• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Lisko - майстор
нед ное 03, 2019 8:09 pmmitakis написа:
пет ное 01, 2019 12:44 amLisko написа:
чет окт 31, 2019 9:54 pmn_a написа:

Дограмата вече е намаслена и ако ще ползва боя на водна основа, грундът се явява добър междинен слой. Хем ще хване за безиросаната дървения, хем за него ще хване водната боичка ;-)
Аха ясно. А на чисто дърво има ли смисъл?
а за чисто дърво пък е абсолютно задължителен за да има добро "сцепление" и покривност на боята :)
Щото иначе кво?
EDI - майстор
Кво........., нищо, кво. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон ное 04, 2019 10:25 amEDI написа:
Кво........., нищо, кво. :-D
Интелигентни хора, нали, да си правят изводите :-D
mitakis - напреднал
пон ное 04, 2019 1:28 amLisko написа:
нед ное 03, 2019 8:09 pmmitakis написа:
пет ное 01, 2019 12:44 amLisko написа:


Аха ясно. А на чисто дърво има ли смисъл?
а за чисто дърво пък е абсолютно задължителен за да има добро "сцепление" и покривност на боята :)
Щото иначе кво?
Без грунд:
1. Покривността на боята намалява
2. Адхезията към основата намалява
3. В един даден момент боята може да се налюпи
.. иначе нищо :partyman:
iliya_i - майстор
ср ное 06, 2019 9:47 pmmitakis написа:
Без грунд:
1. Покривността на боята намалява
2. Адхезията към основата намалява
3. В един даден момент боята може да се налюпи
.. иначе нищо :partyman:
Бля, бля, прочетено от форумите и недообмислено (ако има способност изобщо да се мисли).
Явно си си научил рекламите от сайта наизуст.

По т. 1 Какво според Вас е безира, освен естествен грунд за дърво. При това по-евтин, с по-добра попивност в дървото от прехвалените пръдни, наречени "грунд".
По т. 2 Кое има по-добра адхезия към безира: безирената боя или тоя воден грунд?
По т. 3 Абе незнам, от де намери тая четка с боя за аватара си, ама явно нямаш нищо общо с нея.

То вярно, че трябва ба се продават всички продукти от твоя сайт, ама не сме чак такива балами като теб!
Lisko - майстор
Просто искам да разбера докъде се простира рекламата и откъде почва истинската полза.
Както казах имам стъпала (от чам, нетретирани с нищо) които съм боядисал без грунт и които са изложени 3-та година на атмосферните условия и изглеждат перфектно. Никакви признаци за отлепване на боята. Първия слой съм го минал с малко по-рядка боя. За покривността пък въобще нямам забележки.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср ное 06, 2019 10:46 pmLisko написа:
Просто искам да разбера докъде се простира рекламата и откъде почва истинската полза.
Както казах имам стъпала (от чам, нетретирани с нищо) които съм боядисал без грунт и които са изложени 3-та година на атмосферните условия и изглеждат перфектно. Никакви признаци за отлепване на боята. Първия слой съм го минал с малко по-рядка боя. За покривността пък въобще нямам забележки.
Каква боя?
Lisko - майстор
чет ное 07, 2019 7:04 amn_a написа:
ср ное 06, 2019 10:46 pmLisko написа:
Просто искам да разбера докъде се простира рекламата и откъде почва истинската полза.
Както казах имам стъпала (от чам, нетретирани с нищо) които съм боядисал без грунт и които са изложени 3-та година на атмосферните условия и изглеждат перфектно. Никакви признаци за отлепване на боята. Първия слой съм го минал с малко по-рядка боя. За покривността пък въобще нямам забележки.
Каква боя?
Прикачен файл:
IMG_5689.jpg
Прикачен файл:
IMG_5690.jpg
Ето тази. На втората снимка ясно се вижда "No primer needed"
stridata - специалист
нед окт 06, 2019 11:49 amБойчев написа:
Здравейте имам следното питане имам една дървена дограма демонтирана от един балкон,искам да я използвам пак но има един проблем.След като беше демонтирана и почистена от старата боя я обработих неколкократно с безир и сега не знам каква боя да използвам (предишната беше авто лак и се люпеше).Сблъсквал ли се е някои с такъв проблем какво хваща най-добре върху безира? :?:
Най-добре е боя с основата на безира, демек маслена. В БГ маслени бои няма, но вече ти е препоръчано какво ще ти свърши работа блажна/алкидна боя. Безира не е грунд, нито боя, нито лак! Каква е логиката да нашляпаш безира и да питаш какво да сложиш отгоре си нямам и на идея, ама вие си знаете.
mitakis - напреднал
ср ное 06, 2019 10:19 pmiliya_i написа:
ср ное 06, 2019 9:47 pmmitakis написа:
Без грунд:
1. Покривността на боята намалява
2. Адхезията към основата намалява
3. В един даден момент боята може да се налюпи
.. иначе нищо :partyman:
Бля, бля, прочетено от форумите и недообмислено (ако има способност изобщо да се мисли).
Явно си си научил рекламите от сайта наизуст.

По т. 1 Какво според Вас е безира, освен естествен грунд за дърво. При това по-евтин, с по-добра попивност в дървото от прехвалените пръдни, наречени "грунд".
По т. 2 Кое има по-добра адхезия към безира: безирената боя или тоя воден грунд?
По т. 3 Абе незнам, от де намери тая четка с боя за аватара си, ама явно нямаш нищо общо с нея.

То вярно, че трябва ба се продават всички продукти от твоя сайт, ама не сме чак такива балами като теб!
Колега става въпрос за технология и система, която не е измислена вчера. А грунда казах е задължителен върху сурово дърво, без обработка, а не върху безира :)
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на дървена дограма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: