• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
Има един интересен вариант - запалката се свързва през модул за плавен старт.
Така хем живота и се удължава, хем няма голям пусков ток и UPS-a няма да се шашка.
Нещо такова:
http://armen-tools.com/site/armentools/ ... p?cls=0322
чет ное 07, 2019 10:45 pmEvgeniy написа:
Има един интересен вариант - запалката се свързва през модул за плавен старт.
Така хем живота и се удължава, хем няма голям пусков ток и UPS-a няма да се шашка.
Нещо такова:
http://armen-tools.com/site/armentools/ ... p?cls=0322
Егаси готината магия! Купих си я.
Що не си казал досега? Спестихме пари за мощни UPSи.
gnt69 - майстор
чет ное 07, 2019 10:45 pmEvgeniy написа:
Има един интересен вариант - запалката се свързва през модул за плавен старт.
Така хем живота и се удължава, хем няма голям пусков ток и UPS-a няма да се шашка.
Нещо такова:
http://armen-tools.com/site/armentools/ ... p?cls=0322
=D>
Аз съм си с оригиналната запалка и юпс 500 вата и съм се замислил дали ще пали ако изгори тая и сложа от новите 300 ватови запалки, но това е решение.
Бравос Евгений получава виртуална почерпка. :partyman: :partyman: :partyman:
пет ное 08, 2019 10:32 amgnt69 написа:
Аз съм си с оригиналната запалка и юпс 500 вата и съм се замислил дали ще пали ако изгори тая и сложа от новите 300 ватови запалки, но това е решение.
Бравос Евгений получава виртуална почерпка. :partyman: :partyman: :partyman:
Русе, Кемота ти има възможност за претоварване със 50% за 3 секунди. 300 вата студена запалка тръгва на над киловат. На ръба ще е, ако до третата секунда успее да стопли малко и свали тока. Мисля, че ще успее с яко пищене. Магията, на Евгени, ще облекчава много нещата.

Поправих процентите претоварване. Само 50 са, а претоварването с 25% е за 30 секунди.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет ное 08, 2019 12:08 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
:wink: Тествайте го това плавното -работи ли успешно ,да го прилагаме. :)
пет ное 08, 2019 12:03 pmfilmatoplo написа:
:wink: Тествайте го това плавното -работи ли успешно ,да го прилагаме. :)
Аааа Лисуне, тествай първо ти, че пари ше вадиш и ако сгафиш ше ги избиеш.
Аз като сгафя, си е за моя сметка.
Чакаме.
Пък и си имам газ. Лев и половина за топла вода и поддръжка на топлото за денонощие и час отгоре.
filmatoplo - майстор
:wink: А пари вадя ,казвам да го знам като информация -някой сам да си го направи.Имам някакъв спомен че при теб работи Кемот 500-600 вата и си пали :? :) .
Здравейте, завръщам се с малко ъпдейт. Днес дойде въпросния ЮПС. Имах възможност да го тествам обстойно заедно с генератора. Като цяло впечатленията са ми доста добри. Изтествах различните условия за който писах в оригиналния пост. Запалване, зареждане, поддържане, въртене на едната помпа, втората помпа както и двете заедно.

При запалване: ЮПС-а се държи супер, няма признаци и сигнализация за претоварване (при претоварване пише че ЮПС-а започва да писука по няколко пъти в секунда, при мен писукане няма абсолютно никакво). Успява да запали запалката нормално (от първия път) - това го опитах в 3-те варианта - само на Батеррии, на Генератор, в Мрежата. Когато генератора е вкл. към ЮПС-а при първоначално запалване ЮПС-а обръща на батерии понеже генератора не може да поддържа такава мощност (той си кляка яко :-D, при тези първи 10-тина пикови секунди). След около 10-15 сек, мощността пада на около 600-800 за около 20сек, след което си спада на нормалната оперативна мощжност от 30-300 вата зависи какво работи в дадения момент - генератора си поема това нормално. Помпите (х2) също се държат добре дори и комбинирани с вътрешния и външен шнек. разхода е около 250-350 вата максимум.

За акумулаторите, ако някой го интересува в у-вото има 2 вградени - 2 x 9Ah 12V. При нормално опериране на горелката - т.е. когато вече е запалила и само сменя мощностите и от време на време пуска шнековете и помпите може да издържи от 40-60 мин. При макс. натоварване около 5-10мин. Когато тръгне да запалва отначало при пиковата мощност на дисплея на уреда показва около 5мин (изчислено спрямо пиковия разход, който не се задържа повече от 10сек).

Като цяло добре са го направили, при превключване от батерии към захранване (мрежа / генератор) няма прекъсвания, няма замисляне всичко става мигновенно, горелката не е повлияна по никакъв начин. Днес сигурно 20 пъти изключвах от контакта та в генератора и обратно - горелката си продължава по програмата безпроблемно.
gnt69 - майстор
пет ное 08, 2019 11:33 amТрифон П.Трифонов написа:
Русе, Кемота ти има възможност за претоварване със 50% за 3 секунди. 300 вата студена запалка тръгва на над киловат. На ръба ще е, ако до третата секунда успее да стопли малко и свали тока. Мисля, че ще успее с яко пищене. Магията, на Евгени, ще облекчава много нещата.
Като изгори оригиналната 120 ватова запалка ще се разбере претоварва ли 300 ватовата юпса или не претоварва. Сега пали на около 300 вата/на 3та чертичка от 5/ без усилие и работи 4-5 часа до зареждане на буфера от акумулатора. Засега чакам да изгори почва 5-ти сезон, ако трябва ще паля няколко дни с пърлачката за прасета докато дойде новата, то и без това прасета няма вече само пърлачката остана. :partyman:
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
:wink: Тествайте го това плавното -работи ли успешно ,да го прилагаме. :)
Старата запалка първоначално яде 1,3А и след това постепенно пада на 0,6А. През тази маймуна стартира от 0,2А и постепенно достига до 0,6А :cool:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Greyko горелка и избор на On-line UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: