• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, търся от известно време UPS за горелка greyko RB20. Четох из наши и чужди форуми и се спрях на On-line / Double conversion Pure Sine Wave UPS. Идеята тук е да използвам външен генератор вместо да разчитам на акумулаторни батерии тъй като често се случва тока да прекъсва зимата за повече от 24 часа. Целта ми е да се използва генератор (1300 вата, който имам от доста време и само събира прах) с който да съм сигурен че ще мога да поддържам горелката и 2 помпи по 50 вата. На нашия пазар намерих този: https://ipmagazin.bg/bg/p/4823/ch-1101t ... n-line-ups ето и тех. спецификация на тази серия: http://www.metricindustrial.no/fileadmi ... VA_UPS.pdf. Тези дни си закупих ватметър който се закача по контактите да видя все пак каква е пиковата мощност която горелката дърпа (уж по книжка не превишава 400 вата). Да ама не.... останах изненадан като видях че първите 2-3 секунди от запалването горелката дърпа 1300-1100 вата след което спада на 850 - 570 държи ги за около 10 секунди (докато приключи със запалването) след което се нормализира. Когато НЕ работят външния шнек за пелетите и вътрешния а работи само вентилатора мощността е 30 вата (без значение на коя мощност 1, 2 или 3 е горелката), ако работят и двата шнека става около 230 вата (което е окей). Тествах и помпите който уж се водят индуктивен товар но те се държат адекватно и двете комбинирано дърпат макс. около 130 вата.

Сега моето питане е дали този юпс ще свърши работа при тази консумация (макар и временна) тъй като е рейтнат за 900 вата, а пиковата мощност (1300-1100 за 2-3 сек) го превишава с доста.
Палих Грейкото с 400 на Техногама от 8ми-9ти опит.
Туй ше рече, че горкият прави 10 опита, преди да се предаде, което ме "спасява".
И аз бях учуден, та си попълних знанията по електротехника.
Направих Измервания и установих, че 300 вата запалка тръгва с над киловат товар. Устройството скимучи и отказва, но през секундата работа, запалката се подгрява. Така, опит след опит, влиза в параметрите на устройството и накрая Горелкото пращи, а благоверната е та топло.
Сега съм с 700 ватово устройство, което купих съзнателно, че ще изнемогва, но то е само за миг, понеже производителят му е вменил претоварване, за определено време.
По добре е устройството да е над киловат, ако изискването е да пали Грейко, без оглед на това дали има смисъл. За генератор пък да не говорим. Такива харчове, само зарад едното топло са неоправдани.

Препрочетох, та си зимам думите назад, доколкото е възможно, хахаа.

Ще потърся клипчетата, та да се онагледиш.

Ето, със стария, можеш да преброиш опитите и накрая се справя.
https://photos.app.goo.gl/cbm3YwMRVVvFzLLaA

На новия не съм правил документ със запалването, но ако държиш, ще го изнасиля още веднъж, за историята. Претоварва за секунда и продължава да кара запалката, като не изключва.

Чети внимателно и после, преди да купуваш, питай търговеца!
- Може ли Този UPS да работи с генератор?
Това е важно. Важно е заради големите "амплитуди" на всякаквите генератори, които не всички устройства могат да понесат.
Благодаря за отговора, колега. Ами в случая четох им спецификацията и твърдят че точно за това са предназначени тези УПС-и, за работа с външен генератор. Водят се On-line / Double conversion, докато стандартните масово използвани са Line Interactive. В пдф-а е упоменато че е съвместим с генератор както и в чуждите сайтове (даже и в този нашия) в които го гледах да се предлага като продукт. Предполагам както казваш, имат възможност да допуснат временно пренатоварване над допустимите им стойности (в случая 900 вата). Пак да кажа това е около 5-10 секунди като бързо пада от 1300 на 850. Двете помпи са направени така че да не могат да бъдат включени в този момент (по време на запалване) така че те не ми влизат в сметките при запалването.

Цитат от спека (пдф-а от линка в оригиналния пост)

 True double-conversion
 Microprocessor control optimizes reliability
 Input power factor correction
 Output power factor 0.9
 Wide input voltage (120 V – 300 V)
 Converter mode available
 ECO mode for energy saving
 Generator compatible
 Smart SNMP works well with either USB or RS-232 together
 Waveform: Pure Sinewave
ПС: Такова е положението че не ми се занимава с една камара акум. за да покрия времето в което няма ток (ден може и два) - там разхода за акум. ще е огромен (да държи и горелка и помпи) както и факта че са си направо консуматив :rolleyes: . Пък и вече както казах имам един генератор който ми се пречка из краката и искам да му намеря приложение.
вт ное 05, 2019 9:13 pmasmodeus812 написа:
Товара пада много по бързо, отколкото предполагаш.
Ако си променял Ignition Setup, в настройките, остави го поне на 50% от заводските!

Решението за генератор, вместо акумулатори е правилно. Там само едната помпа може да те откаже.
liverpool-64 - специалист
И аз имам едни такива мисли за ЮПС ,имам генератор ,но горелката ми е на Ерато ,чийто нагревател е 1100 в. не съм мерил в действителност колко е консумацията,но като ви чета ,че на Грейко е била доста по- висока от предвидената по каталог,кой знае мойта колко е.
Въпросът ми е има ли колега с ЮПС за горелка Ерато 25?
вт ное 05, 2019 10:57 pmliverpool-64 написа:
...чийто нагревател е 1100 в. не съм мерил в действителност колко е консумацията,но като ви чета ,че на Грейко е била доста по- висока от предвидената по каталог,кой знае мойта колко е.
Въпросът ми е има ли колега с ЮПС за горелка Ерато 25?
На Грейко си е на обявената мощност запалката. 300 вата е при работна температура, която е около 900-1000 градуса. Като е студена, съпротивлението е по малко и затова тръгва на около 1000-1050 вата. Стопля за няколко секунди и тока пада.
1100 вата запалка си е сериозна работа. Това сигурно ще тръгва на над 3 kw.
Освен това, трябра да е инвертор с чиста синусоида, а това иска да качи заплатата ти сериозно или поне за месец.
Има и евтин вариант, предвид това, че такива кризисни ситуации са изключително редки. Не е нужно устройството да пали горелката. Палиш с пропанова горелка и от там поема генератора. Трябва да можеш ръчно да изключваш запалката от веригата. Така едно генераторче, от под 1000 лв. , ще ти кара горелката. Също и настройките- не трябва горелката да се гаси, че много стълби ще отъпчеш.
Колегата да не се е объркал, 1000 вата горелка ми се виждат доста. То ако е така колко киловата енергия произвежда това чудо ? 100 ? Може да топли малък хотел с него.... :-D
ср ное 06, 2019 7:54 amasmodeus812 написа:
Колегата да не се е объркал, 1000 вата горелка ми се виждат доста. То ако е така колко киловата енергия произвежда това чудо ? 100 ? Може да топли малък хотел с него.... :-D
Пише, че толкова е запалката на горелката, а това няма отношение към киловатите на последната. Може да е 5MW/h, а да пали със 120w запалка.
liverpool-64 - специалист
ср ное 06, 2019 6:20 amТрифон П.Трифонов написа:
вт ное 05, 2019 10:57 pmliverpool-64 написа:
...чийто нагревател е 1100 в. не съм мерил в действителност колко е консумацията,но като ви чета ,че на Грейко е била доста по- висока от предвидената по каталог,кой знае мойта колко е.
Въпросът ми е има ли колега с ЮПС за горелка Ерато 25?
На Грейко си е на обявената мощност запалката. 300 вата е при работна температура, която е около 900-1000 градуса. Като е студена, съпротивлението е по малко и затова тръгва на около 1000-1050 вата. Стопля за няколко секунди и тока пада.
1100 вата запалка си е сериозна работа. Това сигурно ще тръгва на над 3 kw.
Освен това, трябра да е инвертор с чиста синусоида, а това иска да качи заплатата ти сериозно или поне за месец.
Има и евтин вариант, предвид това, че такива кризисни ситуации са изключително редки. Не е нужно устройството да пали горелката. Палиш с пропанова горелка и от там поема генератора. Трябва да можеш ръчно да изключваш запалката от веригата. Така едно генераторче, от под 1000 лв. , ще ти кара горелката. Също и настройките- не трябва горелката да се гаси, че много стълби ще отъпчеш.
Абсолютно прав си! =D> И аз горе-долу така си представях нещата,не съм имал ядове със спирания на тока за повече време,но човек трябва да е подготвен за тези неща,ако е възможно разбира се.При това положение трябва да назнача парнаджия,той току виж започнал да закача жената докато съм на работа и става дълга и широка. :yawinkle: По добре да оставя нещата както са си сега.
чет ное 07, 2019 9:33 pmliverpool-64 написа:
...и става дълга и широка. :yawinkle: По добре да оставя нещата както са си сега.
Ам ха де, я си глей рахатя!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Greyko горелка и избор на On-line UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: