Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Трета мощност 50%, втора мощност 48% и първа мощност 44%.

По принцип експерт има добро усвояване, но сложен на мястото на някогашен котел на въглища с тяга като за въглища, не се получава добре. Конструктивно първи ход хваща топлината от пламъка чрез разположения отгоре под ъгъл елемент от топлообменника. Горещите газове намаляват плътността си и тръгват надолу като по-тежки по първия ред тръби (втори ход). Третият ход обаче не трябва да е с проходимостта като втория. Затова в него (в третия) е добре да се поставят турболатори. Става с пружини. Поне варианти за димогарни тръби са измислени достатъчно.
ico_3 - специалист

Някой с идеи за моя проблем?Стърженето на шнека от какво може да е?
gnt69 - майстор
вт ное 05, 2019 5:15 pmico_3 написа:
Някой с идеи за моя проблем?Стърженето на шнека от какво може да е?
Малко се е скъсил малко се е изкривил. Пробваш да го разтеглиш на място както е със сантим и половина-два, поне така го преценявам като го гледам, трябва да равни с тръбата. Ако не стане на място разглабяш, запъваш някъде и разтегляш, ако е крив изправяш. Ако не ти се занимава звъниш на дистрибутора за нов, някой беше споменал около 40 лева му е цената :partyman: .
Lyubcho_88 - напреднал
вт ное 05, 2019 4:01 pmandy_forresite написа:
Трета мощност 50%, втора мощност 48% и първа мощност 44%.
Премерих вчера точно дебита. За 6мин изхвърля 2240гр (2.24кг) пелети. Процентите ок, времената да ги бутам ли?
Примерно трябва ли да има няколко вида настройки, за преходните периоди преди и след зимата, когато хем не е много студено, хем ти се ще да стане повече от 16⁰C в стаята :D

Благодаря на колегата @masterpit за линка. Смятах малко и ако калоричността на пелетите е каквато са я дали на чувала 4,6kWh/kg излизат следните мощности за P3 – 16.9KW; P2 – 13.5kW; и P1 – 8.10kW. Дано не ми е избягало индигото. Та 2 чувала консумация за 12часа са около 140kW/h.

Това са сухи данни, разбира се при всяка реализация е строго индивидуално, но все пак... мога ли да оптимизирам нещо с цел високо КПД или само да бутна оборотите на вентилатора и да тествам като скове малко повече времето?
Dikata123 - напреднал
Премерих вчера точно дебита. За 6мин изхвърля 2240гр (2.24кг) пелети.


С какъв наклон ти е шнека?Моят за 6 мин пуска 4.2 кг.Което прави 42 кг за час!Множко ми се вижда и аз съм със Rb 30 star.На мен мощностите са ми P3-29 kw P2-21 kw P1-13 kw.
andy_forresite - майстор
ср ное 06, 2019 11:14 amLyubcho_88 написа:
Премерих вчера точно дебита. За 6мин изхвърля 2240гр (2.24кг) пелети. Процентите ок, времената да ги бутам ли?
Примерно трябва ли да има няколко вида настройки, за преходните периоди преди и след зимата, когато хем не е много студено, хем ти се ще да стане повече от 16⁰C в стаята :D

Благодаря на колегата @masterpit за линка. Смятах малко и ако калоричността на пелетите е каквато са я дали на чувала 4,6kWh/kg излизат следните мощности за P3 – 16.9KW; P2 – 13.5kW; и P1 – 8.10kW. Дано не ми е избягало индигото. Та 2 чувала консумация за 12часа са около 140kW/h.

Това са сухи данни, разбира се при всяка реализация е строго индивидуално, но все пак... мога ли да оптимизирам нещо с цел високо КПД или само да бутна оборотите на вентилатора и да тествам като скове малко повече времето?
Опитай със:
7,8 сек/45 сек/50% за мощност 3
4,6 сек/45 сек/48% за мощност 2
2,6 сек/45 сек/44% за мощност 1
Не е необходимо да правиш настройки за лятно-есенно, есенно зимно, сибирско и не знам си какво време. Горелката си гони температурата на водата и с тези три мощности покрива целия диапазон външни температури, под които включваме отоплението.
Относно оптимизацията, докладвай резултата след следващото пускане на отоплението и провери колко пАри кюнеца след котела. Редно е да е до 70° външно на ламарината на 40-50 см след фукса (изхода за пушека на котлето).
Lyubcho_88 - напреднал
Наклона не е голям, но не съм мерил колко е, понеже не участва в нито една формула. 8-[

бат Анди модулацията ок ли е 6/3/0?
ср ное 06, 2019 11:44 amandy_forresite написа:
...
2,6 сек/45 сек/44% за мощност 1
Не е необходимо да правиш настройки за лятно-есенно, есенно зимно, сибирско и не знам си какво време. Горелката си гони температурата на водата и с тези три мощности покрива целия диапазон външни температури, под които включваме отоплението.
...
Той е с 30ска, а това е ок 5.5 киловата. Дават ѝ минимална 7 ли беше, та дали ще гори стабилно на 1ва? Главата е бая големка, сравнено с нашите.
Следващото ма накефи.
andy_forresite - майстор
30-ка ли беше #-o . Добре, значи горните писаници отиват у кофата.

F.load - 125 sec
P3 - 10.3 sec/45 s/51%
P2 - 5.7 sec/45 s/48%
P1 - 3.6 sec/45 s/43%

Триф, честито за осъщественото ти желание :)
ср ное 06, 2019 1:07 pmandy_forresite написа:
Триф, честито за осъщественото ти желание :)
Тенкю Анди!
Лазар ми беше споменал да пускам пелетарника в продавалниците, ама за сега ще стои в резерв. Освен, че имам тон и половина пелети, ако ми е скъпо да се топля на гаД, ще зареждам лятото пелетки. Не съм богат, а сноб, та ще се съобразявам и с пазара. Не мога като Брадъра да "изляза" от форума.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: