводка, която е в съседното помещение, отопляват 65 м2 етаж... Разбира се, трябва да се отбележи, че етажа е вкопан, навън е топло и държа водата малко по-топла...

Прикачен файл

201911041916B.jpg
andy_forresite - майстор
Тази разлика се дължи на мястото на измерване. Вътре в тръбата е реалната температура 60 градуса, а върху тръбата е с около 10 гр по-ниска. А и датчикът на камината е pt1000. Тоя аналоговия е с по-голямо отклонение. Аз не бих се колебал на кое да вярвам.
Малките радиатори ти гарантират нисък моментен разход, но искат жега. Поне 55 сега и 70 зимата. Тази инсталация не може да поема по над 2,5 кг пелети на час постоянно.
Mafffff - напреднал
Прикачен файл:
20191104_200033.jpg
20191104_200033.jpg (99.49 KиБ) Видяна 1524 пъти
Като държиш водата на 75 градуса на колко е настроено да се пуска помпата ???? Чисто информативно инсталатора ми беше задал MAX.Т. на водата 65 градуса . и някаква доста луда настройка ми е направил на поддържане която рязко се разминава с заводските. Иначе останалите не ги е пипал ..
пон ное 04, 2019 9:39 pmMafffff написа:
Тази вечер вдигнах Т. На водата до 70 градуса. По дисплей макс вдигна до 62 а на термометъра около 50.
Според мен, настройките са добри, а не луди. Такава е логиката на тоя контролер, да не достига зададената температура, а да крета малко под нея. Инак ще има спри- тръгни, което не е добре. Кръглия термометър не го гледай!
И не бързай много, ще ти се изясни лека полека.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: