• 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 110
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
пон ное 04, 2019 10:35 pmbulhomes2 написа:
сега трябва да махна ключа и да свържа прекъснатите кабели. И да ги зазидам.
Наистина ли е наложително да се зазидат?
Толкова ли не можеш да преживееш една разклонителна кутия зазидана в стената, дето и се вижда само капака?
lov - майстор
В четвъртък ще идвам но имам доста работа по една машина. Отделно и една среща пак по работа та няма да мога да свърша нищо. То твойто за 1 час работа с помотването и пиенето на кафе. :-D
Премери с шублер диаметрите на проводника да ти купя гилзи че те са ми проблем. Не поддържам наличности. Па не ми се тича по магазини в последния момент. Рядко се занимавам с силови кабели и съм обран бостан от към консумативи. Даже не знам какво имам по куфарите. :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт ное 05, 2019 6:35 pmlov написа:
=== кабелните обувки, които си показал след монтаж нищо не можеш да дозатягаш. Болтовете им са с такова сечение преди главата, че при достигане на оптималния натиск се късат ===
Съгласявам се веднага, грешката е моя. И да, това са така наречените shear bolts, които след достигане на определено усилие, при завиването се късат.





Това което исках да покажа е следното:
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
10.jpg
10.jpg (71.97 KиБ) Видяна 1768 пъти
Прикачен файл:
20.jpg
20.jpg (18.73 KиБ) Видяна 1768 пъти
Прикачен файл:
100.jpg
100.jpg (29.65 KиБ) Видяна 1768 пъти
Прикачен файл:
200.jpg
lov - майстор
Виждали сме ги и на живо тия гъдели ама си струват пара. И са направени точно за работа от аджамии. На мен последно преди 10-на години рекорда ми беше 12 сухи муфи на 20kV за един ден като преди това имаше още. Хидрата знае какво означава суха муфа. Та смятай колко ефтинко ще излезе с такива гъдели. Кабела си беше за бракуване ама трябваше да се спаси положението за около месец докато се зарови новия.
hidrazin - майстор
Муфи и кабелни глави да искаш. Тези дни ще трябва да се слагат точно 60 броя 20kV кабелни глави... :-D
:partyman:
iliya_i - майстор
ср ное 06, 2019 1:35 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Като гледаш снимки от нет-а, съобразяваш ли материалите с този на прекъснатия кабел?
То само по външен вид и винтчета не става.
Алуминий се съединява с алуминиеви клеми.
Мед - с медни клеми.
lov - майстор
Е че той цял клип с биметална муфа пусна а ти го подценяваш. :-D
iliya_i - майстор
ср ное 06, 2019 8:30 pmlov написа:
Е че той цял клип с биметална муфа пусна а ти го подценяваш. :-D
Точно от там се усъмних. Едва ли прелъснатия кабел е от два различни материала :?
Пък и клемите от снимките все едни бели. Кой ползва 6 мм2 алуминий за захранване на цяла къща :?
lov - майстор
Е те с биметала си беше шега.И аз не съм си и помислял че може да захранва къща с толкова алуминий. Но това че клемите са бели не означава нищо. Нормално е да са галванизирани и да са си чист бакър.
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 110

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: