Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
Трябва ми нещо което да подаде команда старт/стоп на горелката без да ми спира помпата. Ако може да му се зададе и седмичен график чудесно.

Сигурно може да стане и с ключ от сорта на sonoff ма трябва да режа кабелите от горелката към котела и да го вържа на ключето което включва изключва котела. Всичко ОК, ма не ми се правят бай Ганьовски истории с рязане, наснаждане, изолирбанд и всякакви такива. Нещо по истинско ми се ще да бъде.

Bboila, недостатъка му е че трябва да ползвам още едно приложение и не мога да го интегрирам в Home Assistant за on/off мониторинг на котелната вода и т.н.т.

Ще я мисля докато намеря най-подходящият вариант.
Radoslaw - специалист
Боже ,боже ,колко мъка има в тоя саит.Купил си си една хубава горелка,с един хубав контролер.Само не ми казвай,че е с графичния дисплей.който вече ,дори не се предлага от производителя.Какви цека ключета,Какви, Bboila.
Искаш да се върнеш в каменната ера,или какво.С тези неща изтрелваш совалка с катапулт?
Можеш да си управляваш горелката с интернет модула,както ти подсказаха по горе от смартфона,от всяка точка на света.
Не само да я пускаш или спираш.можеш да управляваш Всичко.
Можеш да я управляваш и с ecoSTER TOUCH
Room panel with thermostat function.
https://www.plum.pl/en/project/ecoster_touch_en/
Между другото и Ерато и Бърнит минаха на тези контролери ,тъй,че поздравления за избора.
А и самия факт,че следващата седмица,PLUM,са на изложението в Париж,само по себе си ,е признание за тази фирма.
Моето мнение ,че контролерите са им едни от най хубавите в Европа и то на цени ,които са приемливи дори за България.
shenti_bul - напреднал
ср ное 06, 2019 10:05 pmRadoslaw написа:
Боже ,боже ,колко мъка има в тоя саит.Купил си си една хубава горелка,с един хубав контролер.Само не ми казвай,че е с графичния дисплей.който вече ,дори не се предлага от производителя.Какви цека ключета,Какви, Bboila.
Искаш да се върнеш в каменната ера,или какво.С тези неща изтрелваш совалка с катапулт?
Можеш да си управляваш горелката с интернет модула,както ти подсказаха по горе от смартфона,от всяка точка на света.
Не само да я пускаш или спираш.можеш да управляваш Всичко.
Можеш да я управляваш и с ecoSTER TOUCH
Room panel with thermostat function.
https://www.plum.pl/en/project/ecoster_touch_en/
Между другото и Ерато и Бърнит минаха на тези контролери ,тъй,че поздравления за избора.
А и самия факт,че следващата седмица,PLUM,са на изложението в Париж,само по себе си ,е признание за тази фирма.
Моето мнение ,че контролерите са им едни от най хубавите в Европа и то на цени ,които са приемливи дори за България.
Да, добра е горелката и с по новия контролер съм,
Мисля направо да си поръчам интернет модула на plum econet 300 не го взех тогава че не го включваха в комплекта а си е 200лв и всичко стана много бързо. Случайно минах през фабриката на kipi в Познан и се запознах със собственика по друг повод та тогава ми приготвиха целия кит всичко необходимо но без тези глезотии
Radoslaw - специалист
ср ное 06, 2019 10:48 pmshenti_bul написа:
ср ное 06, 2019 10:05 pmRadoslaw написа:
Боже ,боже ,колко мъка има в тоя саит.Купил си си една хубава горелка,с един хубав контролер.Само не ми казвай,че е с графичния дисплей.който вече ,дори не се предлага от производителя.Какви цека ключета,Какви, Bboila.
Искаш да се върнеш в каменната ера,или какво.С тези неща изтрелваш совалка с катапулт?
Можеш да си управляваш горелката с интернет модула,както ти подсказаха по горе от смартфона,от всяка точка на света.
Не само да я пускаш или спираш.можеш да управляваш Всичко.
Можеш да я управляваш и с ecoSTER TOUCH
Room panel with thermostat function.
https://www.plum.pl/en/project/ecoster_touch_en/
Между другото и Ерато и Бърнит минаха на тези контролери ,тъй,че поздравления за избора.
А и самия факт,че следващата седмица,PLUM,са на изложението в Париж,само по себе си ,е признание за тази фирма.
Моето мнение ,че контролерите са им едни от най хубавите в Европа и то на цени ,които са приемливи дори за България.
Да, добра е горелката и с по новия контролер съм,
Мисля направо да си поръчам интернет модула на plum econet 300 не го взех тогава че не го включваха в комплекта а си е 200лв и всичко стана много бързо. Случайно минах през фабриката на kipi в Познан и се запознах със собственика по друг повод та тогава ми приготвиха целия кит всичко необходимо но без тези глезотии
Не се набутвай с тоя ekonet 300.Ерато го предлагат за 350 лв,което си е едно безумие.Рутера ,който plum ,ползват е ТP-МР3020.
Има го и в България,цената е 40 лв.Трябва ти и един преубразовател RS 485 /USB В ebay го има за 1-2 Долара.Има и ощр по евтини варианти,но няма да ти ги казвам,Че не е ясно дали ще станат нещата.
tom777 - напреднал
А нужна ли е промяна в софтуера на ТП линк?
Radoslaw - специалист
чет ное 14, 2019 4:38 pmtom777 написа:
А нужна ли е промяна в софтуера на ТП линк?
[/quot

Нужна е.контролера има свой собствен ID номер.той се описва в рутера.
Всъшност, Ерато откъдето си си купил горелката,все пак не поемат ли някакъв ангажимент,за пуск и настройка на горелката.
tom777 - напреднал
Горелката си работи, но без econet300. Не ми се дават толкова много пари. Ще изчакам тази година за нет контрол.
brabra - помощник
Здравейте.И аз да питам за безжичен стаен термостат.Има ли модел който може да включва горелката при ,например: 22°C и да спира при 24-25°C?Температурите са примерни.
LazarGanev - "Велик майстор"
Повечето са с хистерезис 0.5-1 градус, но на БиБойла можеш да му регулираш хистерезиса както искаш
Radoslaw - специалист
пет ное 15, 2019 12:44 pmtom777 написа:
Горелката си работи, но без econet300. Не ми се дават толкова много пари. Ще изчакам тази година за нет контрол.
[/quot

кой ти е казал ,че струва толкова много пари.Струва ,ако го купиш от ерато.Защото те го внасят от полша.
поляците на свой ред надуват цените и крайния резултат ти е ясвн 350 лв.
Ето ти го Econet 300 ,cena 37.70.Ето ти линка
https://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/ ... p69531967/
Трябва ти и един такъв преубразувател,в ebay е долар и нещо.Сумарно ,няма да излезе и 40 лв.
ако нямаш и тия пари ,вече наистина не знам.

Прикачен файл

s-l500.jpg
s-l500.jpg (26.81 KиБ) Видяна 1710 пъти

Прикачен файл

97560756.tp-link-tl-mr3020.jpg
97560756.tp-link-tl-mr3020.jpg (23.6 KиБ) Видяна 1714 пъти

Тема "Съвет за ON/OF от стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: