Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ebahti - майстор
такаа,значи банката НИКОГА не губи,ако те подведът със по-висока лихва,то те си имат разни такси и хватки да компенсират,и друго.....колкото по висока лихва ти дават-то е защото са раздали повече кредити отколкото пари са имали в наличност и спешно се нуждаят от кеш. Аз лично не бих си вложил парите в гръцка банка...не че имам кво да влагам де :?
velinsl - специалист
В България няма такова нещо като "изгодно" за крайния потребител. Всяка банка гледа да бабани без да му мисли много много.
Добре е, че си могъл да спестиш. Но разликите за различните банки са минимали до толковва, че след като примерно си внесеш 1000лв, годишно ти носят дивидент от окол 60лв +-2-3 лева, т.е. след като си успял да ги заделиш, лихвите не правят впечатление. Най-добре на банката, на която ти е картата(дебитна, кредитна).
Просто ги внеси да не са във вас, че вече никъде няма сигурно.

Ето как съм направил аз. Извинявам се за лошото качество, просто крушките са малко слаби 60W. 100 - ватовите ми горят много ток :-D

Прикачен файл

mexico_01.jpg
mexico_01.jpg (58.15 KиБ) Видяна 2753 пъти
pavkatay - майстор
velinsl написа:
В България няма такова нещо като "изгодно" за крайния потребител. Всяка банка гледа да бабани без да му мисли много много.
Добре е, че си могъл да спестиш. Но разликите за различните банки са минимали до толковва, че след като примерно си внесеш 1000лв, годишно ти носят дивидент от окол 60лв +-2-3 лева, т.е. след като си успял да ги заделиш, лихвите не правят впечатление. Най-добре на банката, на която ти е картата(дебитна, кредитна).
Просто ги внеси да не са във вас, че вече никъде няма сигурно.

Ето как съм направил аз. Извинявам се за лошото качество, просто крушките са малко слаби 60W. 100 - ватовите ми горят много ток :-D
извън темата е, ама не мога да се сдържа да посоча за пример какво спестяват хората, които даже валяци полвзат на старо :lachtot:
velinsl - специалист
Аз купувам само на старо.
Иначе от къде толкова материал.
Мисля да използвам половин кубик пара за тапети на хола. Нядавам се да не стане много грандомаско.

И да допълня предния си отговор:
Преди 4-5 години внесох 930-940лв в една банка, до миналата година още не бяха станали 1000лв, никога не съм теглил от тази сметка.
На фона на днешната икономическа ситуация и падането на % по депозитите има ли всъщност изгоден депозит. Какво мислите ?
Последна промяна от Virtex на съб ное 09, 2019 5:33 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама
hidrazin - майстор
чет ное 07, 2019 8:32 pmMariaPetrovaInk написа:
Какво мислите ?
Мислим че си тъп робот...
:partyman:
ky-kyy - майстор
Ииииииииих, бе хидраааа......тъкмо чаках, да се изрисива някой нов профил и да ни светне, къде е най-изгодно да си подарим парите, а ти робот.....Уф :cry:
lyubohar - майстор
Никаква полза от депозит.Единствено,че парите ти не са у дома.(Ако имаш)!
Исках да открия спестовен влог на внука ми.Питам-има ли лихва-НЕ!
Може ли майка му и баща му да боравят с парите-НЕ!
Докато не навърши 18 години никой не може да оперира с влога.
Разбирате ли за какво става въпрос!

Преди 5 години сина си купиха жилище.
Взеха ипотечен заем за срок от 25год.Лихвата е такава,че от 150 хиляди заем ще връщат 300хиляди!!!
Сами може да изчислите колко процента е.
Не им стигаха и им дадоха потребителски с още по голяма лихва.
Всички банки до една-чужди!
За какво говорим!

Мога да кажа колко струваше и колко беше лихвата на баща ми когато преди 45год.си купи жилище,
ама ще ме обяват за комунист и червен дядка!
hidrazin - майстор
Я виж какво има в поста - написано с най-малкия шрифт. :-D
чет ное 07, 2019 8:32 pmMariaPetrovaInk написа:
На фона на днешната икономическа ситуация и падането на % по депозитите има ли всъщност изгоден депозит. Какво мислите ?

http://www.globalmarkets.bg/
На тези мошеници от Глобал Маркетс май КФН май им бяха отнели лиценза... :?
:partyman:
ZMeyGorianin - майстор
Един път /за първи и последен път/ съм теглил заем! Не беше много голям -7000 лв. - това по заявка. На ръка получих 6500 - такси за разглеждане, застраховки и не знам още какво! Изплащах го 3 години и макар, че вноските не ме оставяха на "хляб и вода", пак си беше тегаво.
Значиии - в кашон да се налага да живея - заем от банка и подобни не взимам :evil:

А - и да спомена подобно изживяване. По "Тошово" време теглих " младоженски" - 5000 лв. /значи стават два заема :-D /. Удържаха ми го от заплатата и за три години го изплатих. Най-интересно ми стана, когато на два пъти след изчистване на задължението ми преведоха обратно по 100 лв. като надвнесени - това става 1989 г.!

Тема "Изгоден депозит ... мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: