• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
vitorio83 - специалист
чет ное 07, 2019 9:15 amstridata написа:
Слушай кво ти пеее радиото! Проблема на адхезиата на лака е на бояджията, не на лака! Замисли се, че се боядисват стъкла, да не са по-малко гладки от полиран поликарбонат! А колко алуминиеви и хромирани джанти са лакиане по-света..... Има добавки и лакове дето полвината ти колеги не са чували за тях! Нека моето мнение по въпроса го формулирам така... Ако се иска бързо, читаво и бюджетно решение се прави с качествено фолио, ако обаче някой реши да го направи като хората се прави с лак. ПОДЧЕРТАВАМ, ЧЕ ТОВА Е МОЕТО МНЕИЕ!
Казваш бюджетно решение на фолио което струва 150 лв/м2 и на цяла индустрия със световно известни производители като 3М,Мадико,Люмар и Глобал? :shock:
stridata - специалист
Когато 3М са почнали да правят лепящите се бележко лисчета /защото така стартира компанията/ индустрията на смолите е била в апогея си. Как да не е бюджетно решение да си залепиш фолио като може да го залепи и малко дете ако изгледа няколко клипчета в тубата. С 1/2 м2 ще залепят два фара, а ще ти вземат 70лв. само за труд да ти ги боядисат. vitorio83, не казвам, че е некачествено фолиото, напротив, даже аз бих го направил на моята кола. Просто казвам, че не е най доброто! Обърни внимание на човека дето е отворил темата, че му я оспамихме.
vitorio83 - специалист
чет ное 07, 2019 9:50 amstridata написа:
Когато 3М са почнали да правят лепящите се бележко лисчета /защото така стартира компанията/ индустрията на смолите е била в апогея си. Как да не е бюджетно решение да си залепиш фолио като може да го залепи и малко дете ако изгледа няколко клипчета в тубата. С 1/2 м2 ще залепят два фара, а ще ти вземат 70лв. само за труд да ти ги боядисат. vitorio83, не казвам, че е некачествено фолиото, напротив, даже аз бих го направил на моята кола. Просто казвам, че не е най доброто! Обърни внимание на човека дето е отворил темата, че му я оспамихме.
Айде изгледай 5-6 клипчета и заповядай да залепиш едни фарчета,фолиото и всичко необходимо е от мене :-D
stridata - специалист
чет ное 07, 2019 9:54 amvitorio83 написа:
чет ное 07, 2019 9:50 amstridata написа:
Когато 3М са почнали да правят лепящите се бележко лисчета /защото така стартира компанията/ индустрията на смолите е била в апогея си. Как да не е бюджетно решение да си залепиш фолио като може да го залепи и малко дете ако изгледа няколко клипчета в тубата. С 1/2 м2 ще залепят два фара, а ще ти вземат 70лв. само за труд да ти ги боядисат. vitorio83, не казвам, че е некачествено фолиото, напротив, даже аз бих го направил на моята кола. Просто казвам, че не е най доброто! Обърни внимание на човека дето е отворил темата, че му я оспамихме.
Айде изгледай 5-6 клипчета и заповядай да залепиш едни фарчета,фолиото и всичко необходимо е от мене :-D
А може ли на мойта кола? Хахахах. Не исках да те засегна, много ясно, че не е лесно и не може всеки, особенно с фолио за 140лв. Това с клипчето в тубата беше ирония, защото все пак сме във форум НАПРАВИ СИ САМ и всеки се учи от тубата!
emosms - специалист
Ето ценоразписа на пловдивска фирма, за такива услуги.
Дават гаранция само на варианта със защитно лакиране, и то само 1 година.
С керамичен лак, който се пече, и доколкото разбрах е най-доброто (поне най-добрата опция за лакиране).

Искат 35 лв на фар/ стоп, с вкл. шлайфане и полиране.
Предполагам само лакирането ще е ~15-20 лв на фар, ако им занесеш полирани стъкла и извадиш цената на шлайфане и полиране.
Разбира се, ако се навият да ти направят само това, и ти оценят/извадят твоя труд, колкото те си оценяват техния :finga:

Изображение
radius - майстор
И каква е разликата между 2 и 3 :lol: ?


П.С. Аа извинявам се, не видях, че е с тикчета и кръстчета.
Последна промяна от radius на чет ное 07, 2019 10:49 am, променено общо 1 път.
emosms - специалист
чет ное 07, 2019 10:38 amradius написа:
И каква е разликата между 2 и 3 :lol: ?
1 г гаранция и 15 лв на фар... за лакирането.

Но все пак, конкретния пакет услуга - какво включва и колко ще струва, не го решаваме аз и ти...... :-D

Иначе, колко реално струва, се вижда...
Sandman - специалист
чет ное 07, 2019 8:57 amnikolov333 написа:
Ей го моя лакиран преди три години фар....
Привет!
Би ли споделил какъв лак си използвал?
Понеже и на мен скоро ми предстои такова упражнение, а не искам да слагам фолио.
Мерси!
Илчо Илиев - майстор
чет ное 07, 2019 8:37 amemosms написа:
Откъде ще намериш само 'стъкла'?
Ако намериш по-моргите нещо що годе читаво, то вероятно ще са цели фарове...
Все пак, има шанс да намериш фар от кола с удар - със счупени уши за захващане, пукната кутия, но здрави стъкла - по-евтино.
Колега, или а не съм се изразил правилно или ти не си ме разбрал..... :lol:
Моите фарове са все още читави, но като всички пластмаси, са се позахабили, миналата година ги позабърса един специалист, светнаха,но....за много кратко,вярно,че не са нито лакирвани, нито слагано фолио...
Пак казвам, проблема с полиранеи защита някаква не решава нещата на 100%, самото "стъкло" е нацепено....има микропукнатини,които разсейват лъча..
Сега има слънце, застани в страни от фара и се загледай какво чудо е....
За стъклата, както казах, за някои марки и модели има стъкла които се сменят , на щипки са, а в случая, като няма стъкла за чий..... да ги свалям, като няма от къде да взема нови :lol:
По морги и обяви има колкот искаш, но аз имам такива, то по-скоро ще си взема нови, най-евтините китайски,но ще изкарат повече от 2-3 "реставрации"...
Иначе има из тубата сума клипчета, вървят реклами на едни "вълшебни" кърпички, на всяка автомивка търкат фарове, но .....проблема се решава частично...

:partyman: :partyman: :partyman:
stridata - специалист
Може би не си разбран защото казваш стъкла, но те не са стъклени ако имат микропукнатини?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Полиране на фарове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: