• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
preslav - майстор
вт ное 05, 2019 6:11 pmfeikot написа:
Единственото нещо,което ми харесва в нашенските форуми,че всяка тема накрая отива на пишкомерене. В началото казах,че дайкин тошиба и фуджитсу са ми ясни. Имам 14Лука вкъщи. В интерес на истината имам и Осака на 17 години и топли и охлажда да си ее,до ЛГ нямам допир и за това питах. Няма да е основно така че не би трябвало да има проблеми.
Ако визираш мен си в лека заблуда, пишкомера съм го оставил преди доста години - говорим си, така го приеми, а в разговорите ни дано има нещо полезно за тези, които ще четат по-късно.
Не ми е понятно само, защо имайки LUCA и очевидно си доволен, си рискувал да скачаш в мътни води - цената е съизмерима, а и говориш само за преходните сезони, когато сутрин е 2, а на обяд 22. Аз много пъти съм се цакал с топла бира (сам, не мен да са ме цакали) - последното ми прецакване беше със Санг, уж инвертор, уж по-нов модел от стария, който се предаде на деветата година. Викам си защо да се харча за нещо, което няма да си върне парите никога, ама по трудния начин разбрах, че евтиното излиза скъпо - топли си климатикът, ама тръгва (и то не винаги) със стряскащи вибрации, под 500 вата (консумирана мощност) минава в ОН/ОФ режим, на всичкото отгоре не е и 2 пъти по-евтин. Същата работа с 2 Грита, да бе, бачкат си, топлят-охлаждат, ама външните им тела като трактори - нямам идея колко ще изкарат, ама да бях дал 200-300 лв. отгоре и да спя на тишина, а не да се събуждам при всяка промяна на оборотите на компресора. Да продължавам ли с примерите, в които съм се нацаквал сам и изобщо не става въпрос за пишкомерене? В случая ми е по-важно, четящите след нас да не правят същите грешки, че си имам един кандидат за зет, дето е по-влюбен в Фуджитсу-то отколкото в щерката - нека аз да се окажа НЕправ, ама на тях им предстои да тъпчат по пътеките, по които аз вече съм минал.
Тъй че, жив и здрав, честито за новата придобивка и дано са доволни онези, за които си направил нещо - дано е било от сърце, а не за отбиване на номера!
kaptagona - специалист
Не е тук мястото но принципа на климатиците е един и същ. Монтираха ми нов Даикин и след една седмица спря. Не искат да го върнат защото предполагат че има запушена тръба между двете тела. И сега искат да дупчат да слагат нови тръби а аз не давам защото като духам през двете тръби си излиза въздух. Какво да правя. Тръбите са прекарани при строителството.
hidrazin - майстор
ср ное 06, 2019 2:36 pmkaptagona написа:
Не е тук мястото но принципа на климатиците е един и същ.
...като духам през двете тръби си излиза въздух...
Принципа е един и същ но крайният резултат е различен.
Все едно да сравняваш печка "сиганска любоФ" с пелетен котел.
Какво значи че духаш през тръбите, къде ти е фреона?
:partyman:
kaptagona - специалист
Климатика е свален и тръбите са свободни. Те ми казват че вероятно има пречупена тръба.
plamen6703 - майстор
ср ное 06, 2019 2:36 pmkaptagona написа:
Не е тук мястото но принципа на климатиците е един и същ. Монтираха ми нов Даикин и след една седмица спря. Не искат да го върнат защото предполагат че има запушена тръба между двете тела. И сега искат да дупчат да слагат нови тръби а аз не давам защото като духам през двете тръби си излиза въздух. Какво да правя. Тръбите са прекарани при строителството.
Не е тук мястото да ти го казвам, но си попаднал на монтажници полуидиоти. Сериозни и опитани монтажници никога няма да ти монтират климатик на стар тръбен път. Никой няма да те насилва да полага нов тръбен път, просто ще те отсвирят като клиент щом не приемаш условията по монтажа! :partyman:
Chefo77 - майстор
ср ное 06, 2019 7:24 pmplamen6703 написа:
Не е тук мястото да ти го казвам, но си попаднал на монтажници полуидиоти. Сериозни и опитани монтажници никога няма да ти монтират климатик на стар тръбен път. Никой няма да те насилва да полага нов тръбен път, просто ще те отсвирят като клиент щом не приемаш условията по монтажа! :partyman:
Не е задължително да е стар, във Варна има доста нови кооперации с фиксирани места за външните тела и изградени пътища към вътрешните. Лабиринт е така, например.
kaptagona - специалист
Като духам от стаята въздуха излиза без усилие отвън. Две тръби са и са дълги по 1.50.
plamen6703 - майстор
ср ное 06, 2019 7:55 pmChefo77 написа:
ср ное 06, 2019 7:24 pmplamen6703 написа:
Не е тук мястото да ти го казвам, но си попаднал на монтажници полуидиоти. Сериозни и опитани монтажници никога няма да ти монтират климатик на стар тръбен път. Никой няма да те насилва да полага нов тръбен път, просто ще те отсвирят като клиент щом не приемаш условията по монтажа! :partyman:
Не е задължително да е стар, във Варна има доста нови кооперации с фиксирани места за външните тела и изградени пътища към вътрешните. Лабиринт е така, например.
Стефко, под "стар" имах предвид предварително изграден тръбен път.
Понеже една от дейностите ми е поддръжка и монтаж на климатици, никога не извършваме монтаж на тръбен път, който е положен предварително от друг изпълнител /спестява главоболия и нерви/. Просто отказваме монтажа на гаранционен климатик, а на употребяван климатик правим протокол, че по настояване на клиента се прави такъв монтаж и не поемаме гаранция за монтажа! :partyman:
Последна промяна от plamen6703 на ср ное 06, 2019 8:05 pm, променено общо 1 път.
kaptagona - специалист
Аз само питам възможно ли е да не работи при положение че въздуха си излиза и не са запушени тръбите.
plamen6703 - майстор
ср ное 06, 2019 8:04 pmkaptagona написа:
Аз само питам възможно ли е да не работи при положение че въздуха си излиза и не са запушени тръбите.
Всички въпроси относно монтажа на климатика ти ще ги адресираш към монтажната група! Като подменят тръбният път с нов ще разбереш дали е възможно или грешат! :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Климатик LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: