• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Интересно би било наистина да се види какво има вътре в това чудо на икономията за 160 лв, чува се, че щрака някакво реле вътре :? .
На клипа човекът включва котлона на 3-та степен, като у-вото намаля мощността.
Аз предлагам съвсем безплатно, просто да се намали котлона на 2-ра, а за по-сигурно направо на 1-ва степен. Икономията е в кърпа вързана - боба ще се вари цял ден и ако се свари ще стане много вкусен. Ако не се свари, ще си останем с "икономията"(в кавички), но пък ще "подпомогнем" с такава икономия икономиката...и най-вече енергото :-D .

Сега сериозно.
Като гледам печката май е тази :
https://technika.bg/product/17439/malka ... -3598.html
1500 вата котлон се регулира само с три степени.
Това наистина според мен хич не е добре по отношение на икономичността.
То и ненапразно печката е енергиен клас "В".
Та най-вероятно трудно се регулира необходимата мощност/температура с тези три степени при готвене - или ще кипи, или няма да ври. Ако е твърде силен котлона се налага да се готви на отворен капак, а това вече е разход на енергия .
Така че донякъде може би разбирам идеята на този, който е направил клипа.
Но за мен не си струва в никакъв случай това изпълнение и тази цена.
preslav - майстор
DMN, остави я печката - за толкова пари, толкова. Мизерията и най-вече липсата на срам да си покажеш непраните гащи са потресаващи - какво можеш да очакваш от такъв "изобретател", същата мизерия ще е и в кутията, но нали има риби да кълват.
Знае ли човек, някой ден и инверторни реотани може да измислят, що пък не, как добре звучи термопомпен реотан с COP 4.
DMN - майстор
preslav написа:
остави я печката - за толкова пари, толкова.
Още малко за печките и няма вече :) .
Понеже се дава за пример в клипа именно готварска печка(без значение каква), точно това може да обърка и подведе някого. Защото като му гледам начина на работа на това у-во, никаква полза от него, че даже и вреда. Какво става ако си включим фурната и печем мръвката? ТежкО му на готвача - има да чака да се опече нещо във фурната...Тя си има терморегулатор, както и печките и радиаторите за отопление и въобще не се нуждаят от такова измислено у-во. Икономия в такива случаи няма.
Та смятам, че както вече има зоополиция, така трябва да има технополиция, точно за такива и много други случаи.
:partyman:
preslav - майстор
вт ное 05, 2019 6:02 pmDMN написа:
preslav написа:
остави я печката - за толкова пари, толкова.
Още малко за печките и няма вече :) .
Понеже се дава за пример в клипа именно готварска печка(без значение каква), точно това може да обърка и подведе някого. Защото като му гледам начина на работа на това у-во, никаква полза от него, че даже и вреда. Какво става ако си включим фурната и печем мръвката? ТежкО му на готвача - има да чака да се опече нещо във фурната...Тя си има терморегулатор, както и печките и радиаторите за отопление и въобще не се нуждаят от такова измислено у-во. Икономия в такива случаи няма.
Та смятам, че както вече има зоополиция, така трябва да има технополиция, точно за такива и много други случаи.
:partyman:
Тъй де, говорим за шарлатанията и защо има ало-измамници.
shadow__01 - майстор
вт ное 05, 2019 12:28 amhidrazin написа:
P.S. Объркал си раздела.
Помоли да преместят поста в "Отмора и шеги.
Всъщност търсих една друга тема, но явно е изтрита или преименувана. Не я намерих, но както и да е, и тази става.
Имаше преди една теория, че ако се изключи консуматора точно и само в моментите в които електромера прави отчитане(около 3-5 пъти в секундата) и няма да отчете нищо. Не знам дали е вярно и дали е възможно на теория да се направи такова устройство.
Първоначално като гледах клипа се замислих за две неща.
1. Дали това устройство не използва този принцип(или поне се опитва).
2. Някой друг зад кадър включва други консуматори за (подсилване на ефекта)? Или превключва степените на печката/фурната...?
  • 1
  • 2

Тема "за IESBOX?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: