• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет мар 21, 2019 7:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет мар 21, 2019 3:42 pmBobyM написа:
Здравейте имаме намерение да подменим старото котле на дърва и въглища с ново на пелети. Харесал бях ГФ както повечето хора заради цената изчетох всичко от 1 страница до тук и имам следните въпроси.
...
Котел и горелка 30 киловата.
Не е ли твърде малко?
вт апр 02, 2019 9:21 pmBobyM написа:
чет мар 21, 2019 7:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет мар 21, 2019 3:42 pmBobyM написа:
Здравейте имаме намерение да подменим старото котле на дърва и въглища с ново на пелети. Харесал бях ГФ както повечето хора заради цената изчетох всичко от 1 страница до тук и имам следните въпроси.
...
Котел и горелка 30 киловата.
Не е ли твърде малко?
Предвид обявената РЗП, етажността , броят глидери, мисля, че 30 (тридесет) киловата са напълно достатъчни.
Здравейте,
Моля за мнение за новият модел на ГФ - ONYX HYDRO.
Има ли вече отзиви за него, как се държи?
ср дек 21, 2016 8:43 pmSpasK написа:
Здравейте! Ние имаме камина Golden fire GF18 от миналата година. Няма да коментирам колко време я чакахме, как ни я стовариха на улицата и колщо ни съдействаха. Върза ни я майстор, който монтира радиаторите, но не разбира от конкретните настройки. От тогава има проблем, че често спира и започва да пищи. Трябва да я рестартираш за да тръгне. Миналата година мислехме, че го прави от лоши пелети. Но тази година са хубави и постоянно има този проблем. Супер дразнещо е и не можем да я оставим през нощта. Някой може ли да даде акъл?
Така наречените "майстори" от фирмата производител искат 80лв за да натиснат няколко копчета, най-вероятно.
И аз имам същият проблем.
Здравейте.инаме камина от скоро.придобихме я заедно с имота.рабори една седмица нормално.след това се започна.достига зададените градуси и гаси.след като изстине и трябва да запали се включи звукова аларма и грешка е 04 след което започва да дими от всякъде.след изключване и отново включване тръгва.и така до следващия път.не съм имал до сега камина.не съм пипал по настройките за да не я пецакам повече.не знам дали може по зле.ако някой е имал такъв проблем и може да помогне ,ще съм благодарен.хубав ден на всички.
miro_800 - специалист
Bigduke, какъв модел е камината, с кое управление е? Трябва да влезеш в менюто и да видиш колко е първоначалната доза на пелетите, на колко минути е настроено почистването, и най-добре е да препишеш всичко и да го напишеш тук, за да се даде мнение от някой, който разбира. А мислил ли си по въпроса да направиш настройките така, че да не гасне докато не я спреш ти?
groudge - помощник
Здравейте имам един въпрос как би била по икономична печката ако влиза в модулация вдига няколко градуса повече гасне и после пак се пали(запалката струва около 50лв) или гори постоянно без да влиза в модулация.
при включването на бойлера в употреба не трябва ли да е с по високи градуси че на 50 един се къпе и другия чака :D .
На трон съм и се вижда как като падат пелетки старите още горящи изхвърчат от кошницата и гаснеят в пепелта дайте някакви настройки за по високи градуси и по ниски ако има разлика. :?
miro_800 - специалист
Пробвал съм и двата начина и предпочитам да не гасне. Без стаен термостат съм, ръководи се по температура на водата.Важно е какво поставяш на първо място- комфортната температура в жилището или икономията.Пробвай и си направи изводи.
Камината може да модулира и без да гасне.
Изхвърчат пелети,сигурно, защото е малък интервала между подаванията на пелети и така достига температурата на водата и гасне.Димните газове, предполагам, са доста високи. При мен е на 30 секунди подаването в момента.
m.eit - специалист
пет ное 29, 2019 7:34 amBigduke написа:
ср дек 21, 2016 8:43 pmSpasK написа:
Здравейте! Ние имаме камина Golden fire GF18 от миналата година. Няма да коментирам колко време я чакахме, как ни я стовариха на улицата и колщо ни съдействаха. Върза ни я майстор, който монтира радиаторите, но не разбира от конкретните настройки. От тогава има проблем, че често спира и започва да пищи. Трябва да я рестартираш за да тръгне. Миналата година мислехме, че го прави от лоши пелети. Но тази година са хубави и постоянно има този проблем. Супер дразнещо е и не можем да я оставим през нощта. Някой може ли да даде акъл?
Така наречените "майстори" от фирмата производител искат 80лв за да натиснат няколко копчета, най-вероятно.
И аз имам същият проблем.
Никакъв производител не са тези от golden fire ! Производител е Mareli sistems , от Симитли ! Лошото е че имат ексклузивен договор на продукцията за България и наистина сервизната им дейност е под всякаква критика ! Може да се обадиш в Марели и ще дойде човек да ти свърши работа ! Лошото е че пътя от Симитли до София е 50 лева и 40 лева за настройка ! За други разстояния не знам ,цената !
m.eit - специалист
Здравейте ! Без да искам съм ви подвел в предишният си пост ,за което ме извинeте ! Голден Файър вече не са с ексклузивен договор за продукцията на Марели Системс ! Това е от тази година . Вчера се срещнах с управителя на Марели ,господин Чимев . Информацията ми е от него . Така че, фирми и инсталатори, при проявен интерес могат да получат обучение за продуктите на фирмата и да станат дистрибутори ! При проявен интерес мога да говоря с управителя и да се организира курс след средата на януари ! При проявен интерес ми пишете на лични или на пощата ми . mikov.eit@gmail.com
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: