Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
моля за съвет относно една модификация на парното, която съм замислил с цел икономия. Имам изградено парно да пелети в двуетажна къща. Тъй като имам бебе се налага да поддържам постоянна температура около 22 градуса през цялото денонощие. Идеята ми е през нощта от 12-6 часа притокът на топла вода към радиаторите на долния етаж да се спира и водата да циркулира само на горния етаж където са спалните. Желанието ми е това да стане автоматизирано, а не чрез ежедневно отвиване и завиване на кранове. За целта обмислям да монтирам на тръбата преди колектора на долния етаж нормално отворен магнет вентил, който да се управлява от часовник от типа, които се включват в контакт. При този вариант ще се наложи магнетвентила да бъде в затворено положение по 6-7 часа в денонощието, което не знам доколко ще се отрази на продължителността на живота му, както и на консумацията на електричество. Доколкото прочетох мощността на бобината е около 20 вата. Втория вариант, който обаче не ми е ясно дали може да се реализира е да се монтира кран с електрозадвижка. Не знам обаче дали и как този кран може да се управлява от такъв часовник. Моля за мнения по въпроса. Ако някой има и друга идея как може да се постигне желания от мен резултат нека сподели.
Благодаря на всички предварително за споделеното мнение.
speka_rs - майстор
Нямаш ли вариант да се направи със отделни помпи за горен и долен етаж?
шоп - майстор
И с магнет вентил и с кран със задвижка става.

Просто си виж цолажа и пресметни, кое ще ти е по-евтино за покупка.
preslav - майстор
Аз бих си монтирал най-напред ръчен кран за да видя как такова спиране и пускане на цял етаж ще се отрази на системата. Нямам парно, но като чета темите из форума, има голяма вероятност да си докараш кахъри с котела.

Тема "Въпрос за парно - електрически кран или магнетвентил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: