• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
вт ное 05, 2019 10:56 pmplamen6703 написа:
Махни "буксите" на клапана и измери какво е напрежението, подай му директно напрежение и виж дали включва. Като установиш, че клапана е здрав и нищо му няма продължаваш нататък да търсиш къде е проблема и защо клапана не се управлява. Шантави клапани няма, шантав ток и вода също няма, но шантави хора с лопата да ги рине човек :wink: ! :partyman:
Така меря, идва 72 волта прав ток. Под шантав имам предвид необичайно е според мен да се захранва със 72 волта. Очаквах да идва 220 или 12 на кабелите които го захранват.
Предполагам, че тези 72 волта не са захранване за клапана, а някакво захранване, което върви по цялата верига постоянно, защото идват в момента, който пусна програма. На една от клемите идват два кабела, предполагам единия е сигнал към електрониката, от където идват и тези 72 волта.
Така или иначе, нов клапана е 8лв, взех един за проба, но очаквано не е от това. Явно е на 220в захранване и щом не идва толкова, някаква защита сработва. Проверих тавата отдолу със защитата, датчика не е активиран. Като цяло нито идва захранване до помпата, нито правилното такова до клапана, може да е проблем с електронния блок или нещо друго, но не съм там постоянно и мисля няма какво повече да проверя без да се захвана сериозно с ремонта, изглежда ще се вика техник :)
lov написа:
А случайно маркуча за входящата вода да е с аквастоп.
Не, за съжаление - някакъв пасивен обикновен маркуч е..
kozl - майстор
ср ное 06, 2019 10:51 amsawo777 написа:
Така меря, идва 72 волта прав ток. . . . . , изглежда ще се вика техник :)
Така изглежда, а и немам идея какъв прав ток си измерил и с ков неточен уред :?
ср ное 06, 2019 11:30 amkozl написа:
ср ное 06, 2019 10:51 amsawo777 написа:
Така меря, идва 72 волта прав ток. . . . . , изглежда ще се вика техник :)
Така изглежда, а и немам идея какъв прав ток си измерил и с ков неточен уред :?
Ами със същия уред меря в контакта и показва 221 волта, меря захранването на клапана, няма нищо :) Обръщам го на DC режим, показва 72 волта :) Колкото и да е неточен, изглежда това е, което идва до датчика. Модела е Zanussi ZDF 2010, ще пиша като я взема от сервиза какво е било ако се получи нещо подобно при някой друг :)
plamen6703 - майстор
ср ное 06, 2019 4:57 pmsawo777 написа:
Ами със същия уред меря в контакта и показва 221 волта, меря захранването на клапана, няма нищо :) Обръщам го на DC режим, показва 72 волта :) Колкото и да е неточен, изглежда това е, което идва до датчика. Модела е Zanussi ZDF 2010, ще пиша като я взема от сервиза какво е било ако се получи нещо подобно при някой друг :)
Искаш да кажеш, че ти не приемаш положение, в което да няма напрежение и измерваш по всички възможни начини докато се появи някакво напрежение :cool:
Марката и модела са ясни, стана ясно и, че на клапана няма напрежение, търси защо няма напрежение, но ако приемаш съвети и не си обидчив, потърси някой, който поне знае как се измерва напрежение с мултицет да открие причината за липса на напрежение на клапана :wink: ! :partyman:
ср ное 06, 2019 7:29 pmplamen6703 написа:
ср ное 06, 2019 4:57 pmsawo777 написа:
Ами със същия уред меря в контакта и показва 221 волта, меря захранването на клапана, няма нищо :) Обръщам го на DC режим, показва 72 волта :) Колкото и да е неточен, изглежда това е, което идва до датчика. Модела е Zanussi ZDF 2010, ще пиша като я взема от сервиза какво е било ако се получи нещо подобно при някой друг :)
Искаш да кажеш, че ти не приемаш положение, в което да няма напрежение и измерваш по всички възможни начини докато се появи някакво напрежение :cool:
Марката и модела са ясни, стана ясно и, че на клапана няма напрежение, търси защо няма напрежение, но ако приемаш съвети и не си обидчив, потърси някой, който поне знае как се измерва напрежение с мултицет да открие причината за липса на напрежение на клапана :wink: ! :partyman:
Не, каквото искам, съм го казал :) Как установи, че не знам как се измерва напрежение с мултицет? :) Защото съм проверил и за прав, и за променлив ток ли? :lol: Просто не знаех какъв тип трябва да бъде захранването, което идва до клапана. Видях, че има клапани на 220V AC, също и 12V DC. Съвсем логично беше да проверя и за прав и за променлив ток :) Все пак бях прегледал основните проблеми за 30 минути в интернет, не знаех дали няма и клапани, за които 72V захранване да е нормално - реално това беше единствената причина изобщо да питам тук.
Ако някой искаше да помогне вместо да си чеше егото с надменни и непрофесионални изказвания, можеше просто да каже "клапаните са или на 220V или на 12V, ако идва нещо различно, значи не идва необходимото захранване до клапана и търси проблема извън него" :) Дискусията ми напомня за вица за форумите - питаш в US форум, отговарят ти; Питаш в Руски форум, отговарят ти и ти обясняват защо е така; Питаш в BG форум, обясняват ти колко си тъп :)
kozl - майстор
чет ное 07, 2019 10:59 amsawo777 написа:
Как установи, че не знам как се измерва напрежение с мултицет? :) Защото съм проверил и за прав, и за променлив ток ли?
А проверил ли си колко е интелегентен мултицета ти и дали разбира кога е прав или променлив тока, щото аз имам неколко мултицета и некои от тях отчитат некакви единици в режим DC във верига дето има само AC. Така че ако ти е такъв мултицета - той те е подвел :wink:
чет ное 07, 2019 12:16 pmkozl написа:
чет ное 07, 2019 10:59 amsawo777 написа:
Как установи, че не знам как се измерва напрежение с мултицет? :) Защото съм проверил и за прав, и за променлив ток ли?
А проверил ли си колко е интелегентен мултицета ти и дали разбира кога е прав или променлив тока, щото аз имам неколко мултицета и некои от тях отчитат некакви единици в режим DC във верига дето има само AC. Така че ако ти е такъв мултицета - той те е подвел :wink:
Този е с отделни режими AC/DC, на AC не отчете нищо, възможно е настина да се бърка нещо в режим DC с AC верига.
Общо взето се оказа голяма глупост, но е добре да знаят и останалите - когато спре водата докато машината работи, влиза в някакъв защитен режим, който обаче не се отчита като грешка и докато не се задържи старт бутона за няколко секунди, не тръгва повече. В упътването това не го пише, поне не и в Българското, английското не съм проверявал, но нищо чудно и да го има - стори ми се доста странно, че целия процес по установяване на проблеми беше под една страница. По принцип винаги чета директно английското ръководство, но.. :)
ср яну 25, 2017 12:25 pmnikolai781 написа:
Здравейте имам съдомиялна Whirpool от скоро се появи проблем когато включа програма се чува едно бучене миялната тръгва да пълни вода но веднага същата излиза през маркуча за мръсна вода и така миялната остава без вода. Имам чувството че помпата за изпомпване на мръсната вода работи постоянно и изпомпва входящата чиста вода веднага след влизането й след което програмата върви на сухо. Наклоних я изтече вода от легенчето но пак същата работа. Моля за помощ.
Здравейте ,имам абсолютно същия проблем ,бихте ли ми казали как го разрешихте .Благодаря ви предварително !
пон ное 19, 2007 8:50 pm8180 написа:
Май за нова машина говориш?
Подобен проблем със стара Fagor, но действително имаше защо да сработва защитата - леко сълзеше вътре.
На тия гадини долният капак е като леген - до някъде събира евeнтуална вода. При мен в едно специално предвидено най-ниско место има поплавък (шайба от стереопор), който задейства ключе и защитата.
Да не си изпуснал някаква вода при монтажа и да е същия проблем.
Предложение - ако може "легни машината на една страна" върху вестник (за нагледност, че май стотина грама и стигат на защитата) - дали няма да изтече нещо и да се оправи "грешката".
Ако вземеш да отваряш - зор работа, пък споменаваш и гаранция.
Не знам при този модел как е, но винтовете са с разни шибани "шлицове" и на терсене места.
Общо взето трябва да се отвори отпред под вратата, но при мен за целта трябваше да се свалят страничните капаци, да се развият два винта отдолу и два!!! в основата на вратата, които се виждат само ако легнеш под отворената врата - ужас.
При мен грешката беше "недокументирана" и чак след всичко това разбрах какъв е проблемът.
Дано първото ми предложение сработи.
Здравейте,

Имам един проблем с моята съдомиялна Hanseatic, изписва грешка ЕЛЕКТРОНИКА всички платки съм ги проверил има теч под машината след като я местих напред незнам това нормално ли е или не. Може ли за съвет къде да търся проблема? Благодаря.
zz_stefanov - майстор
Отваряш разговор в две теми, като и в двете нещо се не си дообяснил.
Задължително трябва да се отстрани теча, (не че ние знаем от къде е) :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "проблем със съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: