Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
resistbody - майстор
Бе направо бутай ... какво ще има в тая 100+г. къща само проблеми и ограничения... заеби...
Аз като гледах само 40+ или не се наближават.. като се замислиш.. няма плочи.. ограничен си от разположение... преходни стаи... няма бани... ако не ти се дават пари строй по скица и си 6+, ама тогава няма да се закачаш със комшията...
Динка Величкова - помощник
Здравейте отново, скоро ще мога да кача повече снимки, но засега оправяме документи, плащания и до две седмици ще имам пълен достъп до имота. Засега имат период на разчистване, така че ще изчакам малко. Имам снимки отвън, но не и отвътре.
Получих няколко ценни съвета до тук -
Явно къщата е с основи и майсторът не струва
Идеята да кажа, че може би ще бутам и да се погрижат за стабилизиране на пристройката си е брилянтна.
Не обмислям никакъв вариант за събаряне на къщата, така че съм наясно, че почвам ремонт, но мисля че ще успея да го направя както искам. Ще ми е нужен само майстор, с който да работим в единомислие и естествено качествено. Със сигурност ще питам доста и то тепърва, но съм благодарна и за съветите до тук.
Качвам две снимки от двете страни на къщата. С два входа е на две улици.
Прикачен файл:
5852949_105462114_big.jpg
Прикачен файл:
3766513_67798293_big.jpg
3766513_67798293_big.jpg (36.85 KиБ) Видяна 2052 пъти
plamen6703 - майстор
Чудесно място, къща до мой приятел в Ямбол в района на "втори отдел" :)
Ще се изтрепете от ремонт и накрая ще ви е яд, че с парите си не сте построили нова къща, а ще ви се налага да се съобразявате със заварени положения, но решението е ваше!
Успех! :partyman:
stefanjor - специалист
За тази къща ли става въпрос?
Тук явно още не са построили пристройката.
https://www.google.bg/maps/@42.4808378, ... authuser=0

+1 Че ако се строи нова къща ще е по- добре.
Желая успех каквото и да решите!
Руди - майстор
Това на снимките не е особено обнадеждаващо.
Има няколко заблуди, които трябва да се имат предвид:
- "Щом е стояла толкова време - още ще стои". Всички сгради, които са рухнали с годините са стояли някакво време. Сградите стареят,
особено неподдържаните, с тухлени стени и гредоред. И един ден се разрушават... Времето не ги прави по-здрави. И с хората е така.
- "Щом къщата е устояла - значи има здрави основи." Нищо такова не значи. Може да няма, може да е имала и вече да не са здрави. Това, че първият етаж е частично вкопан нищо не значи - в този форум ще се намери тема за тухлени вкопани етажи. Често каменните основи, зидани с глина след време губят спойката, защото глината е станала на прах и се рони (ако е сухо) или е измита от влагата (ако е мокро).
- "Има пукнатини, но ще ги ремонтираме." Значителните пукнатини често са признак на необратими процеси на деформации на конструктивни елементи или земна основа. Дали са предизвикани от съседа трудно ще се докаже.
- "Може да има компрометирани греди от етажния гредоред или покрива, но ще ги сменим." Когато става дума за подмяна на конструкция, рискът е същия като при трансплантиране на жизненоважен орган. Може да се получи - а може и да не заработи. Освен това подмяната на конструктивни елементи означава тотално унищожаване на довършителни работи.
- "Купуваме готова къща, разходите за ремонт са по-малки от нов строеж."
Като разходи:
- вероятно усилване на основи - ръчно, трудно и бавно - няма достъп за багер, валяк или фадрома вътре в мазето;
- пълна подмяна на покрива + разходи за премахване на стария;
- пълна подмяна на дограма + разходи за премахване (ако искате да запазите този вид на дограмата - специална поръчка!)
- пълни инсталационни работи - водопровод, канал, електричество + разходи за премахване;
- тотален ремонт на фасадата + разходи за премахване на старите мазилки;
- вероятен частичен ремонт на гредореда+ново дюшеме+премахване на старото;
- задължителен ремонт на стълбище.
И накрая след направени разходи имаме закърпен стар балтон на цената на нов.

Всички разходи по премахване на съществуващите части на къщата биха били по-малки, ако се ползва булдозер, багер и самосвал. В случай на "ремонт" се правят ръчно, в стотици чували и плащане на специален контейнер за строителни отпадъци.
Всички разходи по изграждане на новите части са също усложнени от трудния достъп, амортизиралата от времето и течовете основа, мухъл, мъх, частично разрушени детайли. Като пари ремонтните работи обикновено са от 30% до 50% по-скъпи от същите работи при нов строеж.
Със сигурност бюджетът на ремонта ще е неприятна изненада - до нивата на нова къща. Ако не може да си позволите нова (може и по-малка) къща, вероятно не може да си позволите и качествен ремонт на този паметник. Ремонтът ще е недовършен с години и ще поглъща все повече средства.
Желая ви успех!
miroki - майстор
Тази вероятно е поне 70 годишна.
npace - специалист
Хубавата страна на нещата е, че в двора наистина има място за втора къща. :-D
И в тая има малко хлебец и наистина може да стане чаровна, ама не се задълбочавайте много с ремонтите.
Покрив, външна изолация, уплътняване на дограмата (по-добре не правете опити да я сменяте), основен ремонт на бани, тоалетни и кухня = 30 000.
resistbody - майстор
Иначе сега като видях снимката от гугул и вашата, съседът даже може да ви е помогнал, като е махнал паянтовата си постройка със турски керемиди и е направил сегашната...

Тема "Покупка на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: