Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

Имам подово отопление и търся подходяща настилка, която да монтирам върху него. В никакъв случай не искам ламинат. Засега съм се спрял на висококачествен винил (https://fixbg.eu/main-bg/1569-pvc-vinil ... tilki.html). Имат и хубави дървесни декори. Ще съм благодарен, ако споделите опита си за настилка при подово отопление.
шоп - майстор
Грес или клинкер не ти ли харесват?
Имат добър коефициент на топлопроводимост.
LazarGanev - "Велик майстор"
На мен тоя вашия винил, дет го продавате ми мяза на балатум. Що не си платиш една реклама като хората и да ни убедиш като хората, а не да се опитваш да ни правиш на маймуни?
kozl - майстор
чет ное 07, 2019 12:07 amPetar123 написа:
Здравейте,

Имам подово отопление и търся подходяща настилка, която да монтирам върху него. В никакъв случай не искам ламинат. Засега съм се спрял на висококачествен винил. Имат и хубави дървесни декори. Ще съм благодарен, ако споделите опита си за настилка при подово отопление.
А кава изолираща подложка има под подовото?
А м-у другото тези от Фикс отказаха монтаж и ми продадоха само винила и лепило. А после си търсих монтажник и като разбра колко съм платил за настилката се хвана за главата.
чет ное 07, 2019 5:47 amшоп написа:
Грес или клинкер не ти ли харесват?
Имат добър коефициент на топлопроводимост.
Не съм много запознат с тези настилки. Това, което искам да избегна е да имам фуги. С тези настилки ще има ли фуги?
чет ное 07, 2019 7:54 amkozl написа:
чет ное 07, 2019 12:07 amPetar123 написа:
Здравейте,

Имам подово отопление и търся подходяща настилка, която да монтирам върху него. В никакъв случай не искам ламинат. Засега съм се спрял на висококачествен винил. Имат и хубави дървесни декори. Ще съм благодарен, ако споделите опита си за настилка при подово отопление.
А кава изолираща подложка има под подовото?
А м-у другото тези от Фикс отказаха монтаж и ми продадоха само винила и лепило. А после си търсих монтажник и като разбра колко съм платил за настилката се хвана за главата.
Не знам каква е подложката, защото тези от подовото са си я правили. А иначе на мен от Фикс не ми дадоха цена без монтаж.
Chefo77 - майстор
чет ное 07, 2019 7:54 amkozl написа:
чет ное 07, 2019 12:07 amPetar123 написа:
Здравейте,

Имам подово отопление и търся подходяща настилка, която да монтирам върху него. В никакъв случай не искам ламинат. Засега съм се спрял на висококачествен винил. Имат и хубави дървесни декори. Ще съм благодарен, ако споделите опита си за настилка при подово отопление.
А кава изолираща подложка има под подовото?
А м-у другото тези от Фикс отказаха монтаж и ми продадоха само винила и лепило. А после си търсих монтажник и като разбра колко съм платил за настилката се хвана за главата.
Разбира се, че няма да ти предложат монтаж, не ги интересува колко ще спечелят от него. Но виж - от печалбата от препродажбата никой няма да се откаже :wink:
А като имаш предвид и колко кух им е и жалкия опит за реклама, ...
kozl - майстор
Чефо аз с тази фирма съм работил на Банско в големия бум с договор за доставка и монтаж, вкл.саморазливна замазка.. Но скоро ми отказаха монтаж, като казаха, че не се занимават с монтажи вече. Та или Фикс лъжат или автора :?
Но и моята сага мноо прилича на вица за лещата, дето лещата не се продава.
Petar123 написа:
Не съм много запознат с тези настилки. Това, което искам да избегна е да имам фуги. С тези настилки ще има ли фуги?
За кви фуги стаа въпрос оти ти сакаш дървесен вид, а он е пълен с "видими фуги" и демек ще изглежда като паркет, а ще газиш по линулеум?
С тези настилки мое да има мноо фуги на снаждане, мое и да нема. Най-зависи от размерите. Ако размерите позволяват да нема фуги, зависимоста клони към джоба :-D
Иначе при подово отопление коеф. на топлопроводност над материала требе да е по-голем от 0,25W/mK, според критериите за топлоизолатор. Демек колко е по-голем този коефициент толкова по-малка е "преградата" в-у подовото отопление :wink:

Тема "Настилка при подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: