Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
вт ное 05, 2019 10:49 amMafffff написа:
Като държиш водата на 75 градуса на колко е настроено да се пуска помпата ????
На 60, но при мен системата е много по-различна от твоята и респективно работи по коренно различен начин. Затова не ти отговорих, когато зададе въпроса за пръв път. С трипътен антикондензен вентил на входящата съм и с две допълнителни помпи - за отопление и за БГВ.
вт ное 05, 2019 3:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Такава е логиката на тоя контролер, да не достига зададената температура, а да крета малко под нея. Инак ще има спри- тръгни, което не е добре.

Сега разбрах, защо никога не достига зададената T. Вече силно се съмнявам, че ще я видя в поддържане. Не, че държа :)

Колеги, някой има ли идея, каква може да е причината налягането в системата да се повишава, когато намалям насторената Т за гонене?
вт ное 05, 2019 10:22 pmАнтон С. написа:
Колеги, някой има ли идея, каква може да е причината налягането в системата да се повишава, когато намалям насторената Т за гонене?
Имам кран, за пълнене, който явно пропуска едва едва. Забелязах го миналата година, но след няколко врътки закрепи. Тая година пак , но сега няма да разбутвам.
Вижда се идеално на студена система. При затоплена е нормално да се повиши налягането, та не ти прави впечатление.
Истинските кранове за пълнене се подвързват с маркуч. Като се напълни, маха се щуцера и се завива капачка, която елиминира теч от повреда.
Това е едното, което се сещам, другото е пълначка и зле настроена система.
Антон С. - специалист
Благодаря да отговора! И при мен е с кран. Ще я наблюдавам докато е студена.
filmatoplo - майстор
:wink: Н Ганев ти от не съ обади :partyman: .
n.ganev - майстор
Много бързах. Дори утре ще скокна до Сарафово за малко и пак обратно.
Антон С. - специалист
ср ное 06, 2019 6:36 amТрифон П.Трифонов написа:
вт ное 05, 2019 10:22 pmАнтон С. написа:
Колеги, някой има ли идея, каква може да е причината налягането в системата да се повишава, когато намалям насторената Т за гонене?
Имам кран, за пълнене, който явно пропуска едва едва. Забелязах го миналата година, но след няколко врътки закрепи. Тая година пак , но сега няма да разбутвам.
Вижда се идеално на студена система. При затоплена е нормално да се повиши налягането, та не ти прави впечатление.
Истинските кранове за пълнене се подвързват с маркуч. Като се напълни, маха се щуцера и се завива капачка, която елиминира теч от повреда.
Това е едното, което се сещам, другото е пълначка и зле настроена система.
:prayer: Много съм ти благодарен за съвета!!! Ако не беше твоят съвет, вероятно щеше да се стигне до авария. Жените нямат навика да поглеждат контролните уреди, въпреки, че им е казано многократно. От няколко дни, в ранния следобед докато жената е на работа, паля камината дистанционно и разчитам тя да я наглежда след като се прибере. Познай дали е гледала налягането при студена система сутрин, когато я чисти... Погледна го, след като се върна от работа, и ахаа да припадне на телефона. Казал съм и какви са нормалните граници при студена и загряла система, та като видя 2 бара при крана и 1,6 при камината и се зави свят. Добре, че и днес не я запалих. Сърдечно благодаря бай Трифоне!
speka_rs - майстор
Ням страшно, щеше да тества как работи предпазителния клапан, той за това е там.
tachman - специалист
Някой знае ли какъв е ефекта върху горенето ако в пелетите има пепел? Трябва ли от време на време да се изпразва бункера и да се чистят пепелни остатъци?
gopeto87 - напреднал
Здравейте. Отскоро си взех бижу 16 кв с цялото стъкло и я сложих в апартамента. Като дойде човека от сервиза да я настрои и да завери гаранцията , каза че нещо не му харесва как гори понеже и той има същата. Вдига показателите на вентилатора, но огъня каза че червенее и камерата става черна и се зацапва стъклото. Човека беше много отзивчив и бая си поигра, но стигнахме до извод че може да няма добро изгаряне поради възможни три причини. Пелети, комин и входящ въздух. Пелетите ги тества при него - добри са. Комина - на първи от седем етажа съм , запалих една арома свещ и дима го дърпаше.Предполагам е достатъчно за да го отпиша като вариант. Макар, че при настройването на камината беше 15 градуса навън и незнам дали и това е влияело. Третата причина е от входящ въздух, понеже камината е сложена на 20 см от стената и нямам тръба за въздух. Ще направим един тест като пусна тръба отстрани на камината, въпреки че отварям вратата на терасата и пак не гори така както ми обясни той.
Два въпроса имам:
Някакви идеи какво мога да пробвам за да подобря горенето?
Как мога да различавам кога е максимално изгарянето и ефективно? Признаци ?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: