• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
emosms - специалист
Сваляне на лак - шайба 400, после ръчно със 180.
https://ibb.co/56nTkdB
https://ibb.co/7W9tfRV

400 не можа да свали лака, но по едра шайба оставя дълбоки деруги - поне с моя подскачащ флекс, с нестабилни обороти.
С хубава и удобна шлайфмашина може би ще е ок.

После шлайфане с 240, 320, 400, 600, 800, 1200, 1500, 2000.
Всички шкурки - smirdex. Водно от 1200 нагоре.

Лакирания фар, преди шлайфане.
Вижда се как е олят на капки.
https://ibb.co/fY4wR9m

Флекс 115 и регулатор на обороти - за шлайфане с шкурка велкро и за полиране с кече:
https://ibb.co/j8jKz6d

Полиране с паста Мирка и 'вълна' от строителни материали:
https://ibb.co/vc5GQtS
stridata - специалист
съб ное 09, 2019 10:49 amemosms написа:
Плашиш гаргите, и то във форум направи сам :-D :-D
Страх те е, че повишаването общата култура и умения на хората ще ти изяде хляба ли?
Не няма, ако си пич и си добър в каквото правиш.
Ако ги плашиш и лъжеш, няма да прокопсаш.
И на какво основание повишената ти общата култура реши, че си изкарвам хляба с фарове или че ме е СТРАХ? Нали осъзнаваш, че точно във форум НАПРАВИ СИ САМ трябва да има такива дето са го правили за да дават акъл на такива дето не са го правили? Ти отвори тая тема за да видиш дали не си се преебал, а не за да научиш нещо? Ако смяташ, че общата ти култура те е издигнала във висини с полирането, официално ти предлагам първоначална стартова заплата от 1300лв. като "като полирчик" във фабриката в която работя. Фирмата се занимава с производство на Мебели. Остани си със здраве, желая ти да си по-смирен. Не винаги това което сматаш за правилно е найстина правилно. Наздраве, отварям си една бира, че леко се притесних да не ми изяде някой хляба!

П.п.
Мога да ти дам един жокер. За да свалиш лака можеше да използваш химия за 3лв, а не шкурка!
emosms - специалист
Въпроса със защитата остава висящ...

Фолиото на 3М ще струва 70 лв, само материала:
- https://partners-ltd.com/magazin/3m-fol ... vtomobili/

Другите марки не ги знам. Нито цени. Нито ширини на ролки.
Фара е доста дълъг и ми трябва ролка 65 /130 см, за да стане с минимум отпадък.

Трябва да получа едно фолио от китайците.
Най-евтино ще е да го пробвам за сезон.
Хем да се упражня в слагане на фолио.
После може да го махна, ако се захабява, и ще мина само с почистване и полиране.
Без стъргане, като лака.

Но какви други фолиа може да се ползват?
3М дават 7 г. гаранция.
Лумар - 5 г. Не знам къде го продават и колко струва.

Други марки?
emosms - специалист
Ок, може с химия да се свали лак.
Мерси че каза за химията след като свършихме работата, и не каза каква е.
Като първо обясняваше да се купуват шкурки от 20 - 50 - 100 лв..... ??? :-D

Също тази химия за 3 лв, как ще си взаимодейства с поликарбонат, или каквото е там фара, не е ясно.
stridata - специалист
съб ное 09, 2019 11:35 amemosms написа:
Ок, може с химия да се свали лак.
Мерси че каза за химията след като свършихме работата, и не каза каква е.
Като първо обясняваше да се купуват шкурки от 20 - 50 - 100 лв..... ??? :-D

Също тази химия за 3 лв, как ще си взаимодейства с поликарбонат, или каквото е там фара, не е ясно.
Ти съвети не искаш, ти искаш някой да поощрява това което правиш! За да разбереш разликата м/у това което правиш и това което трябваше да стане. Ще ти кажа, че с 3М -ските шкурки щеше да изглежда така след шкурка 1500 без да е полиран. Няколко пъти ти обясних, че скъпата шкурка вади следите от следващата, а не е реклама. Седи ти мътен фара защото не е изшлайфан добре, а и тази паста която ползваш не си е свършила работата. За да се лъсне е пак ти трябва качествена паста и то няколко вида. Пастите на мирка при нас много отдавна сме и мбили дузпата, не защото ги рекламирам, а защото не работят. Давай още с кичето и паста. Да не ти е много агресивна пастата и да не вади блясък? Пастата ти абразивна ли е или финишна?
Димитър Димов - специалист
съб ное 09, 2019 11:25 amstridata написа:
съб ное 09, 2019 10:49 amemosms написа:
Плашиш гаргите, и то във форум направи сам :-D :-D
Страх те е, че повишаването общата култура и умения на хората ще ти изяде хляба ли?
Не няма, ако си пич и си добър в каквото правиш.
Ако ги плашиш и лъжеш, няма да прокопсаш.
И на какво основание повишената ти общата култура реши, че си изкарвам хляба с фарове или че ме е СТРАХ? Нали осъзнаваш, че точно във форум НАПРАВИ СИ САМ трябва да има такива дето са го правили за да дават акъл на такива дето не са го правили? Ти отвори тая тема за да видиш дали не си се преебал, а не за да научиш нещо? Ако смяташ, че общата ти култура те е издигнала във висини с полирането, официално ти предлагам първоначална стартова заплата от 1300лв. като "като полирчик" във фабриката в която работя. Фирмата се занимава с производство на Мебели. Остани си със здраве, желая ти да си по-смирен. Не винаги това което сматаш за правилно е найстина правилно. Наздраве, отварям си една бира, че леко се притесних да не ми изяде някой хляба!

П.п.
Мога да ти дам един жокер. За да свалиш лака можеше да използваш химия за 3лв, а не шкурка!
Стрида,къса е човешката памет.Лично ти на този индивид преди 2 г. му даваше съвети с какво да си третира чамовите вратички.
emosms - специалист
Чамовите вратички отдавна станаха и ги забравих
Играх си да ги докарам на оттенък като декора ПДЧ на корпусите, и се получи.
Боядисах 6 рамки за 20-30 лв.
Шлайфах си внимателно и няма олято.
Всичко е равномерно.
Нещо което, никой бояджия няма да направи за тези пари. Камо ли да ми докара точния оттенък.

Та кво става, викаш ще ми го лъснеш по-добре от МИРКАТА 😁.
Чак и ще стане като нов, без да го отваряш и почистиш..
- нещо, което АЗ ще трябва да направя, за да може накрая някой 'майстор' да се плюнчи как било станало като ново, след като е взел пари за 15 мин. работа. И то най-лесната от всички останали операции.
А аз съм свършил ДЕСЕТ пъти повече работа от него да шкуря, разглобявам и чистя.
Ай мерси ;).

По-горе видяхте и ценоразпис за полиране - най-скъпото е с ........ ТРИ размера шкурки, а аз, без грубото сваляне на лака, шлайфах с 5 - 6.
Еми няма да плащам на някой да шлайфа с 3 размера скъпи шкурки, за да не шлайфа с 5 размера обикновени. Като мога и сам.
Да не говорим, че сигурно ще ти го шлайфа с 3 размера от по 10 ст. парченцето, смирдекс :-D .
---------
Да се върнем на фолиата...
За да ти е изгодно и да си струва личното време и труд, трябва да намерим подходящите консумативи на най-добра цена.

Иначе, всеки е добре дошъл да бачка като малоумен, и за награда да му излезе по-скъпо :-D
Последна промяна от emosms на съб ное 09, 2019 1:38 pm, променено общо 1 път.
emosms - специалист
МИРКАТА има малко абразив, и се води комбинирана.
Колко ще е агресивна, зависи от гъбата/ кечето.

Имат и фина, но ми казаха, че за фарове няма смисъл.
Тя била за супер фино полиране на лак и отстраняване на 'холограмен ефект'.
За фарове - комбинираната паста, с оранжева гъба
radius - майстор
Баси, стридата цял ферман написа преди 2 страници как да стане и едно мерси не видях. Ти вярно май си пуснал темата да ни покажеш как се прави, а не да питаш.
emosms - специалист
Пак за УВ защитата:
1. УВ лъчите с дължина на вълната под 300 нм се блокират от почти всичко. Обикновеното стъкло ги блокира на 90%.
2. Тези на границата с видимата светлина (300-400 нм), могат да проникват през прозрачни материали. Най вече тези над 350 нм.
3. Ксеноновите крушки излъчват в целия УВ спектър... !!! Значи ли това, че трябва да третирам фаровете и отвътре ??? :-D. Това означава лак...
------
Дотук ми се струва, че прозрачните фолиа без добавки за блокиране на УВ (предполагам за УВ лъчите над 300 нм), имат по-скоро друг проблем...
Самите те ще деградират и пожълтеят преди стъклото на фара отдолу... 😁😁😁. Или заедно с него
И ще трябва да се сменят.
А отдолу ще трябва минимално шлайфане и полиране, или само полиране с абразивна паста.

Това е само мое предположение. Иначе, още не съм намерил цени за Люмар и Насоки, да си преценя.
3М е 150 лв/м2.

Ако евтино фолио от ибей трае поне 2 години, (струва 7 лв за двата фара), определено си струва занимавката.
За две години ще забравиш.
Опресняване веднъж годишно ще е дразнещо.

Но все пак, добре е да се сравни със следващата по цена актернатива.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

Тема "Полиране на фарове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: