Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
ср ное 06, 2019 8:04 pmsokolov.91 написа:
Сега е с вграден 7ач.
sokolov.91 написа:
Обаче четох един документ за този ЮПС, който имам и там пишеше, че зарежда вградената батерия за около 6 часа. А батерията е 9ач.
И колко му е батерията на този ЮПС всъщност?
За 6 часа, разреден оловен акумулатор според мен не може да се зареди нормално и "здравословно" на 100%.
Аз под зареден акумулатор разбирам 100%, освен ако не е указано нещо друго в характеристиките. В случая или не се разрежда напълно, или не се зарежда напълно.
sokolov.91 написа:
На клемите на акумулатора напрежението не пада под 11.5 волта преди да се изключи ЮПСа.
А на колко волта изключва?
:partyman:
kozl - майстор
чет ное 07, 2019 4:03 pmsokolov.91 написа:
Пробвах ЮПСа с автомобилен акумулатор. Махнах вградения и сложих 62ач автомобилен. Когато е пуснат ЮПСа в контакта работи и зарежда акумулатора. Дръпна ли му щепсела обаче работи 3 секунди изпиуква и гасне. Експеримента го проведох с консуматор крушка 45 вата. Крушата свети докато съм на мрежово захранване. Като дръпна щепсела не изгасва. Целия ЮПС се изключва след 3 секунди след като изпищи. На клемите на акумулатора напрежението не пада под 11.5 волта преди да се изключи ЮПСа.
Идеи?
Съдейки по другата тема за зареждане на акумулатори имаш проблем с автомобилния акумулатор. Вероятно няма с кво да го заредиш, а и не знаеш как. Може би в тази тема има го в подобие проблема. Ма е доста длЪга и шъ требе да се правиш на читател, а тука повечето сме писатели :-D
sokolov.91 - майстор
пет ное 08, 2019 8:11 amkozl написа:
чет ное 07, 2019 4:03 pmsokolov.91 написа:
Пробвах ЮПСа с автомобилен акумулатор. Махнах вградения и сложих 62ач автомобилен. Когато е пуснат ЮПСа в контакта работи и зарежда акумулатора. Дръпна ли му щепсела обаче работи 3 секунди изпиуква и гасне. Експеримента го проведох с консуматор крушка 45 вата. Крушата свети докато съм на мрежово захранване. Като дръпна щепсела не изгасва. Целия ЮПС се изключва след 3 секунди след като изпищи. На клемите на акумулатора напрежението не пада под 11.5 волта преди да се изключи ЮПСа.
Идеи?
Съдейки по другата тема за зареждане на акумулатори имаш проблем с автомобилния акумулатор. Вероятно няма с кво да го заредиш, а и не знаеш как. Може би в тази тема има го в подобие проблема. Ма е доста длЪга и шъ требе да се правиш на читател, а тука повечето сме писатели :-D
Неее. В другата тема питам за зарядно, не защото нямам, а защото искам да имам нещо по-малко от сегашното ми. Сега имам един български бръмчалник със селенов изправител от едно време. По принцип с него си зареждаме акумулаторите от доста години и не е имало проблеми, но искам да имам лично мое зарядно, не общо.
sokolov.91 - майстор
https://www.mousa-simple-projects.com/2 ... e.html?m=1
Това изглежда супер. Дали е истина? Аз бих ли могъл да го приложа на моя ЮПС APC Back-ups CS 350?
MamaMy - майстор
На теб проблема са ти кабелите към акумулатора. Виж за тези вградените акумулатори дето са на 20 см от платката какви кабели са пуснати, а вие слагате акумулатора на 1,5 метра и пускате кабелчета по 1мм. Диаметъра на кабелите се определя от тока на консуматора, а не от мощността му. Значи при 45W лампа според някой си Ом тока ще е почти 4А за 12V. Отделно и собствената консумация на UPS-a. Аз ползвам 16мм2 и за повече от 500W UPS ползвам по два успоредно.
Ако не вярваш, мери напрежението на платката на UPS-a, a не върху акумулатора. Ще видиш разликата :)
sokolov.91 - майстор
Ще коригирам сечението на кабелите и дължината им. Проблема с неработещия ЮПС с външен акумулатор се оказа от умрелия акумулатор. След 2 дни зареждане вече работят в екип.
А да кажете нещо по въпроса със заглаждането на синусоида та с ардуино? Много ми се иска да го хакна на котела тоя ЮПС...
sokolov.91 - майстор
съб ное 09, 2019 7:27 pmsokolov.91 написа:
Ще коригирам сечението на кабелите и дължината им. Проблема с неработещия ЮПС с външен акумулатор се оказа от умрелия акумулатор. След 2 дни зареждане вече работят в екип.
А да кажете нещо по въпроса със заглаждането на синусоида та с ардуино? Много ми се иска да го хакна на котела тоя ЮПС...
Лоша работа!
ЮПСа изключва по време (около 1 час), а не по напрежение. Какво да правя?
MamaMy - майстор
Стига да не изключва от прегряване, другото се настройва в сервизен режим. Трябва да си намериш service manual.
Ако загрява, трябва да се монтира вентилатор който да обдухва трафа. Хубаво е вентилатора да се включва само когато е загрял и за тази цел му трябва някакво управление. Все пак UPS-а е проектиран да задържи 15 минути докато си запазиш отворените файлове. Не е мислен за дълговременно ползване.

Схеми:javascript:document.getmanual.submit()
Последна промяна от MamaMy на нед ное 10, 2019 2:35 pm, променено общо 2 пъти.
tzetz009 - специалист
Дупчи корпуса и слагай вентилатор 12V . Таймер за час време никой няма да си играе да слага .

Ред : Е , написах го вече . Тъй де : две мнения за вентилатор !

:partyman: :partyman: :partyman:
sokolov.91 - майстор
Ами за съжаление си изключва по време. По точно 40минути. Преди малко го му отворих кутията и го изкарах на вън (в момента е 7 градуса) и го зарязах БЕЗ КОНСУМАТОР. Засякох му време и точно на 40тата минута се изключи. Нямам дата кабел за него за да се поровя в настройките му. Май ще му бия шута към тавана.
Гледах ето този клип
Мисля да се пробвам да го направя. Поръчах си вече модула от eBay ( https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3488364279)
Докато дойде ще се заема с платката и останалите компоненти.

Тема "Аварийно осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: